با آهنگسازی علی قمصری و رهبری پویا سرایی ارکستر موج نو روی صحنه رفت

ارکستر موج نو  شب گذشته (6 بهمن 1395) با آثاری از «علی قمصری» -آهنگساز- و با رهبری «پویا سرایی» در تالار رودکی تهران روی صحنه رفت و تازه‌ترین آثار این هنرمند را اجرا کرد. ساختار این ارکستر متشکل از سازهای موسیقی ایرانی و قطعات آن بر مبنای موسیقی ردیف دستگاهی تنظیم شده‌ است.

ساختار این ارکستر شامل سازهای موسیقی ایرانی است و قطعات آن بر مبنای موسیقی ردیف دستگاهی تنظیم شده‌ است. در این کنسرت برخلاف اجرای قبل، خوانندگان با فرمی شبیه اپرای ایرانی، در فرم‌های مختلفی مانند آوازخوانی، تصنیف‌خوانی و اجرای کُرال چندصدایی، ظرفیت‌های تازه‌ای را در موسیقی ایرانی نشان دادند.

خوانندگان کُر از میان بیش از ۶۵٠ شرکت‌کننده در آزمون ورودی موج نو، از سراسر ایران انتخاب شده‌اند؛ از آنجا که کلام، تنها راوی قمصری نیست، در این کنسرت، موسیقی بی‌کلام، نقشی موثر و تعیین‌کننده در روایت داستان داشت. در آهنگسازی این اجرا از قدیمی‌ترین و جدیدترین فرم‌ها و قالب‌های موسیقایی استفاده شده‌ است، طوری که «رِنگ» و «چهارمضراب» دیگر فرم‌ها، در رنگ‌آمیزی و بافت نوینی متجلی شده‌اند. هم‌چنین رهبری این ارکستر مانند سال گذشته برعهده‌ی پویا سرایی بود که چندی پیش دوره رهبری‌ ارکستر را در ارمنستان سپری کرد.

Ali Ghamsari, Moje No 95-11-06 (29)

0 نظر

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account