مرتضی پاشایی
انتشار دو آلبوم از مرتضی پاشایی
مصادف با سالروز درگذشت خواننده محبوب پاپ آلبوم «یکی هست» و «اسمش عشقه» بازنشر شدند. در حالی که حدود چند روز به سالگرد درگذشت مرتضی پاشایی زمان باقی مانده، شرکت‌ها و صاحبان امتیاز آثار قبلی مرتضی پاشایی بار دیگر آلبوم‌های قبلی این خواننده را در بسته بندی جدید از صبح امروز روانه بازار کردند.
آلبوم «یکی هست» و «اسمش عشقه»،دو آلبوم رسمی و مجوزدار این خواننده از صبح امروز با طراحی و بسته بندی جدید روانه بازار موسیقی کشور شده است تا در آستانه سالگرد درگذشت این خواننده بار دیگر صحبت‌ها و حرف و حدیث های فراوانی درباره انتشار این آثار در فضای مجازی شکل بگیرد.
این دو آلبوم با بسته بندی جدید و به گفته مسئولین «پخش دنیای هنر» با 50 درصد تخفیف از امروز در بازار توزیع شده است.
کانال تلگرام «پخش دنیای هنر» با بیان این موضوع دقایقی پیش نوشت: «آلبوم اسمش عشقه + آلبوم يكي هست دو آلبوم در يك بسته بندي شكيل و زيبا ، همزمان با سالگرد اين هنرمند فقيد مجدداً عرضه گرديد. دقت نماييد كه اين اثر ، آلبوم جديد نبوده و تنها با بسته بندي جديد و ٥٠ ٪‏ تخفيف به صورت پك تمامي آثار مرتضي پاشايي بازنشر گرديده.»
این در حالی بود که «مرتضی معماری» (مدیر پخش شرکت پخش دنیای هنر) مبنی بر صحت خبر بازنشر آثار قبلی این خواننده گفته بود: «تا این لحظه هیچ تصمیمی گرفته نشده است و در حال رایزنی با مسئولین هستیم.»
با انتشار این خبر «ناصر پاشایی» در این باره و بازنشر دو آلبوم قبلی پسرش توضیح داد: «خانواده پاشایی هیچگونه مجوزی برای این کار نداده است و متاسفانه در آستانه سالگرد درگذشت پسرم، دوباره در حق او جفا کردند. این دوستان در فضای مجازی در حال فرافکنی هستند ولی صبح امروز دیدیم که در پی سوء استفاده مالی و آبروریزی هستند. یک نفر جلوی این سوء استفاده مالی و آبروریزی‌ها را بگیرید. هیچ هماهنگی ای با خانواده پاشایی درباره انتشار بازنشر این آلبوم ها نشده و من واقعا تاسف می خورم که در آستانه سالگرد فوت مرتضی برخی از افراد به ظاهر دوست قدیمی مرتضی، تنها به فکر جیب شان هستند و در فضای مجازی خانواده مرتضی را به مال پرستی متهم می کنند.»
پدر مرتضی پاشایی دیروز نیز در واکنش به خبر انتشار آلبوم «گل بیتا» واکنش نشان داده بود و از دفتر موسیقی وزارت ارشاد خواسته بود در این باره تصمیم بگیرد.
صبح امروز روابط عمومی دفتر موسیقی وزارت ارشاد در جوابیه که خبرگزاری مهر منتشرکرده، درباره آلبوم «گل بیتا» اعلام موضع کرد و نوشت: «طبق پیگیری های به عمل آمده مرحوم مرتضی پاشایی حدود ۱۰ سال گذشته از طریق موسسه ترانه سمان آلبومی را تولید کرده که تمامی مجوز آن از سوی مدیریت وقت دفتر موسیقی وزارت ارشاد صادر شده و این هنرمند نیز در جریان کامل این آلبوم قرار گرفته و اجازه انتشار آن را نیز داده است. البته ذکر این نکته ضروری است که مجوز صادر شده برای محتوای آلبوم ۱۰ سال پیش بوده که اگر بنا به انتشار آن باشد باید عینا بر اساس محتوای آلبومی باشد که ۱۰ سال گذشته با اجازه خواننده و مجوز دفتر موسیقی وزارت ارشاد اجازه انتشار یافته است. این در حالی است که هر گونه دخل و تصرف دیگر در آلبوم یاد شده برای انتشار که در زمان صدور مجوز با عنوان گل بیتا مجوز دریافت کرده باید با نظارت و اجازه دفتر موسیقی وزارت ارشاد انجام گرفته باشد.»
0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?