موسیقی فارس _ مرضیه فخار: “مدرسه موسیقی آفرینش” با انتشار فراخوانی از کودکان و نوجوانان ۸ الی ۱۵ سال برای عضویت در گروه کر “نمایش موزیکال منطق الطیر” دعوت به عمل آورد.

مدرسه موسیقی آفرینش با هدف آموزش موسیقی به شیوه ای نوین برای تمامی رده های سنی ، قصد دارد ” نمایش موزیکال منطق الطیر” بر اساس اثر ارزشمند عطار نیشابوری و یکی از گنجینه های ادبی فارسی را به روی صحنه ببرد.

نمایشنامه منطق الطیر به کوشش “مریم شریف زاده و خشایار حاجی سید جوادی” با حمایت “موسسه فرهنگی محیط زیستی زیست مان” و تاثیر از خلاصه منطق الطیر “دکتر سید صادق گوهرین” نوشته شده است.
مریم شریف زاده آهنگساز و کارگردان این نمایش، طی فراخوانی در شبکه های اجتماعی از ” کودکان و نوجوان 8 تا 15 ” سال برای عضویت در گروه کُر این اثر دعوت کرده است. این فراخوان حضور سایر علاقمندان از سراسر ایران و هم چنین فارسی زبانان خارج از کشور را نیز شامل می شود.
در حال حاضر کودکان و نوجوانان از سراسر ایران و هم چنین فارسی زبانان خارج از کشور در حال تمرین های اولیه این نمایش به صورت مجازی و آنلاین هستند.
مدرسه موسیقی آفرینش در سال های گذشته نیز نمایش های موزیکال ویژه کودکان و نوجوانان مانند “جوجه اردک زشت” و “شیرشاه” را در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه برده است. حال ، تلاش دارد تا کودکان و نوجوانان را باشیوه ای نو و مشارکتی پویا با آثار گرانبهای ادبیات فارسی آشنا کند
مریم شریف زاده آهنگساز و کارگردان ، الیناز خانجانی مدرس فن بیان، محمد رضا محمود پور مدرس تاتر ،خشایار حاجی سید جوادی مدیر هنری و سارا هاشمی مشاور رسانه ای این اثر خواهند بود.

اهداف مدرسه موسیقی آفرینش:
مدرسه موسیقی آفرینش با هدف آموزش موسیقی به شیوه ای نوین برای تمامی رده های سنی آغاز به کار کرده است. برای زیستن در جامعه ای بهتر شروع و انجام هر کار آموزشی و تربیتی بسیار حساس و مهم است و باید علاوه بر به روز بودن و شیوه انجام آن مبتنی بر ارزشهای اخلاقی آن جامعه باشد. موسیقی از آن دسته هنرهایی است که آموزش آن باید دقت و بر اساس اصول انجام شود تا از ورود ان به سطح ابتذال محافظت کرد. در باب آموزش این امر گریزی از تعقل و معرفت نیست.
موسسه آفرینش معتقد است موسیقی تا حد زیادی می تواند برای کودکان و نوجوانان نقش تربیت کننده داشته باشد اگر همراه با پشتوانه های فرهنگی آموزش داده شود می تواند باعث سلامت روان، بالا بردن هوش و تقویت کار گروهی شود.
در موسسه آفرینش کودک موسیقی را به صورت امری تربیتی توسط مربیان و با حمایت والدین می آموزد.
هدف آفرینش ایجاد بستری مناسب برای حضور کودکان و نوجوانان در صحنه نمایش و در نهایت اجرای موسیقی برای هر رده سنی است. و این امر باعث رشد اجتماعی و بالا بردن اعتماد به نفس و تعامل در جامعه می شود. در اینجا با تلفیق ادبیات،نمایش، آواز و موسیقی با یک تیر چند نشان میزنیم، در زمانه ای که پرداختن به هر کدام این موضوعات بسیار ضروری است.

اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?