موسیقی فارس- امیرحسین تفرشی پورآلبوم «زیسته» را با صدا و آهنگسازی خود منتشر کرد.

به گزارش موسیقی فارس آلبوم موسیقی «زیسته» به آهنگسازی و خوانندگی با محوریت ساز تنبور و موسیقی «هورامی» در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.

این آلبوم که توسط نشر تلسک تولید شده دومین آلبوم این موزیسین است. وی پیش از این با انتشار آلبوم «این همانی» در سال 94 اولین حضور خود در وادی موسیقی را اعلام کرد.

آلبوم «زیسته» بر اساس مقامات تنبور و موسیقی هورامی آهنگسازی شده است و کلیه اشعار آن به زبان فارسی و بر اساس نغمه‌ها و موتیف‌های موسیقی تنبور برای همراهی با «تنبورِ تهران» سروده شده است .

تفرشی پور در آلبوم «زیسته» 9 قطعه با نام‌های «روی»، «از درون»، «بی‌گاه»، «تا عدم»، «پُرسه»، «واقع»، «کشف»، «شکافت» و «مرگی چنین» را اجرا کرده است.

علی رحیمی نوازنده سازهای کوبه‌ای (بندیر، دهل، کوزه، دمام، دف، هند درام) یاسر گرجی(کلارینت، نرمه‌نای و دودک باس) در کنار تفرشی‌پور در این آلبوم نوازندگی کرده اند.

ضبط، میکس و مسترینگ آلبوم در استودیو «آوای دلنواز هنر» و توسط پیام سوری انجام شده است. ارژنگ آقاجری (مدیر تولید)، امیر بهاری (مشاروه هنری) و حمید فتح‌الله‌زاده (مدیر اجرایی) ، «استودیو مرکزی» طراحی گرافیک سایر عوامل اجرایی این آلبوم را تشکیل می دهند.

این آلبوم در توضیحات عوامل ، اینگونه معرفی و عرضه شده است:

«از ویژگی‌های مهم این آلبوم شکل آهنگسازی برای تنبور است که فرم نواختن خاص خود را می‌طلبد که این شکل و فرم را «تنبورِ تهران» نامیده‌اند.تنبور تهران ، سازی برگرفته از تنبور رایج یارسان با تغییراتی در کوک و سیم‌هاست که با هدف بزرگنمایی چندصدایی‌های اصیل تنبور -با اندک تخلص در هارمونی و تکنیک‌های کهن- طراحی شده است.»

امیرحسین تفرشی پور از جمله هنرمندانی است که از سال ۱۳۶۸ آموزش موسیقی را با آموختن سنتور نزد فرزانه زند آغاز کرد. او بعدها سه تار را با استاد جلال ذوالفنون و مسعود شعاری ادامه داد و تنبور گوران را با استاد علی اکبر مرادی آموخت. تفرشی پور چند سال نیز به فراگیری دوتار شمال خراسان نزد استاد سعید طهرانی زاده پرداخت.

از فعالیت‌های او می توان به اجراهای متعدد با گروه موسیقی «لاوچ» به سرپرستی و آهنگسازی علی اکبر مرادی، کنسرت های متعدد با ارکستر زهی «کامه راتا» به عنوان سولیست، به رهبری و آهنگسازی کیوان میرهادی زاده، نوازندگی در آلبوم «دوواله» به آهنگسازی علی اکبر مرادی، نوازندگی و خوانندگی در آلبوم «کهنه هواران؛ کنسرتو تنبور» به آهنگسازی کیوان میرهادی زاده اشاره کرد.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?