موسیقی فارس_ سارا تقی نژاد:
آقای شجریان میدانید کمتر کسی پیدا میشود که در ایران ،  که این همه عزت و آبرو داشته باشد.جوری که همه برای از دست دادنش حسرت بخورند.

آقای شجریان  ۶۰ سال پیش در روستای رادکان مشهد آن زمانی که معلم بودید،هنگامیکه داشتید نقشه ی کشورمان را بر روی دیوار مدرسه  نظام الملک روستا نقاشی می کردید  احتمالا، فکرش راهم نمی کردید که بعدها  یک ایران هواخواتان باشد.

آقای شجریان امروز خیلی ها خبر رفتن شما را باور نمی کردند آخر در این‌مدت انقدر برخی ها از خبر رفتن شما ‌، دنبال جذب فالور بودندو مسابقه ی سرعت در خبررسانی را گذاشته بودند  ، باعث شد تا یک ساعت بعد از رفتن شما هم باور نکنیم که دیگر جسم‌شما در بین ما نیست .

آقای شجریان خبرکوتاه بود و جانسوز،استاد محمدرضا شجریان ، فخر موسیقی ایران، امروز پس از۴ سال تحمل بیماری منحوس سرطان درگذ شت.

میدانید آقای شجریان تلخی این خبر زمانی بیشتر شد که بعد  از یک دهه صداوتصویرتان  از تمام رسانه ها پخش شد و این درحالی بود که  در همایش بین‌المللی حافظ سال ۹۴ گفته بودید  “چندین سال است که اجازه ندارم در مملکت خودم، برای مردمان خودم بخوانم”.!

آقای شجریان  میتوانم درک کنم  برای کسی که از کودکی شروع به تلاوت قرآن و آواز خواندن کرده بود، سخت است که بعداز سالها دیگرنتواند برای مردمش بخواند.مثل یک شکنجه تدریجی که رفته رفته جسم و روح را داغان می کند.

آقای شجریان  دریکی از مصاحبه هایتان گفتید :من موسیقی را دنبال کردم که به انسان قدرت اندیشیدن بدهد.
والحق که فهمیدیم درپس هر بیت شعرشما ،این فکر وکنش است که موج میزند.

آقای شجریان مطمئنم نسل های بعد به حال ما غبطه میخوردند.چون ما در عصری بودیم که شما زندگی میکردید وبا دوستانتان امپراطوری آواز شعر و موسیقی ایرانی را راه انداخته بودید.

اقای شجریان میدانید که ربنای شما لذت افطار برای ما را چند برابر میکرد.حتی آن زمان هم که دیگر صدایتان در رسانه ها پخش نمی شد . به لطف فضای مجازی ، نوای ربنا یتان را دانلود میکردیم و کیف میکردیم.

اقای شجریان هنوز هم غم صدای شما آن زمانیکه  برای کمک به مردم زلزله زده بم میخواندید و کنسرت داشتید ، روی شانه های ما سنگینی می کند.

اقای شجریان میدانید از چه دلگیریم ؟ از اینکه خیلی ها آمدند و یک دهم از قدرت صدای شما را ندارند، اما دارو دسته به راه می اندازند و طرفدارانشان را برای اثبات خود، به جان بقیه ی مردم می اندازند!

اصلا میدانیدچرا  آقای شجریان صدای شما  انقدر به دل میشیند؟ چون شما صدای از دل و عمق جانتان و برای مردم‌بود.

اقای شجریان به نظر شما مردم حافظ و سعدی را از یاد برده اند؟  پس مطمئن باشید ما هیچوقت شمارا فراموش نمی کنیم.شما حافط و سعدی زمان حال حاضر ایران هستید.

آقای شجریان شما را قرار است درزادگاهتان مشهد و در کنار مهدی اخوان ثالث و فردوسی خاک کنند.احتمالا یکی از لذت بخش ترین هم نشینی و مصاحبت  های دنیا را خواهید داشت خوش به حالتان!

آقای شجریان سفرتان به خیر.خداحافظ .لطفا سلام مارا به اقای پرویز مشکاتیان برسانید

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?