موسیقی فارس- آهنگساز تنظیم کننده رهبر ارکستر و نوازنده ایتالیایی در گذشت.

انیو موریکونه امروز در ۶ ژوئیه ۲۰۲۰ درسن ۹۱ سالگی درگذشت. سازهای تخصصی وی ترومپت و پیانو بود ودر حوضه موسیقی فیلم و موسیقی محض فعالیت میکرد

از مشاهیری که وی با آنها همکاری کرد راجر واترز، رنه فلمینگ و آندرا بوچلی درنظر ایرانیان بسیار شناخته شده اند.

وی تحصیلات خود را در دانشگاه سانتاسیسیلیا به پایان‌رساند او بیش از ۴۰۰ اثر سینمایی و تلویزیونی را کارکرد که مشهورترین آنها درخاطر همه و ما ایرانی ها خوب بد زشت و به خاطر یک مشت دلار هملت روزی روزگاری در غرب است.

سبک های موسیقیایی وی پاپ راک جز کلاسیک و فولکلوراست.

مونته وردی، آنتونیو ویوالدی، جوزپه وردی تا جیاکومو پوچینی، و انیو موریکونه؛ این‌ها آهنگسازانی هستند که موسیقی در ایتالیا را معنا و مرتبت بخشیده‌اند.در گستره عملکرد آهنگسازان سینما از سده بیستم تا به اکنون، انیو موریکونه بیش از اغلب مصنفان گذشته و امروز، در سیر تحول و ترفیع هُنر موسیقی فیلم نقشی آشکار داشته و افراشته بر جای می‌ماند.

برخی منابع از انیو موریکونه به عنوان پرکارترین آهنگساز سینمای جهان یاد می‌کنند روزنامه گاردین در فوریه سال ۲۰۰۱ در مقاله‌ای با عنوان «موتسارت موسیقی فیلم» به کارکرد آثار او در ارائه ژانرهای متفاوت موسیقی پرداخته و بر تعدد آثارش در همکاری با فیلم‌سازان برحسته سینما تاکید ورزیده است. در نوامبر ۲۰۱۲، نشریه ورایتی با کسب نظر از ۴۰ آهنگساز فعال سینمای جهان، موسیقی انیو موریکونه برای فیلم «مأموریت» را بهترین موسیقی نوشته شده برای یک اثر سینمایی تا به آن زمان اعلام نمود. از میان آثار وی که بالغ بر ۶۰ میلیون نسخه از آن در جهان به فروش رفته‌است«روزی روزگاری در غرب» با فروش تقریبی ۱۰ میلیون نسخه از پرفروش‌ترین آلبوم‌های اینسترومنتالموسیقی فیلم در تاریخ سینما به‌شمار می‌آید.

رفتن موریکونه آن هم در دنیای فعلی با وجود همه مسائل و مشکلات غمی بزرگ و عمیق است از جنس همان تنهایی ای که در بسیاری از آثار وی به درون مخاطب جاری می شود.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?