گروه تندر

اردوان انزابی پور

بیوگرافی اردوان انزابی پور (متولد 30 مهر 1353 در رشت) از سن 16 سالگی به فراگیری گیتار پرداخت.

 از شانزده سالگی نواختن گیتارکلاسیک، آکوستیک و سپس گیتار باس را آغاز کرد. وی از سال هفتاد و پنج به مدت چهارده سال با واحد موسیقی صداو سیما بعنوان نوازنده گیتار باس و گیتارآکوستیک همکاری کرده و در ضبط بیش دویست اثر حضور داشته است. همزمان در نخستین سالهای موج نوی موسیقی پاپ بعد از انقلاب، با بسیاری از خوانندگان مطرح سالهای دهه هفتاد کار میکرد.

از سال 78 گروه راک “تندر” را تاسیس کرد که نخستین آلبوم آن نیز در سال 1380 تولید شد. در طول سالهای 1381 -88 اردوان از پایگذاران گروههای ” اکسیر” و ” کهت میان” بود که بنوعی نخستین گروههای رسمی متال در ایران بودند که به اجرای صحنه ای پرداختند. حاصل این دوران دو آلبوم “اکسیر” و “وجود مجازی” و چندین کنسرت در تهران بود.

از سال 89 دوره جدید فعالیت گروه “تندر” با اعضای جدید و اینبار با خوانندگی-آهنگسازی وی آغاز شد که طی هشت سال گذشته در بیش از 5 کشور به اجرای برنامه پرداخته است. طی این سالها گروه “تندر” چهار دی وی دی و دو آلبوم به زبان انگلیسی از آثار اورجینال گروه تولید کرده و بیش از سی کنسرت برگزار نموده اند. گروه “تندر” در سال 1392 برای اولین بار به عنوان یک گروه راک (به زبان انگلیسی) موفق به اخذ مجوز از وزارت ارشاد گردیده است.

در سال ۱۳۹۵ اردوان مراحل ساخت سومین آلبوم گروه تندر را اینبار به زبان فارسی آغاز کرد که این آلبوم در حال حاضر مراحل پایانی تولید را طی میکند و در اواخر امسال روانه بازار خواهد شد.

نخستین تک آهنگ ازین آلبوم تحت عنوان ” بزن ساز ” در شهریور سال نود و هفت از طریق سایت گراماتون و پلت فرم شنوتو (مرجع پادکست ایران) منتشر شد که با استقبال خوبی روبرو شد.کنسرت آینده تندر در اواخر آذرماه در تهران برگزار خواهد شد.

 

 

1 Comment
  1. Author

    […] همراه استاد اردوان انزابی پور سرپرست گروه […]

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?