گروه imagine dragon یک گروه موسیقی (آلترنتیو راک) آمریکایی است؛ که با آلبوم نایت ویژن در سال ۲۰۱۲ کار خود را شروع کرد. آخرین آلبوم این گروه Origins نام دارد

بیوگرافی imagine dragon

ایمجین دِرَگِنْز (به انگلیسی: Imagine Dragons) یک گروه موسیقی (آلترنتیو راک) آمریکایی است؛ که با آلبوم نایت ویژن در سال ۲۰۱۲ کار خود را شروع کرد که بعد از انتشار اولین آلبوم خود یک تور جهانی نیز داشته‌اند، مجله بیلبورد از آن به عنوان یک گروه موسیقی موفق در سال ۲۰۱۳ نام برده‌است و مجله رولینگ استون تک‌آهنگ رادیواکتیو این آلبوم را بزرگترین آهنگ راک سال نامید. آهنگ های این گروه معمولا از درد و رنج هایی است که در بچگی یا نوجوانی کشیده اند است.

 

تاریخچه(۲۰۰۸–۲۰۱۰)

در سال ۲۰۰۸ دیدار دن رینولدز خواننده و اندرو تولمن در دانشگاه بریگم یانگ سرآغاز شکل‌گیری گروه بود. تولمن، دنیل وین سرمن دوست قدیمی خود در دبیرستان را به گروه اضافه می‌کند. دنیل وین سرمن از کالج موسیقی برکلی فارغ تحصیل شده بود. کمی بعد تولمن همسر خود بریتنی تولمن را برای همخوانی و نواختن کیبورد به گروه اضافه می‌کند. سرمون یکی دیگر از دانش آموزان کالج موسیقی برکلی بن مک‌کی را وارد گروه می‌کند تا اعضای گروه کامل شود. آهنگ “Battle of the Bands” در دانشگاه بریگم یانگ و دیگر مسابقات محلی در همان سال‌ها برنده شد. اعضا گروه با هم در لاس وگاس، شهر دن رینولدز زندگی می‌کردند که نخستین آلبوم گروه را در آنجا ضبط کردند.

آلبوم night visions از گروه imagine dragon

۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ موفقیت جهانی و آلبوم دید در شب(night visions)

اندرو تولمن و بریتنی تولمن از اعضای اولیه گروه در ژوئیه ۲۰۱۱ این گروه را ترک کردند و دنیل پلاتزمن و ترزا فلامینیو جایگزین آن‌ها شدند که ترزا فلامینیو نیز در ژانویه ۲۰۱۲ گروه را ترک کرد. ایمجین دراگنز همکاری نزدیکی با الکس دا کید داشت، تا اولین کار باشکوه خود را خلق کنند. آن‌ها یک آلبوم چند آهنگه به نام ادامه ی سکوت در روز عشق منشر می‌کنند که به رتبه ۴۰ مجله بیلبورد صعود می‌کند. آن‌ها همچنین آلبوم چند آهنگه دیگری به نام منو بشنو در سال ۲۰۱۲ منتشر می‌کنند. کمی بعد ایمجین درگنز تک‌آهنگی به نام وقتشه منتشر می‌کنند که به رتبه ۱۵ مجله بیلبورد صعود می مند و نماهنگ آن نامزد دریافت بهترین نماهنگ راک نیز می‌شود. آنها پس از ضبط آلبوم خود دید در شب در روز بعد روز کارگر در آمریکا منتشر می‌کند.

این آلبوم در هفته اول انتشار به رتبه دوم مجله بیلبورد می‌رسد و همچنین رکورد فروش ۸۳٬۰۰۰ نسخه فروش را می‌زند که بهترین آغاز از سال ۲۰۰۶ به حساب می‌آمد. این آلبوم همچنین در کشورهای مختلف دیگری نیز به جدول ده آهنگ برتر می‌رسد. همچنین این آلبوم جایزهٔ بهترین آلبوم راک سال را از مجله بیلبورد دریافت می‌کند. رادیواکتیو دومین تک‌آهنگ از این آلبوم به رتبه نخست جداول بهترین‌های راک و آلترنتیو راک می‌رسد.

این تک‌آهنگ بیش از هفت میلیون نسخه می‌فروشد و با باقی ماند در جدول صد آهنگ برتر سال بیلبورد رکورد به مدت ۸۷ هفته و باقی ماندن به مدت ۲۳ هفته در جایگاه اول جدول آلترنتیو راک رکورد شکنی می‌کند. این آهنگ با فروش فوق‌العاده خود عنوان بهترین آهنگ راک دیجیتال در تاریخ را دریافت می‌کند. مجله رولینگ استون آن را به عنوان بهترین آهنگ راک سال برمی‌گزیند.

