موسیقی فارس: صدا و سیما در حالی اقدام به پخش مجموعه پایتخت۶ کرده است که قطعات جدیدی از موسیقی محلی مازندران در این سریال پرطرفدار استفاده شده است.

در فصل ششم سریال محبوب پایتخت که همه ساله در ایام نوروز از تلوزیون پخش می شود قطعات جدید موسیقی نواحی شنیده می شود که به سرپرستی آریا عظیم‌نژاد تهیه شده اند و “گروه موسیقی آوای تبری” نیز در پروسه ساخت قطعات موسیقی این سریال همکاری داشته است. به نظر می رسد با توجه به این که احتمالا این فصل، آخرین دوره از مجموعه پایتخت باشد تصمیم بر ایجاد تغییراتی در ساختار آن گرفته شده است.

در همین راستا خبرگزاری ایرنا در گفتگوی کوتاهی که با سید جلال محمدی (سرپرست بخش موسیقی مازندرانی سریال پایتخت) صورت داده در رابطه با موسیقی متفاوت فصل ششم پایتخت پرسیده و محمدی نیز این چنین پاسخ داده: هدف ما در مجموعه پایتخت، ارائه کار جدید و دوری از کار تکراری است. ساخت موسیقی پایتخت ۶ از بهمن ماه به سرپرستی آریا عظیم‌نژاد شروع شد و به دلیل این‌که به نظر می‌رسد آخرین سری از مجموعه پایتخت است می‌خواستیم کاری نو ارائه کنیم.

پشت صحنه سریال پایتخت۶ با حضور سردار آزمون

وی در مورد حضور خواننده جدید در پایتخت۶ گفت: “زمان شکارچیان” خواننده جدیدی است که در موسیقی پایتخت ۶ به کار گرفتیم و صدایی زیبا و دلنشین دارد. موسیقی مازندران مدیون خانواده شکارچیان و قوم گودارها است. زمان شکارچیان به خوبی توانست خود را با نیازهای موسیقی مجموعه پایتخت تطبیق دهد و آن‌چه که آهنگساز این مجموعه در نظر داشت را به خوبی ارائه کند.

محمدی خاطر نشان کرد: مردم علاقه‌مند به صدای خوانندگان قدیمی هستند در حالی که ما به دنبال ارائه کار نو بودیم، در پایتخت چهار و پنج دوتارنوازی‌های بسیاری داشتم و حتی در پایتخت ۶ از دوتارنوازی‌های خودم هم کم کردم تا کار متفاوت به گوش مردم رسانده شود. پذیرفتن طرح جدید از سوی جامعه، زمان‌بر است و یکی از اهداف ما در پایتخت، معرفی صداها و نواهای جدید به جامعه است.

نمایی از سریال پایتخت۶ با بازی بهنام بانی

او با تاکید بر استفاده از نیروهای جوان و نوجوان در روند ساخت موسیقی پایتخت۶ گفت: ضمن احترام به پیشکسوتان موسیقی مازندران، باید فضایی برای رشد جوانان و آینده موسیقیایی مازندران فراهم کنیم.

سرپرست بخش موسیقی مازندرانی سریال پایتخت در ارتباط با شعر این قطعات اظهار کرد: شعر مجموعه متشکل از الفاظ فارسی و مازندرانی است تا افراد بیشتری بتوانند مفهوم آن را متوجه شوند.

وی در ادامه افزود: آهنگسازی موسیقی پایتخت بر عهده آریا عظیم‌نژاد است و گروه موسیقی آوای تبری با این مجموعه همکاری کرد.

محمدی اسامی سایر عوامل ساخت موسیقی سری ششم از مجموعه پایتخت را نیز یادآور شد: سبحان‌الله چوپانی نوازنده للـه‌وا، محمدرضا محمدی نوازنده کمانچه، سرنا، غرنه، ضرب محلی و للـه‌وا، آرین لطفی‌پور نوازنده دوتار، رضا یوسفیان نوازنده عود، کیان شمس نوازنده دف و دایره، پارسا محمدی نوازنده نقاره هستند و حمیده محمدی به عنوان همخوان و نوازنده نقاره با ما همکاری کرد.

اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?