موسیقی فارس-مجموعه کنسرت موسیقی مداوم رولکس Rolex Perpetual Music Concert  با حضورجمع کثیری از نوازندگان با استعداد در اپرای دولتی برلین برگزار شد.

خواننده مشهور سوپرانو درخصوص اجرایی رولکس گفت: می‌خواستم اثر عاشقانه موتزارت را طوری اجرا کنم کنم که بگذاریم برای باهم بودن و ادامه سفرمان تصمیم بگیریم، برای اینکه در سلامتی کامل و حال خوب ادامه دهیم.

سونیا یونچوا خواننده سوپرانوی مشهور اهل بلغار می‌گوید که به ۱۲ نوازنده برگزیده‌اش گفته است: لطفا هر کاری می‌خواهید انجام دهید، من کاملا به شما اعتماد دارم. زیرا می دانم که این بهترین روش کار با هنرمندان است. آنها باید احساس کنند که به آنها اعتماد داریم و به این شکل این همه قطعات زیبا خلق می‌شوند.

اوی اویتا، نوازنده ماندولین که قطعه‌ای را برای یورونیوز نواخته است درباره این قطعه می‌گوید: این آهنگ بر اساس یک آواز محلی سنتی بلغاری به نام “بوچیمیس” ساخته شده است که من از یک نوازنده آکاردئون یاد گرفتم. جالب‌ترین نکته این قطعه ریتم آن است. در موسیقی کلاسیک غربی که من آموخته ام ریتم‌ها دو چهارم یا سه چهارم یا چهار چهارم است اما “بوچیمیس” پانزده شانزدهم است. تقریبا چهار چهارم است اما منهای یک چیز کوچک که خیلی مناسب رقص و جنبش و جوش است. این ریتم‌ها همیشه برای من هیجان آور بوده است و به من حس و هیجان می دهد.

سونیا یونچوا همچنین می‌افزاید: وقتی فهمیدم که او می خواهد این قطعه را اجرا کند، گفتم “واوو” دلم می گیرد، البته که این قطعه از کشور زادگاه من است و من هنوز خیلی به آن وابسته‌ام.

پس از ماهها انزوا، نوازندگان در این کنسرت بی‌نظیر بار دیگر شنوندگانشان را پیدا کردند.

چارلز کاسترونوو، خواننده تنور می‌گوید: “وقتی شما با فرزندان، یا خانواده و یا عزیزانتان هستید، همیشه یک موسیقی متن پشت آن وجود دارد، . بنابراین حتی وقتی آگاهانه هم به آن فکر نکنید، وقتی آن آهنگ پخش می شود، خاطراتتان را زنده می کند. شما می فهمید که موسیقی چقدر برای روان ما مهم است و در مشکلات‌مان، موسیقی موارد مثبت را به ما یادآوری می کند.”

سونیا یونچوا قطعه معروف “آنجا دستهایمان را به هم می‌دهیم” موتزارت را به یک دلیل خوب انتخاب کرده است: “من درباره عدم امکان با هم بودن در این روزها فکر کردم، که دیگران را لمس نکنیم، با هم دست ندهیم، همدیگر را نبوسیم و در آغوش نگیریم. معمولا این لحظه در اپرا بسیار عشوه‌گرانه است اما اینجا من می خواستم آنرا اینطور ارایه کنم که بگذاریم برای باهم بودن و ادامه سفرمان تصمیم بگیریم، برای اینکه در سلامتی کامل و حال خوب ادامه دهیم.”

 

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?