رادیواکتیو بیش از هر آهنگ دیگری در اسپاتیفای شنیده می‌شود. این آهنگ نامزد بهترین رکورد سال و بهترین اجرای راک در مراسم گرمی می‌شود و برنده بهترین اجرای راک می‌شود. سومین تک‌آهنگ از آلبوم دید در شب به رتبه اول جدول آهنگ‌های پاپ و رتبه ششم جدول صد آهنگ برتر مجله بیلبورد می‌رسد. ایمجین دراگون در سال ۲۰۱۳، به همراه خانواده تیلر رابینسون، یک مؤسسه خیریه به نام بنیاد رابینسون تایلر که به جوانان در مبارزه با سرطان کمک می‌کند را بنیاد نهادند.

آلبوم دود +آیینه‌ها(۲۰۱۴- تا اکنون)(smoke+mirrors)

در لولاپوزای سائو پائولو، برزیل و در آخرین شب اجرای تور گروه، دن رینولدز گفت:” ما همیشه در حال نوشتن ترانه هستیم، پس نتیجه می‌گیریم آلبوم دوم تو راهه! مگه اینکه بمیریم و به کلوب ۲۷ ملحق بشیم! امیدورام که زنده بمونیم و آلبوم دوم رو بسازیم. نمی تونم زمان دقیقی بگم ولی آلبوم جدید تو راهه!”قبل از انتشار آلبوم در ژولای ۲۰۱۴ اعلام شد که یکی از تک‌آهنگ‌های ایمجین دراگنز به نام «شعار جنگی» در فیلم تبدیل‌شوندگان: عصر انقراض پخش می‌شود. همچنین در سپتامبر ۲۰۱۴ آهنگ «جنگ جوها» در یکی از جشنواره‌های بازی‌های کامپیوتری پخش شد.

در ۲۴ام اکتبر آهنگ «زندگیم را شرط می‌بندم» در قالب چند قطعهٔ تصویری کوتاه در فیسبوک و اینستاگرام پخش شد و در ۲۷ام اکتبر به صورت رسمی انتشار یافت. در ۳ام نوامبر این آهنگ برای پخش به رادیو آلترناتیو آمریکا فرستاده شد.

در ۲ام دسامبر ۲۰۱۴ ایمجین دراگنز مطلبی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد و در آن از هواداران خود در آمریکا درخواست کرد در شهرهایشان دنبال سورپرایز بگردند و اگر چیزی پیداکردن منتشر کنند! همچنین آن‌ها به دو منطقه در لاس وگاس اشاره کردند. ظرف مدت کوتاهی در بیلبوردهای آثار هنری، اسم گروه، هشتگ (“#smoke+mirrors”) و چندین عنوان که گفته می‌شد اسامی آهنگ‌های آلبوم جدید است، به نمایش درآمد. همانند تابستان، شلیک‌ها، پولاروید، خیلی متاسفم و طلا. در روز بعد طرح روی جلد آلبوم و تاریخ انتشار آن          در شبکه‌های اجتماعی فاش شد.

در ۵ام فوریه ۲۰۱۵ ایمجین دراگنز یک اجرای نیم ساعته در تماشاخانهٔ مایان در لس آنجلس داشتند. آن‌ها آهنگ‌های رادیواکتیو و وقتشه را از آلبوم دید در شب اجرا کردند. بعد از این قطعه‌های، طلا، تابستان و خیلی متاسفم از آلبوم جدیدشان را خواندند. انتشار رسمی آلبوم دود + آیینه‌ها در تاریخ ۱۷ فوریه ۲۰۱۵ انجام شد. در ۳ام ژوئن ۲۰۱۵ تور شمال آمریکای گروه از پورتلند، اورگن شروع شد.

در مدت زمان تور، گروه دو تک‌آهنگ _ جدا از آلبوم جدیدشان_ منتشر کردند.

آهنگ «ریشه‌ها» در ۲۵ام اوت ۲۰۱۵ و «من خودم بودم» در ۱۲ام اکتبر ۲۰۱۵ از طریق آی‌تیونز. ایمجین دراگنز همچنین آهنگ «برای همیشه دوستت دارم» گروه ایگلز آف دف متال را برای همدردی با قربانیان حملات نوامبر ۲۰۱۵ پاریس در تاریخ ۱۸ام دسامبر ۲۰۱۵ اجرا کردند. تور جهانی دود + آیینه‌ها در ۵ فوریه ۲۰۱۵ در آمستردام پایان یافت. دن رینولدز در مصاحبه با مجله بیلبورد اظهار کرد که گروه تا پایان سال ۲۰۱۶ یک وقفهٔ کوتاه خواهد داشت «در ادامهٔ سال قصد داریم فعالیتی نداشته باشیم. مثل شش سال گذشته ما متوقف نشدیم. فقط برای یک سال آینده کار جدیدی نداریم»

    اعضای گروه

  • دن رینولدز – خواننده و نوازنده سازهای ضربی (۲۰۰۸ تا کنون)
  • بن مک کی – باس (۲۰۰۹ تا کنون)
  • دنیل وین سرمن – گیتاریست، ویولن سل (۲۰۰۹ تا کنون)
  • دنیل پلاتزمن – درام، ویولا (۲۰۱۱ تا کنون)

