تک آهنگ شکاف تبیینی

تک آهنگ شکاف تبیینی Explanatory Gap از گروه بیژن نوروز Bijan Norouz

در کنار دریاچه ای آرام نشسته ایم و به صدای پرندگان و امواج دریاچه که خود را به ساحل می رسانند، گوش سپرده ایم. چشمانتان را ببندید، خود را در میان بادی که می وزد رها کنید و غرق در حسی خوب شوید. این جا در کنار دریاچه، بادی خنک در حال وزیدن است و می توان برگ های درختان را دید که به دلیل فرا رسیدن فصل پاییز به پرواز در آمده اند. با شنیدن موزیک شکاف تبیینی طبیعتآ آرامشی خاص وجودتان را فرا خواهد گرفت و نهایت زیبایی را لمس می کنید.

با صدای طبیعت امروز از فاشینگ Fasching شما را به کنار دریاچه ای می بریم که در فصل پاییز پرندگان در اطراف آن پرواز می کنند و آواز می خوانند. وزش باد امواجی زیبا و جالب را بر روی دریاچه بوجود می آورد و برخورد این امواج با ساحل دریاچه منظره ی متفاوتی را پدید می آورد. چند دقیقه ای خود را برای گوش دادن به صدای باران و طبیعت، ذهن خود را رها کنید و بگذارید تا دنیایی پر از زیبایی و شگفتی را برای شما پدید آوریم. زیباست این جهان، بیایید از تمام این زیبایی ها در کنار هم لذت ببریم.

ارسطو Aristotle موسیقی را یکی از شاخه‌های ریاضی می‌دانسته و فیلسوفان اسلامی نیز این نظر را پذیرفته‌اند، همانند ابن سینا Avicenna که در بخش ریاضی، کتاب شفا The Book of Healing از موسیقی نام برده‌است. ولی از آنجا که همه ویژگی‌های موسیقی مانند ریاضی مسلم و غیرقابل تغییر نیست، بلکه ذوق و قریحه سازنده و نوازنده هم در آن دخالت تام دارد، آن را هنر نیز می‌دانند. در هر صورت موسیقی امروز دانش و هنری گسترده‌ای است که دارای بخش‌های گوناگون و تخصصی می‌باشد. صدا در صورتی موسیقی نامیده می‌شود که بتواند پیوند میان اذهان ایجاد کند و مرزی از جنس انتزاع آن را محدود نکند.

شکاف تبیینی Explanatory Gap

شکاف تبیینی که برای اولین بار توسط فیلسوف جوزف ئی. لوین Joseph E. Levine معرفی شد به این مشکل نظریه‌های فیزیکالیسم Physicalism ذهن اشاره می‌کند که چطور ویژگی‌های فیزیکی باعث به وجود آمدن احساسی می‌شوند که هنگام تجربه کردن چیزی به دست می‌آوریم.

جوزف ئی. لوین در مقاله‌ای در سال 1983 برای اولین بار از عبارت شکاف تبیینی استفاده کرد و این مثال را مطرح کرد فعال شدن سی فایبر ها باعث ایجاد درد می‌شود. گرچه این جمله از دیدگاه فیزیولوژیکی Physiology درست است اما کمکی نمی‌کند تا بتوانیم درک کنیم درد چه احساسی را در فرد به وجود می‌آورد. ماهیت شکاف تبیینی هنوز مورد بحث است. برخی بر این باورند که این مشکل به خاطر توانایی‌های محدود تبیینی ماست.

و اینگونه توضیح می‌دهند که یافته‌های جدید در علوم اعصاب Neuroscience یا فلسفه Philosophy می‌تواند این شکاف را ببندد. برخی نیز بر این باورند که این شکاف یک محدودیت قطعی در توانایی‌های شناختی انسان است و یافتن اطلاعات بیشتر کمکی به بستن آن نخواهد کرد.

دارای مجوز انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی :  2828-97

Publication license  from the Ministry of Culture and Islamic Guidance : 97-2828

به شماره واسپاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران :  22200و

Drop-off Number of National Library Iran : 22200

نکته : ضبط، میکس و مستر این اثر به صورت صدای فراگیر Surround در سه قالب با تکنولوژی Quadraphonic وDolby Digital و DTS در دو فرمت 5.1 و 7.1 می باشد و با کیفیت 24bit و 96kHz آماده شده است که به صورت فیزیکی است. نسخه دیجیتال این اثر که برای وب سایت مجله آنلاین موسیقی گراماتون بارگذاری شده با فرمت MP3  و با کیفیت 320kbps – bitrate و 48kHz می باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر از نظر حقوقی و قانونی به طور انحصاری در ایران و سایر کشورها متعلق به بیژن نوروز می باشد

و استفاده از تمام یا بخشی از اثر ممنوع و هرگونه انتشار آن پیگرد قانونی دارد و منوط به دریافت مجوز کتبی از بیژن نوروز است.

http://bijannorouz.com/

 

https://www.instagram.com/bijannorouz/

 

منبع : Bijan Norouz Worldwide Music

دانلود آهنگ

 

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?