موسیقی فارس: کمیسیون ملی یونسکو-ایران در اقدامی جالب از هنرمندان حوزه موسیقی دعوت کرد تا در قالب جشنواره مجازی «به احترام سپیدجامگان: تیمارگران عشق» به هنرنمایی بپردازند.

به گزارش موسیقی فارس، پس از شیوع ناگهانی ویروس کرونا در سرتاسر جهان، از برگزاری اغلب رویدادهای فرهنگی و هنری ممانعت به عمل آمد و بسیاری از هنرمندان از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ارتباط خود را با مخاطبان حفظ کردند. حالا اما کمیسیون ملی یونسکو-ایران در فراخوانی از اهالی موسیقی خواسته تا در قالب ویدئوهایی که از نوازندگی یا خوانندگی خود تهیه می‌کنند در جشنواره مجازی «به احترام سپیدجامگان: تیمارگران عشق» شرکت کنند. آن گونه که روابط عمومی این نهاد بین‌المللی گفته؛ هدف از شکل گیری چنین حرکتی ابراز قدرشناسی جامعه نسبت به زحمات و فداکاری های کادر درمانی می باشد.

شرایط شرکت در جشنواره مجازی کمیسیون ملی یونسکو-ایران:

. هر یک از اعضای گروه‌ های موسیقی باید تصویر نوازندگی خود را در قالب یک فایل ویدیویی افقی به ایمیل کمیسیون ملی یونسکو و یا به یکی از پیام‌رسان‌ها به شماره ۰۹۱۰۵۰۳۶۱۴۹ ارسال کند.
. باید مشخص باشد تک‌نوازی‌ های ارسالی متعلق به کدام گروه موسیقی و کدام موسیقی است، به‌نحوی که صدای موسیقی اصلی در تصویر کاملا واضح و مشخص باشد.
. هر گروه باید فایل صوتی موسیقی مورد نظر را در کنار تصاویر ارسالی هر یک از نوازندگان (حداکثر ۸ تصویر) به ایمیل و یا شماره‌ای که به آن اشاره شده ارسال کنند.
. مدت زمان این ویدیوها باید حداکثر ۵ دقیقه باشد.
. سرپرست گروه نوازندگی در ابتدای ویدیوی ضبط شده می‌تواند پیام تقدیر خود از کادر درمانی و پزشکی را بیان کند.
. در ابتدای هر ویدئو، نوازنده می‌بایست خود را معرفی کرده و نام ساز خود را ذکر نماید.
. ویدئو مربوط به خواننده گروه باید به دوصورت افقی و عمودی در قالب ۲ تصویر جداگانه ارسال شود.
. تصاویر ضبط شده حتما باید در منزل و نه در فضای باز و … باشد.
. چنانچه گروه موسیقی یا هنرمندان برای حضور در این جشنواره، متقاضی شرکت در بخش رقابتی هستند می‏بایست این امر را در قالب درخواستی کتبی در کنار ارسال ویدیو، اعلام کنند.
. کمیسیون ملی یونسکو در نهایت با داوری اساتید موسیقی، به گروه‌های ارسال‌کننده موسیقی، جوایزی را اهدا خواهد کرد.
. ویدیوهای ارسالی پس از بررسی در فضای مجازی و در اینستاگرام کمیسیون ملی یونسکو- ایران به نشانی [email protected] منتشر خواهد شد.
. همچنین ویدیویی که بیشترین استقبال را در میان مخاطبان مجازی در صفحه اینستاگرامی کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران داشته باشد مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

پوستر جشنواره مجازی کمیسیون ملی یونسکو

علاقه‌مندان می‌توانند پرسش‌های احتمالی خود را در پیام‌رسان به شماره ۰۹۱۰۵۰۳۶۱۴۹ ارسال کنند.
لازم به ذکر است که مهلت ارسال آثار تا اول خرداد سال جاری است

اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?