مجید درخشانی همچنان ممنوع الکار

ادامه ی دردسر های مجید درخشانی

مجید درخشانی آهنگسازی که پس از پخش چند کلیپش در شبکه‌های ماهواره‌ای مدتی با مشکل ممنوع‌الکاری و ممنوع‌الخروجی مواجه بود و با وجود آنکه بار‌ها اعلام کرد که آن قطعات بدون اجازهٔ او و دیگر اعضای گروه از این شبکه‌ها منتشر شده است؛ به دادگاه فراخوانده شد. حالا البته دادگاه برگزار شده و حکم به برائت او و دیگر اعضای گروه داده شده است و حتی قاضی عنوان کرده که این موسیقی‌ها وزین است و مبتذل نیست، با این حال او نتوانست «محمدرضا شجریان» را در کنسرت قونیه همراهی کند.

مجید درخشانی درباره میگوید:«هنوز نمی‌دانم که چرا با وجود آنکه تمام مراحل قانونی حل شده و دادگاه حکم به برائت من و دیگر اعضای گروه داده شده است و حکم ممنوع‌الخروجی هم لغو شده، پاسپورت من داده نمی‌شود و علاوه بر آن هنوز مشخص نشده است که بعد از کنسرتی که ما پیش از ایام محرم و صفر برگزار کردیم، حالا همچنان می‌توانم به فعالیت‌هایم ادامه دهم یا ممنوع‌الکاری من تنها برای یک برنامه لغو شده بود.»

مجید درخشانی همچنین درباره همراهی استاد شجریان در کنسرت قونیه اینچنین توضیح داد: برای اینکه بتوانم گروه موسیقی شهناز با خوانندگی استاد شجریان را در قونیه همراهی کنم، ۶-۵ روز در ادارهٔ گذرنامه بودم و البته مسوؤلان آن اداره هم لطف کرده و تمام تلاششان را کردند تا این کار انجام شود و من بتوانم به آن کنسرت برسم؛ اما در آخرین لحظات گفتند یک نامه که باید از طرف پلیس امنیت داده شود، مانده است و باید به صورت الکترونیکی نامه را داده و جواب پلیس امنیت را دریافت کنند. آن‌ها تا ساعت ۴ بعدازظهر- یعنی چند ساعتی پس از اتمام کارشان- هم ماندند؛ اما جوابی نیامد؛ خودم روز بعد به پلیس امنیت مراجعه کردم که پاسخشان این بود که حکم «تبرئه» به دستشان نرسیده است؛ من کپی حکم را به آن‌ها دادم؛ اما حالا با گذشت دو ماه همچنان از آن‌ها خبری نیست و جوابی به من داده نشده است.

مجید درخشانی همچنین چند آلبوم همراه با استاد شجریان دارد که دو آلبوم آن آمادهٔ انتشار است: ‌ «قرار بود در کنسرت استانبول که به دلایلی لغو شد، این دو آلبوم پخش شود. این دو آلبوم کنسرت‌های سال گذشتهٔ گروه شهناز است که بخشی از‌آن در راست پنجگاه و ماهور و افشاری است که از ساخته‌های من و آقای شجریان است و بخش دیگری از آن در شور و دشتی از ساخته‌های آقای فرج‌پوری است. علاوه بر آن دو اثر در سه‌گاه و اصفهان نیز تقریبا آخرین مراحل ضبط خود را می‌گذراند و تنها بخش‌هایی از آواز آن مانده است که منتظریم استاد به ایران بازگردد تا آن‌ها را کامل کنیم. به هر حال ما همچنان این امیدواری را داریم که بتوانیم این آثار را در ایران منتشر کنیم؛ اتفاقی که سال‌هاست بسیاری از دوستداران آقای شجریان نیز منتظر هستند تا ایشان بتواند به فعالیت‌هایش در ایران ادامه دهد. همچنین در صورتی که استاد آمادگی داشته باشند، کنسرت‌ها را در سایر کشور‌ها ادامه می‌دهیم، به هر حال آقای شجریان نشان داده‌اند که «شکست‌ناپذیر» هستند و همیشه در هر شرایطی راهی برای ادامهٔ فعالیت‌هایشان پیدا می‌کنند.»

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?