آخرین اجرای سی و دومین جشنواره موسیقی فجر در تالار وحدت به کنسرت مشترک ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر فستیوال پوچینی اختصاص داشت.

سی و دومین جشنواره موسیقی فجر با برگزاری کنسرت مشترک ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر فستیوال پوچینی با رهبری شهرداد روحانی در هفتمین روز جشنواره اجراهای سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر در تالار وحدت به پایان رسید.

در این کنسرت که با استقبال کم نظیر دوستداران موسیقی کلاسیک روبه‌رو شد، در پارت اول “ویلیام تل اورتور” اثر جاکومو روسینی، “باغ ایرانی” (سولیست نسیم سعد) اثر شهرداد روحانی و “کاپریس ایتالیایی” اثر پیترایلچ چایکوفسکی توسط این دو ارکستر اجرا شد.

جشنواره پوچینی تنها جشنواره‌ای است که به طور کامل به جیاکومو پوچینی، آهنگساز بزرگ و هنرمندی که شاهکارهایش بیش از همه در جهان منتشر شده، اختصاص دارد و هر تابستان در توسکانی ایتالیا برگزار می‌شود. این جشنواره از سال ۱۹۳۰ آغاز به کار کرده و هم اکنون پائواو المی رهبری راکستر را برعهده دارد.

قسمت دوم این کنسرت نیز به اجرای “سمفونی پنج” لودویک فان بتهوون اختصاص داشت.

Samohonic-Iran-And-Italy-23

پائواو المی رهبری ارکستر را از سال ۱۹۷۹ آغاز کرده و تاکنون در اکثر تالارهای کنسرت و اپرا در سرتاسر دنیا رهبری کرده است. او که جوایز مهمی همچون جایزه پییر لوئیجی پیزی را از جامعه منتقدان فرانسه و جایزه بهترین اپرای سال را از اپرای ویلیام تل و تئاتر شانزه‌لیزه پاریس را از آن خود کرده، تاکنون رهبری ارکستر فیلارمونیک لندن، ارکستر سمفونیک بی‌بی‌سی، ارکستر سمفونیک توکیو، ارکستر سمفونیک سیسیلیا، ارکستر ملی فرانسه، ارکستر رویال فیلارمونیک لندن، ارکستر کوونت گاردن، ارکستر سمفونیک کروز، اپرای بایریشر استاتوسفر مونیخ و… را برعهده داشته است.

سی‌ودومین جشنواره وسیقی فجر روز ۱ بهمن‌ماه با برگزاری مراسم اختتامیه در تالار وحدت به کار خود پایان می‌دهد.

Samohonic-Iran-And-Italy-5

 

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?