موسیقی فارس-در پی رکورد زدن کرونا در گرفتن جان هموطنانمان، استاد عیسی رستمی، نوازنده دوتار و پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان جنوبی درگذشت.
عیسی رستمی متولد سال ۱۳۴۷ دهستان افین بخش زهان شهرستان زیرکوه بود که از سال ۱۳۶۱ برای ادامه تحصیل وارد دبیرستان دکتر علی شریعتی شهر قاین شد و در ۱۶ سالگی با توجه به ادامه جنگ تحمیلی و ادای دین به فرمان رهبر کبیر انقلاب عازم جبهه‌های نبرد شد که مدت ۶ ماه در این سنگر مقدس سابقه ایثارگری دارد.
این هنرمند به سبب علاقه به موسیقی محلی از دوران نوجوانی آواز محلی را دنبال می‌کرد و از سال ۱۳۷۸ به صورت تجربی دوتار نوازی را آغاز کرد، سپس در سال ۱۳۸۲ از محضر استاد عزیز تنها و استاد ذوالفقار عسکریان بهره برد.
وی ضمن نوازندگی دوتار به جهت علاقه به خوانندگی محلی از دوران نوجوانی و جوانی در این زمینه نیز فعالیت داشت و مسوول گروه موسیقی مقامی سرآهنگ شهرستان قاینات بود که سال‌های متمادی با انجمن موسیقی قاین و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات در اجرای کنسرت‌های موسیقی، جشنواره‌های موسیقی مقامی در شهرستان و استان خراسان جنوبی به عنوان نوازنده و داور همکاری داشت.
استاد رستمی از سال ۱۳۸۵ با صدا و سیمای خراسان جنوبی نیز همکاری داشت که آثار ارزشمندی از دوتار و آوازش در آرشیو شبکه خاوران موجود است.
پیشکسوت موسیقی مقامی در حالی که ۵۲ سال سن داشت، در شهر قاین درگذشت.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?