موسیقی فارس-غزل خواجوی: یانیس کریسومالیس معروف به “یانی” نوازنده و موسیقی‌دان یونانی با انتشار پست مصاحبه‌ای در اینستاگرام با زیرنویس فارسی، نظر خود را راجع به ویروس کرونا بیان کرد.

در روزهایی که مردم در قرنطینه خانگی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به سر می‌برند، هر یک از هنرمندان به شیوه‌ خود سعی می‌کنند با امید دادن، مردم را به ماندن در خانه‌ها تشویق کنند. عده‌‌ای از خوانندگان و موسیقیدان‌ها اجرای لایو در اینستاگرام می‌گذارند و عده دیگر در چالش نحوه صحیح شستن دست‌ها شرکت می‌کنند.

اما یانی که به تازگی به مکزیک سفر کرده است، در یک کنفرانس خبری شرکت کرد و صحبت‌های امید بخشی راجع به ویروس کرونا انجام داد. او بخشی از این مصاحبه را با زیرنویس فارسی در اینستاگرام خود منتشر کرد. که متن مصاحبه از این قرار است:

-نظرتان راجع به ویروس کرونا چیست؟
«نظر من چیه؟ یک چالشی است که تمام انسان‌ها با آن رو به رو هستند؛ همه ما،بدون استثنا، کل کره زمین. الان در این چالش هستیم و چیزی است که با آن روبه رو شدیم، ضمنا ما به آن غلبه خواهیم کرد-محض این که مردم مطمئن نباشند- ما می‌بریم، ما این ویروس را شکست می‌دهیم؛ فقط مسئله زمانش است.»

او در ادامه گفت:«خیلی هم طولانی نیست، فکر نمی‌کنم اصلا طولانی بشود، فکر می‌کنم طی چند ماه است و خواهشا با آن با ترس و وحشت برخورد نکنید، وحشت نکنید؛ به محص این که ترس به جریان بیافتد و وحشت همه چیز را در بر بگیرد، هوش و حواستان را از دست می‌دهید، دیگر به درستی فکر نمی‌کنید، تصمیمات اشتباه می‌گیرید و چیزی که راجع به هوش بشر فوق شگفت انگیز است ذهن و هوش ماست. پس باهوش باشید، دستتان را بشویید و از این چیزها نیازی نیست همه‌ را به شما بگویم و اگر حالتان خیلی خوب نیست فقط احتیاط به خرج دهید»

یانی صحبت‌های خود را با یک توصیه مهم به پایان رساند:«و یک مسئله خیلی مهم! فکر آدم های اطرافتان هم باشید، اگر می‌دانید که مشکلی دارید و حالتان خیلی خوب نیست؛ از مردم دور بمانید، اگر می‌شود به بقیه انتقالش ندهید. اگر بتوانیم همین کار را انجام دهیم، شکستش خواهیم داد من این را می‌دانم. بشریت نجات پیدا می‌کند، ما از ابتدای زمان همین کار را کردیم، بارها برای هزاران سال به چالش کشیده شده‌ایم و همیشه برنده شدیم؛ بشریت انعطاف پذیر و قدرتمند است فقط قوی باشید و نسبت به آینده نگرش خوبی داشته باشید، زیاد ترس و وحشت نداشته باشید تا بر آن غلبه کنیم. ما می‌بریم!»

9B9508C7-1CDA-4F5F-9FBC-F2494A9B6F40

اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?