آلبوم بی‌نام ، با نام سابق قمارباز، نام دهمین آلبوم استودیویی محسن چاوشی است. این آلبوم که شامل ۱۱ قطعه است، با آهنگسازی، تنظیم و خوانندگی محسن چاوشی است.

آلبوم بی نام

بی‌نام، با نام سابق قمارباز، نام دهمین آلبوم استودیویی محسن چاوشی است. این آلبوم که شامل ۱۱ قطعه است، با آهنگسازی، تنظیم و خوانندگی محسن چاوشی و اشعاری برگرفته از مولانا، سعدی، وحشی بافقی و فصیح الزمان شیرازی، ۲۶ آذر ۱۳۹۸ منتشر خواهد شد.

در ابتدا این آلبوم قرار بود با نام قمارباز منتشر شود، اما پس از حواشی به وجود آمده از سمت وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، نام آن به بی‌نام تغییر پیدا کرد.تاریخ انتشار آلبوم نیز چندین بار به علل و حواشی مختلف، مانند عدم موفقیت در اخذ مجوز ارشاد، مشکلات نام آلبوم، مشکلات حکومتی و اعتراضات سراسری ۱۳۹۸ ایران و قطعی اینترنت، به آینده موکول شد و سرانجام پس از ۱۰ ماه حاشیه سازی، اواخر آذر ۱۳۹۸ آماده انتشار رسمی شد.

زمان انتشار

در تاریخ ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ محسن چاوشی با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرامی خود که نشان از تتوی یک بیت از اشعار مولانا بر روی سر خود بود، در ذیل آن نوشته بود: «قمارباز» نام آلبوم جدیدم به تهیه کنندگی هادی حسینی؛ همین موضوع شائبهٔ آن را داد که محسن چاوشی پس از انتشار آلبوم ابراهیم وقت را هدر نداده و همچنان در حال فعالیت در استودیوی شخصی خود است.

در تاریخ ۰۴ بهمن (یک روز پس از اعلام انتشار آلبوم)، محسن چاوشی با پستی جدید که یک دمو از آهنگی به نام «قوم به حج رفته» با شعری از «مولانا» بود توجه مردم و هوادارانش را به خود جلب کرد. پس از گذشت چند روز مشخص شد که آن دمو، دموی یکی از آهنگ‌های موجود در داخل آلبوم «قمارباز» است.

نام «قمارباز» برگرفته از بیت زیر بود:

خُنُک آن قماربازی که بِباخت آنچه بودَش            بنماند هیچَش الّا هوس قمار دیگر

«قمارباز»، «بازآمدم» و «ای قوم به حج رفته» با اشعاری از «مولانا» از قطعات آلبوم «بی‌نام» هستند.

چاوشی ماه‌ها قبل بخش‌هایی از قطعه «بازآمدم» را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و عنوان کرد که این قطعه به‌صورت تک‌آهنگ در هفته‌های آینده منتشر خواهد شد، ولی چند بار پس از تغییر زمان انتشار این قطعه به هوادارانش اعلام کرد که این قطعه را در آلبوم «بی‌نام» خواهید شنید، همچنین چاوشی چندی پیش بخش‌هایی هم از قطعه «ای قوم به حج رفته» را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد که با استقبال طرفداران او و کاربران فضای مجازی مواجه شد و به سرعت به اشتراک گذاشته شد.

تعداد قطعات

در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، «هادی حسینی» تهیه‌کننده آلبوم «قمارباز» اعلام کرد:

چهار قطعه جدید به آلبوم اضافه شده و تعداد نهایی قطعات ۱۰ الی ۱۱ می‌باشد. اشعار این ۴ قطعه جدید از «مولانا» و «سعدی» است. (هرکدام دو قطعه).فهرست آهنگ‌ها

فهرست آهنگ‌ها

بی‌نام
شماره نام سراینده مدت
۱. «قند منی» مولانا
۲. «گنجشک پریده» سعدی
۳. «بر سلطان» مولانا
۴. «چنگ» فصیح‌الزمان شیرازی (رضوانی)
۵. «قمار باز» مولانا
۶. «عقل و خرد» مولانا
۷. «زاهد» مولانا
۸. «بازآمدم» مولانا
۹. «من ندانستم» سعدی، وحشی بافقی
۱۰. «قوم به حج رفته» مولانا
۱۱. «راز» سعدی

منبع ویکی پدیا فارسی

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?