امین یحیی زاده

مصاحبه با امین یحیی زاده سرپرست گروه Out Of Nowhere

امین یحیی زاده ، متولد 1368 و دانش آموخته رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات است. وی سرپرست و خواننده گروه ” Out of nowhere ” در مشهد است.

با او در رابطه با فعالیت شخصی‌اش و گروه Out of nowhere گفت و گویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید :

 

۱یک توضیح مختصر راجع به خودتون و اینکه چطور گروه را تشکیل دادید بدید.

گروه ما رسما از سال 2008 شکل گرفته ، ولی همه جا سال 2010 اعلام شده . من به همراه یکی از دوستان قدیمی که با هم کار میکردیم، “آقای سروش خردمند” که الان درامر “آرسامس” شده، با هم بند رو تشکیل دادیم و یک مقدار در مورد اعضای گروه به مشکل خوردیم چون سبکی که کار میکردیم سبکی بود که به روز داشت کار میشد. ولی گیتاریست هایی که اون موقع با ما کار میکردن فقط میتونستن گیتار سبک هوی متال بزنن. به مرور زمان بند شکل گرفت و در سال 2013 آلبوممون رو به طور رسمی منتشر کردیم. بعد از انتشار، در فستیوال های مختلف و  برنامه رادیویی “بوستون” برای مصاحبه دعوت شدیم . اما متاسفانه به خاطر مشکل خدمت نتونستیم و تصمیم گرفتیم هممون بریم خدمت و وقتی برگشتیم شرایط بند طور دیگه ای شده بود و با اعضای جدید گروه” out of nowhere” رو دوباره شروع کردیم.

۲چطور شد که این اسم را برای گروه انتخاب کردید؟

فکر اصلی این گروه روی سمبل ” Twist” بود که حالت هیپنوتیزم هم داره و به نظر من این به «هیچ» ختم میشه. ما این اسم out of nowhere   (نا کجا آباد) رو آوردیم. ولی انتخاب اسم به این صورت بوده  که از هیچ و پوچ شروع میشه و به هیچ و پوچ هم ختم میشه.

۳کانسپتی پشت طرح کاور آلبومتون هست؟

بله، من در نظر داشتم که این آلبوم رو در مورد هفت گناه کبیره بنویسم. برای همین هرکدوم از اسم های ترک ها تشبیه به یکی از این هفت گناهه. مثلا شکم پرستی رو توی ترک rice (برنج) نوشتم. مد نظرم بود که یک کاراکتر طراحی بشه و برای هر ترک (هر گناه) این کاراکتر شروع کنه به تغییر کردن. از ترک farm (مزرعه) شروع میشه که این دنیا تشبیه شده به مزرعه و همینطور میره جلو و تغییراتی که در انسان برای گناهانش پیش میاد نشون داده میشه و در آخرین ترک ” man made disaster” (فاجعه ی ساخت بشر) اون فرد خاصیت انسانیش رو از دست داده و به یک انسان مکانیکی تبدیل شده و خودش رو دوباره تولید مثل کرده و مثل خودش رو تحویل جامعه داده.

۴برای اجرا هایی که تا الان داشتید، از برگزار کننده ی اجراها راضی بودین؟

چون ما مشهد بودیم، محدودیت زیادی بود و خیلی شرایط برای اجرا گذاشتن سخت بود.

ولی این چند سال اخیر با فعالیت های خوبی که از طرف “شب شنبه ها” و “آقای خرازی” و “آقای دادویی” بود، خیلی موقعیت خوبی برای گروه ها فراهم‌ شد که بتونن اجرا بذارن و ما از سالها پیش برای اجرا تمرین میکردیم. در مشهد هم تونسته بودیم چند اجرا بزاریم ولی نتونستیم صدا برداری خوبی داشته باشیم یا اجرای خوب و راحتی بذاریم. “شب شنبه ها” خیلی موقعیت خوبی رو درست کرد که بتونن بندهای مختلف اجراهای خوبی بذارن. یک مقدار کم و کسری داره. امیدوارم در سالهای آینده بتونن بهای بیشتری به این فستیوال بدن که بتونن صدا برداری بهتر و سالن های بهتر رو در اختیار بند ها برای بیشتر دیده شدنشون بزارن.

۵از گروه های راک ایران با کدوم ها همکاری داشتین و کدوم ها رو میپسندین؟

من نظرم اینه که به دلیل محدودیتی که در ایران داریم. همه آرتیست ها تو سبک خودشون خیلی خوب دارن کار میکنن. واقعا موزیک کار کردن داخل ایران کار سختی هست . واقعا باید بجنگی. و این سبکی که ما انتخاب کردیم، سبکیه که خیلی مورد توجه نیست. از بندهای اینجا میشه گفت ما فعالیت عمدمون با “احسان ایمانی” بوده که از دوست های صمیمی خودمون هست. من خودم اخیرا با گروه “کالیبر” همکاری داشتم.

۶در مورد اجرای داستان بی پایان یک توضیح مختصر میدید؟

داستان بی پایان بعد از ۵ یا ۶ سال عقده گشایی شده بود و تونستیم تمام چیزهایی که مد نظرمون بود رو اجرا کنیم و با یکی از دوستهای قدیمی و خوبم که گروه «ستورا» رو داره تونستیم روی استیج بریم. به خاطر اینکه مردم خیلی به کاور علاقه دارن، بین ترک هامون چندتا کاور هم زدیم تا به سلیقه مردم کمی نزدیک بشیم. بعضی از موزیک ها رو به دلیل فضا و یک سری تجهیزات  متاسفانه نتونستیم اجرا کنیم. بالاخره تونستیم اجرای آلبوم “man made disaster” رو بذاریم و قطعا تو‌ اجراهای بعدی که خواهیم داشت، آهنگ های دیگه ای که در حال ساخت هست رو خواهیم زد.

 

۷با مجله ی آنلاین موسیقی گراماتون آشنا هستین؟

بله مصاحبه ها رو دنبال میکنم. گرامافست رو هم دنبال میکردم چون چندتا از دوستان خودم شرکت کرده بودن.

۸در حال حاضر روی چه پروژه ای مشغول به کار هستید؟ برای امسال برنامه ای دارید؟

با توجه به ویدئو کاوری که اخیرا از آهنگ ” شاندلیر سیا” منتشر شده بود گروه تصمیم داره که کار هیپ هاپ دیگه رو هم به سبک خودش منتشر کنه، بعد از اون روی EP گروه کار خواهیم کرد. امیدواریم که بعد از ریلیز شدن EP بتونیم برای labelگرفتن، پلی بزنیم . بعد از EP هم‌ روی آلبوم گروه کار خواهیم کرد و این آلبوم طبق  سلیقه ی گروهمون خواهد بود.

۹ حرف اخر؟

از خودتون تشکر میکنم بابت فعالیت بی نظیری که دارین در این سایت و باعث میشین حمایت بشیم. آرتیست ها و بچه هایی که دارن موزیک کار میکنن فقط و فقط با حمایت مردم هست که باعث میشه افراد بزرگی بشن. ما هم مثل تمامی بند های دیگه شدیدا داریم زحمت میکشیم و تلاش میکنیم و اینترنشنال کار میکنیم که بتونیم label بگیریم و اولویتی که label ها دارن اینه که طرفدارهای خوبی در کشور خودمون داشته باشیم تا مرحله ی بعدی label رقم بخوره و شما با حمایتی که از ما میکنین باعث میشین که مردم بیشتر با ما آشنا بشن و ما رو بیشتر حمایت کنن. واقعا ازتون تشکر میکنم.

out of nowhere

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?