مجموعه ویژه و اختصاصی بهترین‌های عمر اکرم

۳۰ اثر برگزیده آهنگ‌ساز برجسته افغان-آمریکایی در مجموعه بهترین‌های عمر اکرم

دانلود تکی و یکجا (در ۲ مجموعه) با کیفیت 320 + پخش آنلاین

بهترین‌های عمر اکرم | سفری پُررمزوراز و عرفانی به اوج احساس

عمر اکرم تهیه‌کننده‌ی موسیقی، آهنگ‌ساز و پیانیستِ برنده‌ی جایزه‌ی گِرَمی است. او اولین آهنگ‌ساز افغان-آمریکایی است که موفق به کسب این جایزه معتبر شده است. عمر اکرم جایزه‌ی گرمی بهترین آلبوم نیو ایج را برای چهارمین آلبوم استودیی‌اش، Echoes of Love در سال ۲۰۱۳ دریافت کرد. اکرم همچنین دَستی در نویسندگی دارد و با روزنامه هافینگتن پست آمریکا همکاری دارد.

عمر اکرم در ۲۳ نوامبر ۱۹۶۴ در شهر نیویورک متولد شد. به دلیل شغل پدرش که از دیپلمات‌های سازمان ملل متحد بود، در کودکی‌ در جاهای مختلف دنیا از پراگ تا هاوانا و همچنین سرزمین اجدادی‌اش افغانستان زندگی کرد. در سن شش سالگی زمانی که در پراگ زندگی می‌کرد آموزش پیانو را آغاز کرد و توسط استادش با بزرگان موسیقی کلاسیک آشنا شد. به گفته‌ی خودش زمانی که در هاوانا در کوبا زندگی می‌کرد در سن ۱۴ سالگی به واسطه‌ی شغل پدرش موفق شد تا با فیدل کاسترو دیدار کند و گفتگویی با او در رابطه با موسیقی داشته باشد. کاسترو که می‌دانست عمر پیانو می‌نوازد از او پرسید که آیا تا به حال در یک کلاب جاز آفریقایی حضور داشته است یا خیر؟ او که سنش برای حضور در این کلاب کم بود و اجازه ورود نداشت توانست با قدرت و اجازه دیکتاتور به بهترین کلاب‌های جاز کوبا ورود کند. او می‌گوید برای ورود من تنها از نام فیدل کاسترو استفاده می‌کردم و کسی هم نمی‌توانست این اجازه را زیر سؤال ببرد. عمر اکرم در فرصت بین اجراها بر روی صحنه می‌رفت و پیانو می‌نواخت، دیگر نوازندگان هم با بداهه‌نوازی او را همراهی و تشویق به نواختن می‌کردند. او می‌گوید این یکی از راه‌هایی بود که توانست آن فرهنگ را جذب کند و در آثارش به کار گیرد.

عمر اکرم در حال سخنرانی بعد از دریافت جایزه در مراسم گرمی
عمر چهارده ساله بود که توانست به واسطه‌ی شغل پدرش که دیپلمات سازمان ملل متحد بود با فیدل کاسترو دیدار کند و گفتگویی با او درباره موسیقی داشته باشد. دیکتاتور به او اجازه داد با آن که سنش برای حضور در کلاب‌های جاز کوبا کم بود بتواند در آن‌ها حضور پیدا کند. عمر تنها اسم فیدل را بر زبان می‌آورد و می‌توانست به بهترین کلاب‌های جاز هاوانا ورود کند و طبیعتاً کسی هم اجازه زیر سؤال بردن حضور او را نداشت. این اتفاق در زندگی و موسیقی او بسیار تأثیرگذار بود.

