موسیقی فارس_سهنداینانلو: به گفته روابط عمومی بنیاد رودکی، ارکستر سمفونیک تهران با همراهی چند نوازنده خارجی، سمفونی ۹ بتهوون را به صورت آنلاین اجرا می‌کند.

به گزارش موسیقی فارس، روابط عمومی بنیاد رودکی از قصد شاخه بین الملل این بنیاد برای اجرای مجازی سمفونی ۹ بتهوون توسط ارکستر سمفونیک تهران خبر داد. طبق گفته روابط عمومی این مجموعه فرهنگی، ارکستر سمفونیک تهران با همکاری چند نوازنده خارجی بخش هایی از این اثر افسانه ای بتهوون را به صورت مجازی و در قالب اجرای خانگی به نمایش می‌گذارد. و اما بخشی که این بنیاد برای دومین اجرای خانگی در نظر گرفته «سرود شادی» نام دارد که یکی از بخش‌های سمفونی شماره ۹ بتهوون می‌باشد.

ارکستر سمفونیک تهران در تالار وحدت

بنیاد رودکی برای انتخاب نوازنده های خارجی این اجرا، به رهبران ارکسترهای مختلف پیام همکاری داده است که از آن جمله می توان به پائولو اولمی، رهبر ارکستر جوانان اروپا نیز اشاره کرد. پیشتر گفته می‌شد بنیاد رودکی برای این اجرا با ارکستر جوانان اروپا همکاری خواهد کرد اما حالا شاخه بین الملل این بنیاد گفته به چندین رهبر فراخوان همکاری ارسال شده که پائولو اولمی یکی از آن‌هاست. البته گفته شده در آینده بین ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر جوانان اروپا همکاری هایی صورت خواهد گرفت اما ترکیب نوازندگان خارجی برای اجرای خانگی «سرود شادی» هنوز نهایی نشده است.

گفتنی است بنیاد رودکی هفته قبل نیز موزیک‌ویدئویی را با اجرای ارکستر ملی ایران منتشر کرد که با استقبال علاقه‌مندان به موسیقی مواجه شد.

اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?