مصاحبه با گروه آتریا

مصاحبه با گروه آتریا

امیرشهاب خرمی ، متولد 1367 و دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر است. وی سرپرست و نوازنده گیتارگروه “آتریا” در تهران است. با او در رابطه با فعالیت شخصی‌اش و گروه آتریا گفت و گویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید :

۱- گروه آتریا از کی فعالیتش رو آغاز کرده و در مورد آلبوم ها و ترک هایی که تا به امروز منتشر کردین توضیح بدین.

گروه آتریا در سال 2007توسط من و فرهاد زابلی پور (که الان در بندهای دیگه فعالیت دارن)تشکیل شد .در سال 2010 اولین آلبوم” sound of atria “منتشر شد .از سال گذشته با اعضای جدید اجرا داشتیم و آلبوم جدیدمون تا 2-3ماه آینده منتشر میشه و تا 2-3 هفته آینده کنسرتمون با ارکستر سمفونیک اجرا خواهد شد که در ژانری که ما کار میکنیم(Djent و مدرن)تا الان اجرا نشده.

آلبوم دوم هم آماده شده که ترک هایی که تو کنسرت هفته های آتی می زنیم از آلبوم جدید هست و این آلبوم”تجدید تجسم” Reincarnation هم همانند سه اجرای سال گذشته که همگی به خوبی sold out شد به همراه مجوز رسمی بوده و امیدوارم این اجرا که کار جدید هست ، موفقیت آمیز باشه.

۲- تا به حال برای درامر گروهتون، خانم شیرین واعظی، مشکلی برای اجرا پیش اومده که ایشون نتونن همراه شما اجرا کنن؟

خیر، تا الان مشکل خاصی در مورد خانم واعظی پیش نیومده  و خیلی خوشحالیم که با ایشون کار میکنیم . میتونم بگم که ایشون اولین خانومی بودن که در ژانر متال روی استیج اومدن و ارگانهایی مثل وزارت ارشاد هم موافق بودن و برای مخاطبین  هم خوشحال کننده و جذاب بود.

۳- بیش تر ترجیح میدید کار صحنه ای داشته باشید و live اجرا کنید و یا کار استودیویی را ترجیح میدید؟

ژانری که در حال حاضر بند ما داره فعالیت می کنه، سبکش مدرن متال و جنت (Djent) هست که این نوع از موزیک بر اساس ریتم و فضای ریتمیک ساخته شده و جذابیتش براساس زنده اجرا شدنش هست و ما ترجیحمون این هست که بتونیم live اجرا کنیم و تا به امروز هم کنسرت های مابوده که به موفقیتمون تو ایران کمک کرده.البته آلبوم هم اهمیت زیادی داره برای ما و دلیلی که تا الان یه مقداری طول کشیده به خاطر مشکلاتیه که داخل کشور ما هست و فعالیت گروهی و شرایط مالی.البته خداروشکر مشکلات تموم شده و تا 2-3 ماه دیگه آلبوم منتشر خواهد شد.

مصاحبه با گروه آتریا

مصاحبه با گروه آتریا

۴- وضعیت موسیقی چند سال اخیر برای شما چطور بوده؟ به نظر شما شرایط برای این سبک از موسیقی مساعد تر شده؟

این سوال مهمترین سوالیه که برای این ژانر وجود داره و سوال هست برای خیلی ها. تا الان بخاطر نبود مجوز و یا شاید خود مردم که این ژانر رو جالب نمیدونستن، خب مشکلاتی وجود داشت  ولی تو این سالها که اجازه داده شد میبینیم که مخاطب ما بسیار فهیم هستند و فرق بین کنسرت های ما نسبت به ژانرهای دیگه را متوجه هستند و نگاه منطقی   تری به این کنسرت ها دارند  و رعایت همه مسائل در فستیوال شب شنبه ها اجراهایی هست و مشکلی برای کسی بوجود نیومده و این موضوع میتونه ثابت کنه که این ژانر از موسیقی جاش خالی بوده و اگر تبلیغات بهتری و موسیقی استاندارد تری هم اراده بشه، افراد خارج از حیطه متال هم گوش میدن و اعتماد میکنن که این اجراهارو ببینن و مطمئن باشین جای خالی این ژانر رو تو پلی لیست خودشون حس خواهند کرد.

