اردوان انزابی پور

اردوان انزابی پور

بیوگرافی اردوان انزابی پور (متولد 30 مهر 1353 در رشت) از سن 16 سالگی به فراگیری گیتار پرداخت.

دو سال بعد وی گیتار باس را به عنوان ساز اصلی خود برگزید و به همراه برادر و دوستانش در گروهی به نام “سامر” به بازنوازی آهنگهای مشهور راک دهه هفتاد مشغول شدند.

فعالیت ها

در سال 1372 او برای ادامه تحصیل در دانشگاه “پلی تکنیک تهران” به این شهر نقل مکان کرد و در آنجا با بسیاری از گروههای مطرح موسیقی آشنا گردید. در پائیز 1376 تلویزیون رسمی ایران از وی دعوت به همکاری نمود و در طی 12 سال او در ضبط بیش از 200 اثر “واحد موسیقی” مشارکت داشت.

علاقه فراوان وی به خلاقیّتهای تکنیکی در نوازندگی، او را مجذوب موسیقی “متال” نمود بطوریکه نهایتاً درسال 1378 دست به تشکیل گروه “تندر” زد و دو سال بعد نخستین آلبوم خود را با کمک برادرش “اُرد” تولید کرد. پس از عدم موفقیّت در انتشار آلبوم، اردوان تصمیم گرفت آن قطعات را برای اجرای زنده آماده نماید و از درون تمرینات آماده سازی کنسرت، گروه “اکسیر” متولد شد.

اعضای دیگر گروه “اکسیر” عبارت بودند از آگاه بهاری،همایون مجدزاده و سینا جزایری. بازتاب کنسرت گروه “اکسیر” اثباتی بر ایده اردوان مبنی بر موفقیّت موسیقی متال در ایران بود. هر چند گروه “اکسیر” یک سال بیشتر دوام نیاورد ولی اردوان و همایون دست اندرکار تشکیل گروه جدیدی شدند که یکی از شاخص ترین گروههای راک دهه اخیر موسیقی ایران شد؛ به نام “کهت میان”.

سالهای اولیه “کهت میان” با کنسرتهای پر سروصدایی آغاز گردید و نخستین آلبوم رسمی گروه نیز در سال 1384 با نام “اکسیر” منتشر شد. این آلبوم یادی بود از اولین گروه رسمی متال در ایران. با وجود مشکلات فراوان و مهاجرت پیاپی اعضأ، “کهت میان” توانست 2 آلبوم رسمی، 1 آلبوم اجرای زنده و یک DVD تصویری از خود بجای بگذارد. طی سالهای 1376 تا 1382 اردوان با بسیاری از گروههای حرفه ای ایران همکاری داشت و در بیش از 500 اجرای زنده در 6 کشور و افزون بر 50 آلبوم موسیقی مشارکت داشته است.

در این میان موسیقی کانتری-راک همواره یکی از دلمشغولی های اردوان بوده که بار دیگر در قالب نام “تندر” شکل عملی به خود گرفته است.مجموعه آهنگهای این گروه شامل برخی قطعات قدیمی تر (که مورد بازنگری و تنظیم مجدد قرار گرفته اند)و تعدادی آهنگ جدید است که عمدتاً بروی گیتار آکوستیک ساخته شده اند.این بار اردوان درصدد است این قطعات را به صورت “تک آهنگ” منتشرکرده و بلافاصله آنها را در قالب کنسرت ارائه نماید که از پاییز سال 1389 علاقه مندان، اجرای زنده قطعات را در ایران و خارج از کشور شاهد بوده اند.

0 نظر

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account