در سال ۱۹۹۳ به لس آنجلس رفت و  در حالی که برای خودش موسیقی می‌نوشت در چندین گروه موسیقی هم نوازندگی می‌کرد. در سال ۲۰۰۲ قراردادی با کمپانی معتبر Real Music آمریکا امضا کرد. اولین آلبوم تجاری‌اش با عنوان Opal Fire درهمان سال منتشر شد که توانست در همان سال انتشار به جدول ۱۵ آلبوم برتر نیو ایج بیلبورد برسد. آلبوم دومش، Free as a Bird با همکاری چارلی‌ بشارت ویولن‌نواز مشهور آمریکایی و اریک مارینتال، ساکسیفون‌نواز برنده‌ی جایزه‌ی گرمی در سال ۲۰۰۴  منتشر شد که این آلبوم هم توانست در همان سال به جدول ۱۵ آلبوم برتر نیو ایج بیلبورد برسد. در سال ۲۰۰۷ آلبوم Secret Journey را با همکاری اردشیر فرح، گیتارنواز سرشناس ایرانی منتشر کرد. در سال ۲۰۱۲ هم آلبوم Echoes of Love موفق به نامزدی و کسب جایزه گرمی بهترین آلبوم نیو ایج سال شد که حسابی نام او را بر سرزبان‌ها افزایش داد و موجب محبوبیت فراوان او در کشور اجدادی‌اش افغانستان شد. به سبب برخورد با فرهنگ‌های مختلف و دورگه بودن در آثار عمر اکرم تأثیراتی از موسیقی جاز کوبا تا موسیقی شرق وجود دارد که مهم‌ترین وجه تمایز او با سایز آهنگ‌سازان نیو ایج است، در کنار این‌ها او پیانیست و آهنگساز بسیار خوبیست که بکارگیری موسیقی کلاسیک و اِلِمان‌های الکترونیک را هم به خوبی بَلَد است. آثار او به خصوص برای ما ایرانی‌ها بسیار دل‌نشین است، موسیقی عمر اکرم را می‌توان ساعت‌ها بدون وقفه شنید و هیچ‌گاه خسته نشد چون فضایی بسیار گیرا، دوست‌داشتنی و اسرارآمیز را برای شنونده می‌سازد.

در ادامه‌ی سری مجموعه‌های بهترین آثار آهنگ‌سازان نامی دنیا در این مجموعه به سراغ عمر اکرم رفته‌ایم. این آهنگ‌ساز تا کنون ۵ آلبوم رسمی و ۱ آلبوم مجموعه‌ای منتشر کرده‌است. با توجه به کیفیت بالای آثار عمر اکرم و تعداد کم آلبوم‌ها پیشنهاد می‌کنم که حتماً تمامی ساخته‌های او را بشنوید. به مانند بیشتر هنرمندان آثار اولیه عمر اکرم کیفیت بیشتری نسبت آلبوم یا آلبوم‌های آخر دارند. در این مجموعه اختصاصی اغلب آثار از آلبوم‌های فوق العاده Secret Journey و Free as a Bird انتخاب شده‌اند (که واقعاً باید به صورت کامل در این مجموعه می‌بودند)، سَری هم به آلبوم گِرَمی‌برده‌ی Echoes of Love و اولین آلبوم این هنرمند، Opal Fire زدیم و اما از آلبوم آخر عمر اکرم یعنی Destiny هم چشم‌پوشی شده ‌است.

عنوان آلبوم: مجموعه بهترین‌های عمر اکرم
هنرمند: عمر اکرم (Omar Akram)
ژانر: نیو ایج
کیفیت: 320kbps

1 – (01:06:17)
– A Day with You (05:09)
– Angel of Hope (03:31)
– Dancing with the Wind (04:53)
– Downpour (04:16)
– Echoes of Love (04:46)
– Falling Through the Rain (04:49)
– Flight of Mystery (05:04)
– Free as a Bird (05:05)
– Innocence Lost (03:29)
– Last Dance (05:03)
– Longing (03:19)
– Love of My Heart (03:39)
– Lovely Day (04:43)
– Mirage (04:32)
– Morning Rain (03:52)

دانلود مجموعه اول

2 – (01:06:17)
– My Desire (03:30)
– My Hope Is You (03:33)
– Never Let Go (03:35)
– Nomadic Rhapsody (03:37)
– Passage into Midnight (04:23)
– Passage of the Heart (03:32)
– Run Away with Me (05:03)
– Secret Journey (06:05)
– Seven Secrets (04:47)
– Shimmering Star (04:43)
– Surrender (06:41)
– Take My Hand (04:52)
– The Promise (04:27)
– Trust Unspoken (04:01)
– Whispers in the Moonlight (04:38)

دانلود مجموعه دوم

نوشته بهترین‌های عمر اکرم | سفری پُررمزوراز و عرفانی به اوج احساس اولین بار در موزیک گیک. پدیدار شد.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?