۵- طی اجرایی که در شب شنبه ها داشتین، فعالیت شب شنبه ها را چطور ارزیابی میکنید؟

گروه آتریا و خودم مدیون شب شنبه ها هستیم . آقای دادویی و امیر خرازی کارهایی کردن که خیلی سخت بود.تا الان سه تا اجرا در شب شنبه ها داشتیم و اجرای 2-3 هفته آینده، اجرای چهارم ما خواهد بود. مسلما وقتی خیلی از نوازنده های خوب توی خونه بودن و الان شرایطی بوجود اومده که خودشونو ثابت کنن، خب یعنی حمایت قوی بوده. البته همیشه نقد کوچکی به شب شنبه ها داشتم مبنی بر اینکه اگر امکانش هست فیلترینگ بهتری برای انتخاب گروه ها و نوع موسیقی که ارائه میشه حتی از لحاظ حرفه ای بودن نوازنده ها داشته باشند البته به ندرت دیدم که انتخاب بند مناسب نبوده و چند بار گروه هایی اجرا داشتن که واقعا جا داشته تلاش بیشتری برای آهنگسازی و نوازندگی انجام بدن.

۶- برنامتون برای آینده ی نزدیک چیه؟

بزودی  کنسرتی با ارکستر سمفونیک داریم که عرض کردم خدمتتون که در ژانر ما تا به حال اجرا نشده و بعد از اون آلبوم “تجدید تجسم” منتشر خواهد شد و بطور مداوم با کمپانی های خارجی در حال مذاکره هستیم که بتونیم قرارداد ببندیم و این موضوع خیلی برامون مهمه که کار بزرگی رو انجام بدیم و نشون بدیم با تمام مشکلات، از ایران میتونیم کار خوب ارایه بدیم و قطعا نوازنده خانم در این پروسه مهم هست و این اجراها مسیر گروه ما رو به دیده شدن بصورت بین المللی باز خواهد کرد.

۷- آیا با مجله ی آنلاین موسیقی گراماتون آشنایی دارید؟

اتفاقا مسابقه گیتار الکتریک “گرامافست” رو خیلی پیگیر بودم و برام جذاب بود و مصاحبه های اساتید و موزیسین ها رو پیگیر بودم و هستم.

۸- موضوعی هست که مایل باشید در موردش صحبت کنید؟

مسئله خیلی مهم که مایلم در موردش صحبت کنم راجب به این مقوله س که در کنسرت پارسال که  با گروه Deathtune انجام شد  موردی که کم بهش توجه شد آوردن یک نوازنده خانوم در این عرصه، برروی استیج ! ما واقعا کار بزرگی انجام دادیم.از نطر خودم بعنوان یک مخاطب موسیقی، کار ایشون کمتر از رفتن به المپیک نبود.رسانه هایی که پوشش خبری میدادن و حتی خود ما ایرانی ها که حرف از حمایت میزنیم… این اجراها را به اون شکل که باید پوشش داده می شد پشتیبانی نکردند. خیلی خوشحالم که تونستم در رسانه شما این بار یکساله ام رو از دوشم بردارم و حرف بزنم.ممنون از وقتی که در اختیار ما قراردادین .

در پایان صحبت خیلی کوتاه با درامر این بند خانوم شیرین واعظی انجام شد که خالی از لطف نیست :

به عنوان یک خانوم کار کردن تو مارکت موسیقی ایران ، چطوره و اینکه اگر حرفی دارین ما مشتاقیم بشنویم؟ به نظرم اتفاق و دستاورد بزرگی در زندگی شخصیم بود. 10 سال برای بدست آوردنش زحمت کشیدم و وقتی تونستم به این هدف برسم خیلی خوشحال شدم و اینکه بقیه بهش اهمیت نمیدن، شاید کمی باعث دلسردیم شد اما این موضوع باعث نمیشه به هدفم اهمیت ندم. حتی اونجوری که با من رفتار شد حس کردم کار خاصی انجام ندادم  اما با وجود تمام مخالفت ها به هدفم رسیدم .

به نظرم آدم باید از صبح که بیدار میشه تا شب که میخوابه برای هدفش بجنگه که رسیدن به این هدف تو ایران، دو برابر تلاش میخواد!  و در حال حاضر جنبه شخصی این قضیه برام مهم هست، من برای بیشتر دیده شدن این کار رو انجام نمیدم و نخواهم داد، واقعا هدفم بوده و سختی هاشو تحمل کردم.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?