بیوگرافی گروه موسیقی رگ

شروع فعالیت گروه موسیقی رگ

گروه موسیقی رگ در سبک راک از سال ١٣٩٣ توسط کارن آراکلیان خواننده، آهنگساز و نوازنده با سابقه گیتار الکتریک و با همراهی مجتبی غفوری نوازنده چیره دست گیتار الکتریک کار خود را آغاز کرد.
کارن متولد ١٣٦١, از ١١ سالگی موسیقی را با یادگیری پیانو و سپس گیتار الکتریک آغاز كرد؛ اولین بند خود را در سن ١٩ سالگی که در سبک هوی متال فعالیت میکرد تاسیس کرد. وی بعد از دوسال تلاش سرانجام بند SDS را که در آن زمان جزو گروه های شناخته شده سبک متال در کشور بود راه اندازی کرد.

اولین کنسرت

کنسرت های این بند بخصوص در تهران و ساير شهرستان ها در آن سالها از اولین گام ها برای از انزوا خارج کردن این سبک از موسیقی بشمار می آمد و توانست علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کند، هرچند در آن سالها با هجمه های بسیاری روبرو شد. پس از آن کارن به آمریکا مهاجرت می کند و برای چندین سال فعالیت های او در داخل کشور متوقف می شود. او پس از بازگشت به ایران این فعالیت را با تاسیس گروه رگ ادامه میدهد.

مجتبی غفوری متولد ١٣٦٠, عضو دیگر رگ، موسیقی را از سنین نوجوانی با نوازندگی گیتار الکتریک آغاز کرد. شرایط و فضای آن سالها به گونه ای بود که هنرآموزان گیتار الکتریک و علاقه مندان به سبک های هوی متال و هارد راک منبعی برای یادگیری این سبک از موسیقی نداشتند، به این جهت او مشغول ترجمه و تدوین متدهای گوناگون از نوازندگان و مدرسان برجسته گیتار الکتریک شد.

اولین متدها با نام های “هوی متال ریتم گیتار و لید گیتار” از نوازنده و مدرس برجسته گیتار الکتریک “تروی استتینا” در اوایل سال ١٣٨٠ به دست مخاطبان رسید. اصرار او برای گرفتن مجوزِ این کتاب ها از وزارت ارشاد با نام هوی متال باعث شد تا حدی این سبک از نوازندگی در لایه مدیریت فرهنگی رسمیت نسبی پیدا کند. از متدهای دیگر او که در آن سالها منتشر و تا امروز بین هنر آموزان رایج است میتوان به کتابهای “مکانیزم سرعت در گیتار الکتریک”، “افسانه های راک” و “حقه های گیتار الکتریک” اشاره کرد.

آلبوم ها

ایده ساخت اولین آلبوم گروه رگ با نام “لحظه ای تا جنون” از مدت ها قبل در ذهن کارن آراکلیان بود و به این منظور ماکت ابتدایی قطعات در تابستان ١٣٩٣ آماده شد. پس از مدتها تلاش، ضبط نهايی از تابستان ١٣٩٤ در استدیو شخصی کارن و مجتبی با نام “استدیو سوما” آغاز شد و تا اواخر سال ٩٤ به طول انجاميد. در اين بين عضو دیگر گروه به نام هادی فدایی نوازنده بيس گيتار به بند اضافه شد.

ترانه های اين آلبوم از آثار رئوف دلفی،خسرو كيان راد، حامد افسا، فريدون مشيری و كارن هستند و با توجه به حساسيت های گروه در مورد سبک ادبی و مضامينِ ترانه ها دقت زيادی در انتخاب آنها انجام گرفت. بطوری كه مضامينِ اجتماعى، سياسی و حتى شخصیِ كليه شعرها در راستای خطِ فكری گروه می باشند.

با توجه به سابقه پيشينِ اعضا بند، همگی مصمم بودند كه با همه دشواری هاى موجود اين آلبوم حتما بصورت رسمی و با مجوز وزارت ارشاد منتشر گردد. از اين رو در فروردين ٩٥ با همكاری موسسه نشر موسیقی کوک و تهيه كنندگی آقای فرخ آصف زاده مراحل اداری اخذ مجوز آغاز شد و پس از يک سال سرانجام گروه موسیقی “رگ” در سال ٩٦ این مجوز را دریافت کرد.

در حال حاضر گروه مشغول ضبط دو موزيک ويديو هستند و پس از پخش تک آهنگ های آلبومِ “لحظه ای تا جنون” بزودی شاهد پخش رسمی آلبوم و اجرای كنسرت های رگ خواهيم بود.

1 Comment
  1. احمد 4 سال ago

    عالییییییی ادامه بدین

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?