موسیقی ما- «مسعود کیمیایی» تیغ و ابریشم را در سالِ 1364 ساخت. موسیقی این اثر را مرحوم «گیتی پاشایی» ساخت و «ناصر چشم‌آذر» کار تنظیم آن را برعهده گرفت. «آندره آرزومانیان» نیز در این اثر همراهی‌کننده‌‌ی پاشایی بود.

زنده‌یاد «پاشایی» در موسیقی این اثر از فضای موسیقی الکترونیک بهره برد و همین امر سبب شد تا به فضاسازی‌های فیلم کمک کنند. هر کجا که فیلم به قاچاقچیان بازمی‌گردد، موسیقی ناگهان با دلهره به یادمان می‌آورد که با چه جمع شومی روبه‌رو هستیم.

در این فیلم «آندره آرزومانیان»‌ و «ناصر چشم‌آذر» با گیتی پاشایی همکاری داشتند. مسعود کیمیایی سال‌ها بعد درباره‌ی آندره آرزومانیان گفته است: «در فیلم «تیغ و ابریشم» و فیلم‌های دیگری که در اوایل انقلاب ساختم بسیار به «آندره» نزدیک شدم و بدون شک او یکی از بهترین نوازندگان پیانو بود که همیشه در ملودی تاثیر خود را می‌گذاشت و قطعه را برجسته می‌کرد. «آندره» از جمله هنرمندانی بود که در کار خود سبک و سیاق خاصی داشت و بسیار هم زحمت کشیده بود. با وجود اینکه «آندره» یک نوازنده موسیقی پاپ بود و مهارت موسیقی پاپ را داشت، اما در نواختن ملودی‌های ایرانی نیز تاثیرات بسیار خوبی گذاشت و نوازنده بسیار باتکنیک ملودی‌های ایرانی بود و همیشه جای او در پشت پیانو در استودیوی «پاپ» خالی است.»

اثری از: 
سایت موسیقی ما
ملودی‌ های آقای رئیس
کاور ویدیو: 
مدیر تولید: 
سما بابایی
تصویر: 
مصطفی وصفی
تدوین: 
بهار احمدی
نگاهی به فعالیت های موسیقایی مسعود کیمایی کارگردان نامدار سینمای ایران
0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?