اگر فقط نیم‌نگاهی به اسم‌ هنرمندان و گروه‌هایی که سال ۲۰۱۹ آلبوم منتشر کردند بیندازیم، حساب کار دستمان می‌آید که سال گذشته برای موزیکوفیل‌ها چه سال فوق‌العاده‌ای بود: ایگی پاپ، تول، نیک کیو و رفقایش، لانا دل ری، اوپث، لئونارد کوهن، بروس اسپرینگستین، تام یورک، بت گیبنز، چلسی وُلف؛ دریم تیتر و خیلی‌ خیلی‌های دیگر. هنرمندان کمترشناخته شده و کارهای تروتازه‌شان را هم که در نظر بگیریم می‌ماند وجین کردن از میان این همه آلبوم و ژانر و ساختن یک لیست پایان سال که راستش ما یک سال تمام برای ترتیب دادنش ذوق داشتیم و با هم سر و کله زدیم.

شنیدنی‌ترین آلبوم‌های ۲۰۱۸

لیست ما را مثل پارسال قرار است “بشنوید”. ۳۸ آلبوم از میان صدها آلبومی که شنیده‌ایم و با خودمان و با همدیگر کلنجار رفته‌ایم تا نهایی‌شان کنیم و یک روزی بنشینیم جلوی همدیگر و حرف بزنیم و پادکستش کنیم که شما هم بشنوید. چرا ۳۸ تا آلبوم؟ چون ۱۹ بعلاوه‌ی ۱۹ می‌شود ۳۸ و لیستی که می‌شنوید حاصل تلاقی دو سلیقه و دو نگاه است که خیلی جاها همدیگر را تایید می‌کنند و خیلی جاها هم تفاوتشان سر به فلک می‌گذارد (اگر تا حالا متوجهش نشده‌اید به احتمال قوی این پادکست‌ها ما را خوب لو می‌دهد.) مثل تنظیم هر لیست مستقل دیگری، ژانرها و آلبوم‌های زیادی از رادار ما خارج بودند و جا افتادند. ولی خودمان فکر می‌کنیم حتی خیلی بدبین و خاص پسند هم که باشید، بین این همه آلبوم از سبک‌های مختلف یکی دوتایی چشمتان را می‌گیرد.
برای اینکه هم خودمان خسته نشویم و هم شما، پادکست‌ها را در ۴ قسمت منتشر می‌کنیم و از همان اولش هم بدون هیچ برتری خاصی برای آلبوم‌ها، بر اساس الفبا جلو می‌رویم. این شما و این هم پادکست‌های بهترین آلبوم‌های سال ۲۰۱۹ (که بهتر است به چشم یک پیشنهاد نگاهش کنید، نه یک لیست جدی و با اسطقس که قرار است حرف آخر را بزند!)، لذت ببرید.
ارادتمند، امید و سینا

بهترین آلبوم های ۲۰۱۹ به انتخاب اورسی و پاراساندر

لیست آلبوم های اپیزود اول:

Abdullah Ibrahim – The Balance
Agnes Clement – Les folies françoises, ou les dominos (Arr. for Harp): No. 1, La virginité
Areni Agbabian – Bloom
Aurora – A Different kind of Human Step2
Balthazar – Fever
Beirut – Gallipoli
Bremer/McCay – Utopia
Caterina Barbieri – Ecstatic Computation

نوشته بهترین آلبوم‌ های ۲۰۱۹ به انتخاب اورسی و پاراساندر اولین بار در مجله فرهنگی اورسی پدیدار شد.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?