موسیقی فارس:خانه موسیقی ایران با انتشار بیانیه ای بر لزوم پیگیری مطالبات صنفی هنرمندان و مشکلات معیشتی آن‌ها تاکید کرد.

به گزارش موسیقی فارس، صبح امروز بیانیه خانه موسیقی که بر لزوم پیگیری و حل مشکلات معیشتی ناشی از بحران کرونا تکیه دارد منتشر شد. خانه موسیقی ایران در این بیانیه در ارتباط با دغدغه های جدی هنرمندان به مسئولین امر هشدار می‌دهد.

 بیانیه خانه موسیقی ایران:

روزگار سخت و طاقت فرسایی را شاهدیم و بحران فزاینده ناشی از شیوع بیماری و تبعات آن، چنان صعب و سنگین است که اگر همدلی و مساعدت همگان و تدبیر و مدیریت مسئولان نباشد کسی را یارای مقاومت و پیروزی در مقابل این موج سهمگین رنج و نابسامانی نیست.
شرایط اجتماعی و اقتصادی و فشارهای موجود اگرچه همگانی و در سطح بین‌المللی است اما در یک نگاه کلی و منصفانه درمی‌یابیم که شرایط  هنرمندان بویژه اهالی موسیقی بسیار اسفناک‌تر و شکننده‌تر از دیگر صنوف است، اهل موسیقی و فرهنگ به نیکی آگاهند که شرایط کنونی حاصل سوءمدیریت و مسایل مختلف و متعدد دیگری همچون تحریم‌های ظالمانه و مسایل فراملی و منطقه‌ای حادث شده است و تبعا انتظارات خود را در حد معقول و میسور مطرح می‌کنند و مهمتر از رسیدن و اخذ مطالبات بحق خود خواهان تحرک و واکنش مثبت و مناسب مسئولان مرتبط با امور هنری وزارت ارشاد هستند امری که متاسفانه در دولت دوم تدبیر و امید به کلی مغفول بوده و اکثریت قریب به اتفاق هنرمندان از برکات یک مدیریت دلسوز و آگاه در این زمینه محروم و غالبا بی‌بهره مانده‌اند.
اینک که شرایط ویژه فعلی که بیکاری و تبعات سنگین اقتصادی را نیز به فعالان فرهنگی تحمیل کرده است این خلا بیش از پیش احساس می‌شود. خانه موسیقی به نمایندگی از قاطبه فعالان حوزه موسیقی کشور ضمن سپاسگزاری از وزیر محترم ارشاد به دلیل موافقت با پرداخت حق بیمه سه ماهه هنرمندان و برآورد خسارات و درخواست مطالبات هنرمندان از هیئت دولت، اعلام می‌دارد که این اقدام به عنوان اولین قدم در حمایت از هنرمندان کشور قابل تقدیر است اما کافی نیست و ضرورت دارد تا در ادامه همراهی و حمایت از هنرمندان عزیز و موسیقیدانان فعال و هنرمندان ارزشمندی که به علل اشاره شده در شرایط فعلی بیکار شده و در مضایق شدید مالی و اقتصادی گرفتارند اقدامات بعدی و پیگیری مطالبات از هیئت دولت را در دستور کار قرار دهد.
خانه موسیقی با تاکید و تایید مطالبات دیگر صنوف در خانه‌های هنر ازجمله خانه تئاتر و خانه سینما شامل سه مورد مشخص ذکر شده:
۱. تامین نیاز معیشتی همکاران در ایام بیکاری
۲. توجه به زیان و عدم النفع تولیدکنندگان و فعالان هنری
۳. تامین و پرداخت شش ماهه سرانه درمان و حق بیمه تامین اجتماعی مطالبات صنف موسیقی را پیگیری خواهد کرد.

 در پایان خانه موسیقی به نمایندگی از صنف و اعضای خود ضمن اعلام آمادگی در همکاری و همیاری برای تدوین برنامه‌ریزی درست و اصولی جهت رسیدگی به مشکلات موسیقیدانان شریف کشور اعم از آموزشگاه‌ها، ناشران، گروه‌های موسیقی و بویژه قشر محروم تر و آسیب‌پذیرترین این صنف نظیر فعالان موسیقی نواحی و مدرسان زحمتکش از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار پیگیری و رسیدگی جدی‌تر به امور اشاره شده است.

اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?