بیو گرافی گروه تندر

بیو گرافی گروه تندر ( Tunder band )

گروه ” تندر ” در سال 1377 توسط اردوان انزابی پور تشکیل شد.

این گروه در دوره اول فعالیتش تنها به بازنوایی بی کلام آثار مشهور موسیقی راک میپرداخت. نخستین اجرای رسمی “تندر” به فروردین 1378 برمیگردد که طی چهار شب در رشت انجام شد. پس از آن اردوان مشغول ضبط نخستین آلبوم “تندر” بصورت بی کلام شد.و این آلبوم درسال 1380 موفق به دریافت مجوز انتشار گردید.

طی سالهای بعد اردوان عمدتا فعالیتهای خود را در گروههای “اکسیر” و بعد از آن “کهت میان” متمرکز نمود و فعالیت “تندر” بصورت یه پروژه شخصی باقی ماند. در سال 1389 بعد از وقفه ای هشت ساله،”تندر” بار دیگر ،ولی این بار با اعضا جدید و اجرای آهنگهای باکلام انگلیسی که ساخت خود اعضا بودند ،فعالیت خود را از سرگرفت.

طی سالهای بعد گروه “تندر” به اجرای کنسرتهای متعددی پرداخته و در نهایت در سال 1392 توانست با اخذ مجوز از دفتر موسیقی بعنوان نخستین گروه راک ایرانی (با وکال انگلیسی) در سالن ایوان شمس به اجرای برنامه بپردازد. در این بین ساخت آهنگهای اصلی و ضبط نخستین آلبوم گروه نیز ادامه پیدا کرد که این آلبوم با عنوان “rockin’ man” در سال 1394 آماده گردید.

گروه تندر در طول سالهای اخیر بیش از 30 اجرا زنده در چهار کشور جهان داشته که چهار لوح تصویری ازین کنسرتها را نیز تهیه شده اند. حضور در سی و یکمین دوره جشنواره موسیقی فجر (1394) نیز درکارنامه فعالیت “تندر” بچشم میخورد.

آلبوم دوم گروه به نام once again در سال 1395 ساخته شد و پس از آن گروه دست به تغییر مهمی در آثار خود زد و آن استفاده از کلام فارسی در قطعات گروه بود که همگی اشعار توسط اعضای تندر سروده شده اند. در کنسرت تیرماه سال نود وشش برای نخستین بار یکی از قطعات فارسی گروه اجرا گردید که استقبال بسیار خوبی از آن بعمل آمد.

همچنین درین سال گروه تندر توانست برای اولین بار بعنوان یک گروه راک با کلام انگلیسی در شهر رشت به اجرای کنسرت پرداخته و کار ساخت آلبوم فارسی را نیز به پایان برساند. نخستین تک آهنگ فارسی تندر رسما در تابستان سال نود و هفت روانه بازار گردیدو در حال حاضر نیز مراحل پایانی تولید این آلبوم طی میشود که اعضا گروه امیدوارند در همین سال آماده انتشار گردد.

اعضاء گروه :

اردوان انزابی پور :(خواننده، آهنگساز-ترانه سرا و نوازنده گیتار)

محمد برزیده : نوازنده گیتار، هارمونیکا، ماندولین

بیتا صادقی : نوازنده گیتار

کاوه وزیری : نوازنده گیتار باس و ترانه سرا

آیدین انزابی پور : نوازنده درامز

0 نظر

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account