آلبوم «دُخت پری‌وار» با صدای «علیرضا قربانی» و آهنگسازی «مهیار علیزاده» تا پایان سال منتشر می شود. پیش از این قرار بود آلبوم مشترک دو هنرمند بزرگ موسیقی همایون شجریان به همراه علیرضا قربانی با آهنگسازی مهیار علیزاده که مراحل ضبط آن به پایان رسیده انتشار یابد و آلبوم «دُخت پری‌وار» در سال 95 به انتشار برسد. که تغییری در برنامه ایجاد و منجر به جا به جایی زمان انتشار این دو آلبوم شد.

مهیار علیزاده آهنگساز این آلبوم در موردش چنین گفت: «تِم قالب اثر، عاشقانه‌هایی تلخ است که بی‌گمان اصلی‌ترین تِم ادبیات این مجموعه است. اشعار انتخاب‌شده همگی دارای یک نقطه مشترک هستند و آن هم نقطه اتصال درونی من، «علیرضا قربانی» و شعرای آن آثار است.»

علیزاده درباره ویژگی‌های این مجموعه می‌گوید: «آلبوم جدید روی یک لبه باریک قدم برمی‌دارد. همان لبه باریکی که مجموعه «حریق خزان» از آن رد شده است. ردپایش هم هنوز آن‌جا هست؛ ولی اثر جدید ما جا پای آن نمی‌گذارد بلکه با خطرپذیری بیشتر، گاهی به مخاطب نزدیک و گاهی از او دورتر می‌شود. اینکه مخاطب بتواند با او همراه شود، به اعتمادش به صداها بستگی دارد. صداهایی که دستان شما را می‌گیرند و با خود به دنیاهای متفاوت رنگارنگ می‌برند. همان دنیاهایی که شعرا طرح زده‌اند و ما آنها را رنگ‌آمیزی کرده‌ایم و آماده‌اند تا شما دقایقی، روح خود را در آنها به پرواز درآورید. «علیرضا قربانی» به عنوان خواننده این اثر، من «مهیار علیزاده» به عنوان آهنگساز و تیم نوازندگان و صدابرداران، شما را به سفری کوتاه به این دنیای جدید دعوت می‌کنیم. عنوان این دنیای جدید «دخت پری‌وار» است.»

علیزاده روند ضبط «دخت پر‌ی‌وار» را هم تشریح و درباره ضبط وکال آن اعلام کرد: «ضبط این آلبوم از سال 92 آغاز شده که به دلایل ضبط هم‌زمان با آلبوم مشترک با «همايون شجريان» و همچنین تولید و انتشار آلبوم «در شعله با تو رقصان»، ضبط آن در مقطعی متوقف و دوباره در سال 94 آغاز شد و هم‌اکنون آماده انتشار است. مراحل ضبط این آلبوم به‌طور کامل در داخل کشور و قسمت اعظم آن در استودیو «کنگان پارسه» (کرگدن سابق) توسط رضا فرهادی و پيمان حاتمی و قسمتی از آن در استودیو «بِل» زير نظر اميد نيک‌بين انجام شده و میکس و مسترینگ آلبوم به صورت کامل بر عهده «رضا فرهادی» بوده است. نوازندگان نیز همگی از معتبرترین چهر‌ه‌های داخلی در رشته‌های خود هستند. همچنین ضبط‌های وکال با دقت و وسواس بسيار بالایی انجام شده و من و علیرضا قربانی همانند آلبوم «حریق خزان»، انرژی زیادی را برای ضبط هرچه بهتر این مجموعه صرف کرده‌ايم.»

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?