موسیقی فارس_سهنداینانلو: برایان آدامز، موزیسین کانادایی سبک راک با انتشار پستی جنجالی در اینستاگرام، به منشاء چینی کرونا اشاره کرده که موجب واکنش‌های گسترده ای شده است.

به گزارش موسیقی فارس و به نقل از سرویس جهانی یورونیوز، برایان آدامز، راک استار ۶۰ساله کانادایی با بیان اظهاراتی که “نژادپرستانه” خوانده شده، شاهد واکنش‌های بسیاری از سوی جامعه مدنی این کشور و حتی ایالات متحده آمریکا نیز شده است. داستان از جایی شروع می‌شود که قرار بود این خواننده و نوازنده مشهور راک، همین هفته برای برگزاری کنسرت مهمی در پایتخت انگلستان، به این کشور سفر کند. اما وی نیز مانند تمام موزیسین های دیگر جهان فعلا از برگزاری اجراهای زنده با حضور تماشاگرران محروم است، چرا که ریسک شیوع ویروس کرونا در صورت تجمع افراد به مراتب بالاتر است و طبعا هیچ دولتی نیز چنین خطری را به جان نمی‌خرد. از همین رو قریب به اتفاق کشورهای جهان تصمیم به لغو تمامی گردهمایی های جاری گرفته اند تا بتوانند موج ابتلا به این عامل بیماریزای خطرناک را کنترل و نهایتا منهدم سازند. در این بین بسیاری از موزیسین ها بیکار شده اند، برایان آدامز نیز از این قاعده مستثنی نیست ولی این ستاره مشهور راک واکنشی همراه با عصبانیت در اینستاگرام از خود نشان داد، آدامز در صفحه شخصی خود نوشت: “به لطف خفاش‌خورها، مشتری‌های بازار حیوانات زنده و سازندگان ویروس همه برنامه های دنیا متوقف شده است.”
پس از انتشار این پست توسط برایان آدامز، نهادهای مختلف حقوق بشری به این موزیسین مشهور حمله کرده و او را به نژادپرستی و ترویج نفرت در جامعه جهانی متهم کردند. اما در این بین بخشی از همین جامعه مدنی همراهی اش را با آدامز ابراز کرد، حامیان حقوق حیوانات که هواداران بسیاری نیز در سرتاسر دنیا دارند از اظهارات این خواننده راک حمایت کردند.

اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?