موسیقی فارس- اخیرا آهنگ‌هایی در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود که خبر از کپی بودن آثار دوتن از خوانندگان لس‌آنجلس می‌دهد.

به گزارش موسیقی فارس، با انتشار قطعات اصلی چندین قطعه موسیقی که توسط خوانندگانی همچون فائقه آتشین و ابراهیم حامدی اجرا شده بود و مقایسه آنها با آهنگ‌های اصلی و اورجینال، این شائبه قوت گرفت که آهنگسازان این خوانندگان کپی کاری کرده‌اند.

در ویدیویی که این روزها در میان توده مردم و در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود، آهنگ«طلاق» با صدای خانم فائقه آتشین که در سال 1975 با صدای وی اجرا شده بود، دقیقا از روی نسخه خارجی کپی شده است. این آهنگ را منوچهر چشم آذر بر روی ترانه‌ای از اردلان سرفراز ساخته بود.

نسخه اصلی این آهنگ اپرایی است از اندرو لوید وبر Andrew Lloyd Webber) زادهٔ ۲۲ مارس ۱۹۴۸) که یکی از آهنگسازان تئاتر موزیکال و اپرای انگلیسی است که تا کنون برندهٔ هفت جایزه تونی، سه جایزه گرمی، یک جایزه اسکار و یک جایزه گولدن گلوب شده است ومعروفترین اثر وی «گربه‌ها» است.

این آهنگ در سال 1970 توسط وی ساخته شد و بعدها و در سال 1972 در فیلم «عیسی مسیح» نیز از آن استفاده شد. نسخه های بازخوانی شده دیگری از این اثر نیز توسط ماری هد, اَلِن داجت و نیز در سال 2018 توسط تیم مینچین اجرا شده است.

آهنگ بعدی نیز آهنگی از ابراهیم حامدی ملقب به «ابی» با عنوان «نازی نازکن» است. نازی ناز کن با ترانه ای از فرهاد شیبانی به آهنگسازی مرحوم تورج شعبانخانی و تنظیم اریک آرکانت بوده است. نسخه اصلی «نازی ناز کن» را به آهنگ « Lay, Lady, Lay» از باب دیلان منسوب دانسته اند. این آهنگ از آلبوم Nashville« Skyline« این هنرمند است که در سال 1969 یعنی سالها قبل از اجرای ابراهیم حامدی (سال 1977) منتشر شده است. ژانر این آهنگ کانتری،راک است و نسخه های دیگری در سال‌های 2003 توسط Magnet، 1971 توسط The Isley Brothers و 1995 توسط Ministry اجرا شده است.


 

منبع: اختصاصی موسیقی فارس

 

 

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?