گروه بالها

یکشنبه یازدهم آذرماه کرمانشاه شاهد یک اتاق نو در عرصه موسیقی بود.

گروه بالها (Wings band) که در سال ۹۵ در شهر کرمانشاه تشکیل شد. این گروه در سبک آلترناتیو متال  فعالیت میکند و اولین گروه متال در شهر کرمانشاه است و همین مدت کوتاه کافی بود تا موفق به دریافت مجوز و بلیط فروشی و برگزاری کنسرت، به طور رسمی در غرب کشور شود .

گروه بالها  با سختی ها و مشکلات فراوانی ,  حتی برای تمرین کردن مواجه بود ولی با تلاش این هنرمندان سخت کوش  ,در شهری که حتی گفتن کنسرت متال شوخی تلقی میشد،  ناممکنی را ممکن ساختند و این روزها همه جا حرف و سخن از گروه بالها به گوش میرسد.

کنسرت این گروه جوان و پرتلاش ,روز یکشنبه یازدهم آذرماه در سالن شماره دو ،دویست و پنجاه نفره” انتظار” برگزار  شد و به علت طولانی شدن مراحل اخذ مجوز  , سه روز قبل از اجرا شرایط مهیا شد و اجازه بلیط فروشی صادر گردید.

با اینکه کنسرتی با این سبک  در این شهر هرگز  برگزار نشده بود! به طرز شگفت انگیزی بلیط ها تا روز سوم سولد اوت شد تا جایی که اعضای بند را این اتفاق , شگفت زده کرده بود ( اما واقعا جای تعجب برای من خبرنگار نبود چراکه کرمانشاهی ها همیشه حامی یکدیگر بوده اند ) جو کنسرت فوق العاده بود و مردم همه آهنگها را  با خواننده میخواندند .طوری که بعضی وقتها خواننده سکوت میکرد و مردم آهنگ را  ادامه می دادند … شاید در تهران این شرایط عادی باشد ولی برای شهرستان هایی که اولین بار چنین اتفاقی می افتد کاملا عجیب است  که اینگونه جمعیت  استقبال کنند  و شاید اگر شرایط مهیا می ماند ،شاهد برگزاری سانس های دیگری از این گروه می شدیم .

در کنار این اتفاق های خوب ،متاسفانه اتفاق های ناخوشایند هم پیش آمد و شور و هیجان طرفداران به حدی بالا گرفت که  حراست و انتظامات سالن  به خاطر نشان دادن علامت ها و مخصوصا فیلم گرفتن تذکر میدادند ( هواداران باید مقررات ارشاد را در نظر بگیرند تا برای آینده نیز برگزاری اینگونه کنسرت ها میسر شود )  برای دقایقی کنسرت متوقف شد تا طرفداران هیجان خود را کنترل نمودند. گروه پس از آن مجدد به روی استیج  بازگشت و به کار خود ادامه داد اما  اجازه اجرای کامل ترک لیست داده نشد  و دو قطعه از آنچه قرار بود اجرا شود انجام نشد و  پایان کنسرت را اعلام نمودند .

با تمام این تفاسیر،  پایان کنسرت مردم با تشویق های خودشان ،گروه را همراهی میکردند و تا ساعتی بعد از آن با اعضای بند، عکس های یادگاری میگرفتند .

گروه بالها تا کنون سه قطعه اورجینال به زبان فارسی و سه قطعه بدون کلام از خود منتشر کرده است  و در آینده ای نزدیک آلبوم آنها روانه بازار خواهد شد.

اعضای گروه:

سعید غلامی نوازنده بیس

ساسان دشتی و علی نوری نوازندگان گیتارالکتریک

بردیا ویسی نوازنده درامز

سینا کرمی نوازنده کیبورد

اعضای گروه بالها را تشکیل میدهند .

لازم به توضیح است که “امیرحسین رجایی فر” بعنوان خواننده میهمان در این کنسرت, گروه را همراهی میکرد.

6 Comments
 1. پرهام 4 سال ago

  گروه بالها گروهی جوان باانگیزه و پشتکار هستند آنها مانند ستارگانی درخشان دراسمان شهر کشورمان هستند که امیدواریم با حمایت اسپانسرهای عزیز شاهد موفقیت هرچه بیشتر آنها در سطح شهر کشورهائی شدنشان باشیم

  • فیلادلفیا 4 سال ago

   عالی بود منکنه از بودن و دیدن چنین اجرایی لذت بردم

 2. Iranmetal 4 سال ago

  Omidvaram rozi hame shahrestan ha shahamat in goruh ro peyda konan

 3. روناک 4 سال ago

  آفرین به شهامتشون

 4. کارو 3 سال ago

  در سبک متال نه، ولی کنسرت راک قبلاً هم در کرماشان داشته ایم. گروه هاوار در دهۀ 80 در کرماشان کنسرت داد، و اگر کارهای گروه آراد را هم که بیشتر پاپ یا پاپ-راک هستند حساب کنیم، سابقۀ کنسرت بیشتر هم می شود. اما این چیزی از زحمت این عزیزان کم نمیکند. قطعاً اتفاق قابل توجهی بود. به عنوان یک همشهری و یک کُردزبان از اعضای گروه میخواهم به زبان مادریمان هم آثاری را اجرا کنند، امروز راک کُردی در جهان شناخته شده و از تأسیس نخستین گروه راک کردی (کوما وەتان) 46 سال گذشته است. از اعضای این گروه می خواهم به راک کردی و آثار هنرمندانی مثل گردنزری و دلسن رونی یا گروه هایی مانند کوما سنور یا حتی بچه های گروه راکورد مهاباد گوش کنند. فرهنگ موسیقی در کرماشان بسیار غنی است و موسیقی راک در این منطقه می تواند با تأثیرپذیری از پاگان راک یا فولک راک، لهجه و بیان بومی خود را در این شهر بیابد. پیشنهاد میکنم از امتحان زبان و مایه های موسیقی کردی نترسید و تجربه کنید. آرزوی موفقیت هرچه بیشتر دارم.

  • سپهر کریمی 1 سال ago

   ممنونم یادی کردی از آراد و هاوار
   سپهر کریمی

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?