رونمایی از کتاب مهران مختارپور

رونمایی از کتاب خواننده ” گروه پیکلاویه ” در شهر کتاب فرشته

 

مهران مختارپور : فکر نمیکردم یک روز این اشعار تبدیل به کتاب شود؛

 

” اسرار کوچک من ” نام کتابی نوشته “مهران مختارپور” (نویسنده و آهنگساز) است که شامل مجموعه اشعار فرانسوی این هنرمند و یک داستان کوتاه می باشد. این کتاب که پیش از این در کشور فرانسه و در نمایشگاه معتبر پاریس رونمایی و منتشر شده بود، دیروز چهارشنبه 10 مرداد در شهر کتاب فرشته رونمایی شد.

 

مهران مختارپور که خواننده گروه راک “پیکلاویه” نیز هست، پس از انتشار کتابش گفت: من به پیشنهاد آقای “افشین شحنه تبار” مدیر انتشارات “شمع و مه” این کتاب را جمع آوری کردم، من سال ها مشغول نوشتن اشعار به زبان فرانسه و انگلیسی بودم و هیچ وقت فکر نمیکردم یک روز این اشعار تبدیل به کتاب شود و این مجموعه برای من مثل یک راز بوده است. به همین دلیل اسم این کتاب را گذاشتم “اسرار کوچک من”.

 

مختارپور در ادامه عنوان کرد اشعار این کتاب برای موسیقی نوشته شده و تا کنون سه آلبوم موسیقی به زبان فرانسه آهنگسازی و آماده شده است. این اشعار غالبا عاشقانه هستند ولی نوع نگاه متفاوت و انتزاعی را همراه دارند. بعضی دیگر اشعار نیز در رابطه با زندگی ماشینی هستند که امروز مردم دنیا در جامعه با آن رو به رو شده اند. در این کتاب برای هر شعر یک نقاشی ” پست مدرن” به هنرمندی ” احسان شریفی فر” نیز خلق شده است. داستان کوتاه ابتدای این کتاب نیز در سال 2015 از طرف منتقدان فستیوال مورد توجه و موفق به دریافت جایزه شده است.

مختارپور افزود جدیدترین آلبوم موسیقی فرانسه من به نام “هویت” Identité  که با همکاری دوست خوبم “شایان کریمی” تولید کرده ام بزودی قرار است در ایران به صورت رسمی منتشر شود که شامل چند شعر از همین کتاب است. نکته قابل توجه در رابطه با این آلبوم استفاده از برخی سازهای ایرانی در کنار اشعار فرانسوی و موسیقی غربی است.

در آخر نیز مهران مختارپور از کسانی که این کتاب را تهیه میکنند خواست تا از اسرارش به خوبی محافظت کنند.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?