بیوگرافی فرشاد رمضانی

بیوگرافی فرشاد رمضانی

متولد مهرماه 1345 تهران

فارغ التحصيل رشته گرافيك و كارگردانى بازيگرى

فعاليت هنرى:

– در زمينه موسيقى :

موسيقى را در 10سالگى با آموختن پيانو آغاز كرد. در15 سالگى به آموختن درام روى آورد و سرانجام در 20 سالگى با انتخاب گيتار باس راه خود را در دنياى موسيقى ادامه داد ومدتى تحت تعليم استاد بهمن نصرى و کوروش موحد قرار گرفت تئورى موسيقى را از بهرام دهقانيار و هارمونى را نزد استاد كامبيز روشن روان آموخت .

آواز را نزد محمدرضاصادقى و خانم هاسميك كاراپتيان فراگرفت. ازسال 1368 با همكارى در اولين اركستر پاپ پس از انقلاب با عنوان رودكى به خوانندگى مهرداد كاظمى به عنوانِ اولین نوازنده ی گیتار باس که پس ازانقلاب گیتار باس را به صورت رسمی روی صحنه برد، وارد عرصه حرفه اى موسيقى شد.

از آن پس با همكارى با گروه هاى مختلف موسيقى و خوانندگانى مانند مهدى سپهر، مانى رهنما، داريوش خواجه نورى، امير تاجيك ، محمد علیزاده، محسن یگانه، خشایار اعتمادی و… كاوه يغمايى به فعاليت حرفه اى خود در كنسرت هاى متعدد ادامه داد.

علاوه بر حفظ تداوم فعاليت حرفه اى اش به عنوان نوازنده، با گردآورى دو آلبوم در سالهاى اخير حضور خود را به عنوان خواننده نيز به مرحله نمایش گذارده است . اولين آلبـوم او با عنوان ” شیداییِ درون 1″، در سبکِ Progressive Rock ساختـه و تنظيم ” كاوه يغمايى ” و بـراساسِ گزيده اى از اشعـارِ” فروغ فرخزاد  ” و آلبوم دوم او با عنوان “شیداییِ درون 2 ” با آهنگسازیِ ” بصير فقيه نصيرى ” و اشعارِ آن گزيده اى ازسروده هایِ ” فروغ فرخزاد “، ” سهراب سپهرى “، “یغما گلرویی”، ” هاله مشتاقی نیا ” و “بهمن بهمن دار ” است .

این آلبوم به سبک خاصی طراحی و تنظیم شده است که تا کنون نظیر آن انجام نشده است.

” د گرد يس “( Metamorphic ) نام گروهى است كه از سال 1380 تاسيس كرد .

– در زمينه ی هنرهاى نمايشى و سينما:

نقش آفرينى در سريال هاى تلویزیونی

سيماى دانشگاه، خانه شماره ی 1+12، مردانِ آنجلس(اصحاب کهف)، سلام زندگى، ايستگاه آخر، پروانه ها مى نويسند، چهل سربازو ستاره ی سهيل…

 فیلمهای سينمايى:

نقش عشق، عروس كاغذى، رنجر، مردان آنجلس(اصحاب کهف) ستاره ی سهيل و …

تئـاتـر:

همكارى با نمايش برخوان هفت خوان به عنوان طراح موسيقى وحركات موزون كه در جشنواره ی دانشجويىِ فجر در سال 1378 مقام اول را كسب نمود.

 در زمينه ی گرافيك:

تحصيل در رشته ی گرافيك مطبوعاتى و 2 سال فعاليت در آتليه ی استاد حسين حقيقى.

همکاری با ” انتشاراتِ او ” برای تولید (Audio book) کتابهای صوتی به عنوان طراح صدا، ضبط ، انتخاب وساخت موسیقی و گوینده از نمونه کارهای اخیر اوست. سه کتاب

“نیایش” اثر Don Miguel Ruiz و” استفاده از زمان و هدر دادنش” از مجموعه ی ” فلسفه را بچشیم” اثر Michel Puech و Brigitte Labbe و” اِل” اثر دکتر ترانه وفایی از آن جمله است.
18 سال سابقه ی تدریسِ گیتار باس ، تئوری موسیقی ، ریتم خوانی ، آوازو صدا سازی و بیان.

از جمله فعالیتهای دیگر او تدوین و صداگذاری است، که میتوان به طراحی صدا برای نمایش اتللو اثر ویلیام شکسپیر به کارگردانی حمید مظفری که در سالن شماره یک ایرانشهر و سالن اصلی تیاتر شهر اجرا شد، اشاره کرد.

منبع: https://farshadramezani.com

تقدیر از فرشاد رمضانی نوازنده پیشکسوت موسیقی راک

تقدیر از فرشاد رمضانی نوازنده پیشکسوت موسیقی راک

3 Comments
  1. […] آلبـوم این گروه و فرشاد رمضانی با عنوان ” شیداییِ درون 1″، در سبکِ Progressive Rock ساختـه و […]

  2. […] آلبـوم این گروه و فرشاد رمضانی با عنوان ” شیداییِ درون 1″، در سبکِ Progressive Rock ساختـه و […]

  3. […] آلبـوم این گروه و فرشاد رمضانی با عنوان ” شیداییِ درون 1″، در سبکِ Progressive Rock ساختـه و […]

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?