    آلبوم استودیویی

  • (Night Visions (2012
  • Smoke + Mirrors (2015
  • (Evolve (2016
  • (Origins (2018

   معرفی چند اثر شاخص:

                                                                        آهنگ warriors(جنگجو)

در ابتدا میخوام به اهنگ warriors (جنگجو) از این گروه بپردازم موسیقی متن تقریبا ترکیب زیبایی از سبک آلترناتیو و nu-metal  است که برای طرفداران سبک‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ های خشن راک می‏تواند جذابیت داشته باشد که البته بسیار با تم و محتوای مفهومی ترک سازگاری دارد. میتوان گفت بعد از آهنگ demons که باعث موفقیت و نقطه شروع بسیاری از اتفاقات شیرینی که برای این بند نسبتا محبوب افتاد شد. ترک warriors مهمترین و معروفترین ترک این بند به حساب میاد(البته کمی هم این نظر شخصی  است). در ادامه ابتدا متن آهنگ و خود آهنگ در دسترس شما قرار میگیرد و بهد از آن به تحلیل مفهومی آن میپردازیم.

 

 

 

آهنگ warriros

 

 

                                                                       

As a child you would wait, and watch from far away
وقتی بچه بودی میتونستی صبر کنی و از دور تماشا کنی

But you always knew that you’d be the one to work while they all play
اما تو همیشه میدونستی اونی هستی که وقتی همه بازی می کنن کار می کنه

In youth , you’d lay… awake at night and scheme
وقتی جوون بودی ، دراز می کشیدی و شبا بیدار میموندی و رویا پردازی می کردی

Of all the things that you would change
به همه چیزی هایی که میخوای تغییر بدی

But it was just a dream
اما این فقط یه رویا بود

Here we are don’t turn away , now
ما الان اینجاییم ، برنگرد

We are the Warriors that built this town
ما جنگجو هایی هستیم که این شهر رو بنا کردیم

Here we are don’t turn away , now
ما الان اینجاییم ، برنگرد

We are the Warriors that built this town from dust
ما جنگجو هایی هستیم که این شهر رو از هیچ بنا کردیم

The time will come when you will have to rise
وقت بالا رفتن تو هم می رسه

Above the best and prove yourself
بهتر از همه خودت رو نشون میدی

Your spirit never dies
روحت هیچ وقت نمی میره

Farewell, I’ve gone to take my throne above
خدافظ ، من میرم تا تاج و تختم رو حفظ کنم

But don’t weep for me, cause this will be the labor of my love
ولی برای من گریه نکن ، این سختییه که برای عشقم می کشم

Here we are don’t turn away , now
ما الان اینجاییم ، برنگرد

We are the Warriors that built this town
ما جنگجو هایی هستیم که این شهر رو بنا کردیم

Here we are don’t turn away , now
ما الان اینجاییم ، برنگرد

We are the Warriors that built this town from dust
ما جنگجو هایی هستیم که این شهر رو از هیچ بنا کردیم

Here we are don’t turn away , now
ما الان اینجاییم،برنگرد

We are the Warriors that built this town
ما جنگجو هایی هستیم که این شهر رو بنا کردیم

Here we are don’t turn away , now
ما الان اینجاییم ، برنگرد

We are the Warriors that built this town from dust
ما جنگجو هایی هستیم که این شهر رو از هیچ بنا کردیم

متن آهنگ با گونه ای برتری نسبت به مخاطب ایجاد میشود چون خواننده خود و بند خود را فاتحان شهر رویاها مینامند و به مخاطب خود که مانند کودکی است که فقط قصه هایی از آن ها شنیده است اصل ماجرا را تعریف میکند.

<<ای کسی که گوش میدهی دنبال فاتحان نگرد که ما اینجاییم،ما جنگجویانی هستیم که این شهر(شعر رویاها) را از هیچ و از مشتی خاکستر ساختیم>>

و در ادامه به مخاطب خاطر نشان میکند که حال نوبت توست،باید یرخیزی و خودت را بالات از بهترین ها ثابت کنی و بدانی که روح تو هرگز نمیمیرد،پس دست به کار شو!

آهنگ با همان تم پر انرژیو حماسی و تاثیرگذار به پایان میرسد و میتواند برای بسیاری از کسانیکه گوش فرا میدهند الهام بخش باشد برای شروعی دوباره .

موزیک ویدیو هم به تنهایی کار زیبا و قوی ای به نظر میرسد و انیمیشن جذابی را به منطور این که مخاطب آهنگ جوانان و نوجوانان هستند نشان میدهد،اگرچه نامربوطی هایی میتوان بین متن آهنگ و انیمیسن موزیک ویدیو دید اما در مجموع با بسیار قوی و تحسین شده ای روبرو هستیم.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?