موسیقی فارس_پانیذ رحیمی: موزیک ویدئو دومین قطعه از آلبوم “جهان رویایی” با عنوان «درد» در نسخه دکلمه با صدای سحر اژدم ثانی و به آهنگسازی و تنظیم «سوماک سینها»، آهنگساز برجسته هندی منتشر‌ شد. 

 

این آلبوم دارای ۱۲ اثر است و در نتیجه همکاری آهنگسازانی از کشورهای ایتالیا، آلمان، اسپانیا، فرانسه، آمریکا، هند، سوئد، قطر، استرالیا، یونان، هلند و افریقا قطعات آن تولید شده است.

 

قابل توجه است که «سحر اژدم‌ثانی» قطعه «درد» را به جانباختگان و بازماندگان سانحه دلخراش هواپیمایی اوکراینی و همچنین به تمام مردم ایران زمین که دردهای بسیاری دارند، تقدیم کرد. قطعه «درد» در این آلبوم برای کشور ایران است.

 

ملودی این اثر موسیقی صوفیانه هندی است و شعر آن نیز از کتاب «فصل پنجم زمین» است که اخیرا در هشتمین جشنواره بین المللی شعر آتن در کشور یونان نیز برنده شد.

در قطعه «درد» سحر اژدم‌ثانی دکلمه و سرودن شعر، «سوماک سینها» موسیقیدان سرشناس هندی؛ آهنگساز و تنظیم‌کننده اثر، استودیو «ازاگونو» در کشور ایتالیا ضبط صدا، «مجید سعیدی» عکاس کاور و «اورنو میتون» گرافیک آن را بر عهده داشته‌اند و «رامبد رستگار» نیز کارگردانی ویدئوی آن را انجام داده است.

 

هدف «سحر اژدم‌ثانی» از گردهم آوردن هنرمندانی از کشورهای مختلف جهان در این آلبوم، نشان دادن صلح جهانی است و این‌که تمام کشورها و ملت‌ها خواهان صلح جهانی هستند.

 

 

آلبوم «جهان رویایی» که اثری ادبی ـ موسیقیایی با سروده های «سحر اژدم‌ثانی» و با مضمون صلح جهانی است که وی اشعار آن را نیز دکلمه کرده است. در این آلبوم، آهنگسازی هر قطعه را یک. هنرمند از یک کشور عهده دار بوده است و در مجموع، آهنگسازانی از ۱۳ کشور در این آلبوم همکاری نموده‌اند.

 

از نکات قابل توجه این آلبوم، تنوع سبک های مختلف آهنگسازان و رنگ های گوناگون موسیقی کشورهای مختلف است که آنرا جذاب نموده است.

 

این مجموعه فصل بهار منتشر خواهد شد و هر اثر از آن، موزیک ویدئویی با زیرنویس انگلیسی برای مخاطبان بین‌الملل نیز به همراه دارد.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?