بیوگرافی گروه اوستا آوا

بیوگرافی گروه اوستا آوا

گروه موسیقی ” اوستا ” آوا در سال 1379 توسط آرش شفیعی (گیتار الکتریک) و شروین زاهدی ( درامز) كه دو دوست دبيرستاني بودند ، شروع به فعالیت کرد.

در ابتدا این فعالیت محدود به بازخوانی قطعاتی از گروههای مورد علاقه آنها می شد و کمی بعد اولین اثر گروه با نام “بار امانت” ساخته شد.در سال 1383 سعید دالایی (گیتار باس) ديگر دوست دبيرستاني و همراه اوستا از روزهای آغازین به عنوان نوازنده گیتار باس به گروه ملحق شد.

رفته رفته قطعات بیشتری ساخته شد و گروه فعالیت های خود را بیشتر و بیشتر کرد تا جایی که در سال 1386 اقدام برای اخذ مجوز انتشار آلبوم صورت پذیرفت که البته در نهایت راه به جایی نبرد و در سال 1388 اعلام شد که آلبوم مورد تایید برای پخش نمی باشد.

در مقطع زمانی کوتاهی کسری جلالي به عنوان نوازنده گیتار الکتریک به گروه اضافه شد که البته این همکاری عمر چندانی نداشت.

سرانجام در سال 1389 شهرام پولادور که سابقه دوستی صمیمانه و نزدیک با اعضای گروه را داشت به عنوان نوازنده گیتار الکتریک به گروه پیوست و “اوستا” آوا وارد مرحله تازه ای از فعالیت های خود شد.لازم به ذکر است که در فاصله میان این سالها تعداد 5 آلبوم به زبان فارسی و 2 آلبوم به زبان انگلیسی توسط اوستا به صورت ضبط خانگی ساخته شده است.

اعضای گروه در سال 1394 برای بار دوم تصمیم به اقدام برای اخذ مجوز آلبوم کردند که این بار پس از گذشت بیش از یکسال آلبوم “کابوس سپید” در اسفند ماه سال ١٣٩٦ موفق به این مهم شد.
شایان ذکر است که گروه “اوستا” آوا تابحال 5 اجرای زنده در فستیوال شب شنبه ها داشته است که در آخرین آنها در تاریخ 23 دی ماه سال ١٣٩٧ همزمان با دو اجرای زنده در سالن تئاتر پایتخت تهران از آلبوم کابوس سپید به طور رسمی رونمایی شد.

همچنين اولين موزيك ويديو از اين گروه با نام “پاييزان” (اولين قطعه از آلبوم كابوس سپيد) در آذر ماه ١٣٩٧ منتشر شد .

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?