موسیقی فارس_سهند اینانلو: شامگاه گذشته(۱۰فروردین ۱۳۹۹) روزبه بمانی به همراه اعضای گروه خود در برج میلاد به روی صحنه رفت. بمانی در قالب مجموعه کنسرت های ویژه‌برنامه “نوروزخانه” و در مقابل صندلی های خالی اجرا کرد.

کنسرت آنلاین روزبه بمانی در برنامه نوروزخانه

پس از شیوع ویروس کرونا در اغلب کشورهای جهان شاهد لغو تمامی رویدادهای فرهنگی و هنری بوده ایم. طبعا کنسرت به دلیل تجمع بالای مردم در محل برگزاری برنامه، یکی از پرخطرترین اماکن در شرایط پاندمیک شدن یک ویروس مهلک می باشد. از همین روی دولت ایران نیز مانند تمامی دولت های دیگر، همه رویدادهای هنری را (کنسرت ها، تئاترها، گالری ها و…) تا اطلاع ثانوی ملغی اعلام کرده است، اما ظاهرا برای جبران خلاء به وجود آمده راهکاری به غیر از برگزاری کنسرت‌ها به صورت آنلاین وجود نداشت، از همین روی وزارت ارشاد در همکاری با شهرداری تهران ویژه‌برنامه ای با عنوان “نوروزخانه” را طراحی کردند که یکی از مهمترین بخش‌های آن برگزاری مجموعه کنسرت های آنلاین (از ۸ام لغایت ۲۱ام فروردین ۱۳۹۹) خوانندگان و هنرمندان محبوب و مشهور بوده است. تاکنون نیز چهره هایی چون امید حاجیلی، مهدی جهانی و روزبه بمانی در چارچوب برنامه “نوروزخانه” به روی صحنه رفته اند. به گفته محمد اللهیاری فومنی (مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد) در دو شب نخست بیش از ۶۰۰هزار نفر به تماشای اجراهای آنلاین نشسته اند.

اما در سومین شب از سری کنسرت های آنلاین “نوروزخانه” روزبه بمانی (خواننده و ترانه‌سرای پاپ) پس از امید حاجیلی و مهدی جهانی به روی صحنه رفته است. وی در این اجرا مسائل جالبی را نیز مطرح کرده که در ادامه می‌خوانید؛

بمانی که در میان اجرای قطعات با مخاطبانش نیز سخند می‌گفت پیش از هر چیز به اتفاقات سال ۹۸ اشاره کرده و گفت: تقریباً از پاییز سال گذشته تاکنون هرچه بلایای طبیعی و غیرطبیعی و البته اتفاقات بسیار دردناک را تجربه کرده‌ایم. 
وی در ادامه بیان کرد: طی این مدت طبیعت برای ما سنگ تمام گذاشت و به همین دلیل شاید من ماه‌هاست دوستان را ندیده‌ام و این اجرایی است که پس از مدت‌ها طی آن توانستیم دور یکدیگر جمع شویم.

کنسرت روزبه بمانی،۱۳۹۸

این خواننده محبوب پاپ با اشاره به اعضای گروه ارکسترش که (به گفته بمانی) تعدادی از آن‌ها از شهرستان‌ها خود را به اجرا رسانده بودند افزود: لازم است از این دوستان تشکر ویژه‌ای داشته باشم زیرا آنها فارغ از خطر کردن، آمدند برای آن که شاید بتوانیم امشب، لحظاتی کمی بهتر را کنار هم داشته باشیم.
سپس روزبه بمانی از عوامل برگزاری کنسرت و تماشاچیان آنلاین در منازل خواست که اعضای گروه و نوازندگان ارکسترش را تشویق کنند.
وی در ارتباط با شرایط ناخوشایند کنونی نیز این چنین گفت: سال‌ها بعد می‌توانیم بگوییم این روزها را هم دیدیم. البته ما خیلی روزها را دیده‌ایم. ما در جایی از جهان هستیم که ویژه‌ترین اتفاقات تاریخ را دیده‌ایم و این اتفاق (شیوع بیماری کرونا) اتفاقی جهانی است و ما باید سعی کنیم در جهت از بین بردن آن تمام ذهن و تلاش و هوش و هنرمان را صرف کنیم تا این اتفاق شوم زودتر از بین برود.

بمانی با اشاره به اطلاعیه های سازمان بهداشت جهانی (WHO)ادامه داد: به گفته سازمان بهداشت جهانی، این اتفاقات هر صد سال یکبار رخ می‌دهد که به دلیل وجود آنها، آن اعلام بحران می‌شود. دنیا وبا و طاعون و سیاه زخم به خود دیده است. ما شاهراه فرهنگی جهان هستیم و از این متاسفم که همیشه این اتفاق‌ها در سرزمین ما می‌افتد و بیشترین میزان آسیب را ما می‌بینیم. پس از جنگ جهانی دوم نیز با این‌که ما درگیر جنگ نبودیم بیشترین هزینه را به لحاظ انسانی دادیم. امروز که وسایل ارتباط جمعی و فضای مجازی هست و ما بنا به درک و فهم خودمان باید تلاش کنیم که با کمترین خسارت پیش برویم، بنابراین بازهم از شما می‌خواهم که رعایت کنید زیرا مسئله بسیار جدی است.
این خواننده پاپ ادامه داد: ضمن آنکه باید مسائل بهداشتی را رعایت کنیم اما نباید بترسیم و دچار وسواس شویم و از وحشت زیاد به دامن بیماری بیفتیم. زیرا ترس زیاد به خودی خود باعث می‌شود سیستم و مکانیسم دفاعی بدن ما به شدت پایین بیاید و به بیماری دچار شویم.

video_watermark1585630012079

سپس بمانی از شهرداری تهران و عوامل ویژه‌برنامه “نوروزخانه” نیز تشکر کرده و اظهار داشت: الان که داشتم می‌آمدم شنیدم‌  برج میلاد به احترام  ملت ایران نسبت به کادر پزشکی و درمانی و پرستاران عزیز به رنگ سبز درآمده است. می‌خواهم بگویم امسال در جهان سال پزشک و پرستاران است نه فقط در کشور ما. ما باید در همه دنیا تمام قد به کسانی احترام بگذاریم که نه برای ویزیت، نه عمل جراحی و هیچ منفعت مالی، بلکه بنا به تعهد شغلی و تعهد اخلاقی و انسانی از جان خود گذشته‌اند.

روزبه بمانی در پایان و پس از اجرای سایر آثارشو همچنین یادآوری رعایت اصول بهداشتی خطاب به مردم ایران چنین گفت: باید دست تک تک شما را بوسید زیرا می‌دانید در چه بزنگاه عجیبی هستیم و می‌دانید این زخم چقدر کاری است و با این شرافت و تعهد اخلاقی ایستاده‌اید. باید در مقابل شما سر تعظیم فرود آورد. همیشه این نسبت را به ما دادند که مردمی فراموشکار هستیم ولی مطمئناً این ورطه عجیب از تاریخ را فراموش نخواهیم کرد، همانطور که جانفشانی‌های شما نیز از یادمان نخواهد رفت.

video_watermark1585630073907

گفتنی است علاقه‌مندان به تماشای کنسرت های آنلاین می‌توانند برنامه “نوروزخانه” را هر شب راس ساعت ۲۱ و از طریق سایت www.tva.ir به صورت زنده تماشا کنند.

اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?