رامین صدیقی جایزه‌ تهیه‌کننده‌ برتر موسیقی در همایش وومکس را دریافت کرد

رامین صدیقی جایزه‌ تهیه‌کننده‌ برتر موسیقی  را در همایش وومکس در بوداپست دریافت کرد

«رامین صدیقی» – ناشر و تهیه‌کننده‌ی موسیقی – که اخیرا همراه با کوارتت «کاسته» مشغول انجام کنسرت‌هایی در اروپا است؛  جایزه‌ی  تهیه‌کننده برتر موسیقی در سال ۲۰۱۵ که توسط همایش «وومکس» معرفی شده بود را در مجارستان دریافت کرد. او از میان تهیه‌کنندگان بیش از 130 کشور که بسیاری از آنها چهره های شناخته شده‌ای موسیقی جهان هستند، به این عنوان دست پیدا کرد و این در حالی است که او در سومین جشن سالانه موسیقی ما نیز به عنوان تهیه‌کننده کنسرت برگزیده معرفی شد.
شیخ لو، هنرمند مطرح سنگالی نیز جایزه هنرمند برتر سال را دریافت کرد.«وومکس» یکی از مهم‌ترین اتفاقات جامعه موسیقایی دنیاست و در این میان «رامین صدیقی» را به عنوان برترین تهیه‌کننده‌ی سال 2015 انتخاب کرده است. هیات داوران این فستیوال در این باره گفته‌اند که تلاش بنیان‌گذار هرمس – رامین صدیقی- در صحنه‌ی موسیقی ایران نقاط عطف مهم و زیادی داشته است از جمله ترویج موسیقی ایران در مقیاس جهانی، توسعه موسیقی در فضاهای عمومی، حمایت از حقوق قانونی هنرمندان، کمک به ایجاد راه‌های قانونی برای تجارت موسیقی، فراهم کردن شرایط برای حضورهنرمندان بزرگ دنیا در ایران و اجرا برای هنردوستان کشورش زمانی که کاندیداتوری او در این جایزه اعلام شد، آن را دستاورد بزرگی دانست که سبب خواهد شد تا نگاه‌های بیرونی به موسیقی ایران جدی‌تر شود.
البته ابن  تنها افتخاری نیست که «صدیقی» در دوران فعالیت‌های هنری خود به آن دست یافته است، پیش از این، در سال ۸۵ ناشر برگزیده‌ی جشنواره‌ی موسیقی فجر  و علاوه بر آن، اثر «به تماشای آب‌های سپید» با آهنگسازی «حسین علیزاده» که توسط او منتشر شده بود، ‌ نیز نامزد جایزهٔ گرمی شد؛ حالا اما این از معدود دفعاتی است که در رویداد «وومکس» به جای یک هنرمند، یک تهیه‌کننده این جایزه را دریافت می‌کند. صدیقی سال‌هاست که با انتشاراتش «هرمس» نقش مهمی در معرفی آثاری داشته است که شاید انتشار آنان از نظر اقتصادی توجیه چندانی نداشته است؛ این در حالی است که او به جای آنکه به این شغل به عنوان یک بنگاه اقتصادی نگاه کند؛ خودش را یک «ویراستار هنری» می‌داند که این قدرت را داشته تا از زاویه‌ای خارج از نگاه هنرمند به اثر نگاه کند. او می‌گوید تهیه‌کننده می تواند بخش خلاقیت هنری تولید یک اثر موسیقایی را به سمت و سوی یک سازمان منسجم و شکل گرفته پیش ببرد.
0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?