موسیقی فارس- عماد توحیدی از انتشار جدیدترین ساخته‌های خود در قالب یک آلبوم موسیقی خبر داد.

عماد توحیدی با اعلام این خبر به موسیقی فارس گفت: آلبوم «شمس جان» جدیدترین ساخته‌های من را شامل می‌شود که به همت مركز موسيقي حوزه هنري بر بنياد حكايت «پادشاه و كنيزك» از دفتر نخست مثنوي معنوي منتشر شده است. در این آلبوم هنرمندانی همچون داوود آزاد در جایگاه خواننده و عبدالجبار کاکایی با شعرخوانی در کنار من حضور دارند.

وی درپاسخ به اینکه دلیل انتخاب جکایت اول دفتر نخست مثنوی چه بوده است، گفت: به سنت قدما «اقبال هر اثر به حُسن مطلع آن بستگی دارد» و بی‌تردید این حکایت از نظر مولانا دارای ویژگی‌هایی قابل تأمل بوده که بر پیشانی این مجموعه جا گرفته است.” آهنگساز این اثر با مطالعه نسخ متعدد مثنوی در نهايت روايت نسخه قونیه را براي اين اثر برگزيد.

وی تاکید کرد: در مسیر ساخت موسیقی نیاز بود که در عین تجلي رها بودن نوای سازها و آواها ،بدون معیار مترنوم و در فضاهایی بی در کجا ، همه نغمه ها و افكت ها و آوازها و تصانیف اثر از قبل به دقت طراحی و با پیش آگاهی دقیق به مرحله ضبط برسد.

توحیدی درخصوص همکاری داوود آزاد و عبدالجبار کاکایی گفت: اجراي عبدالجبار کاکایی برآمده از سالها مطالعه عميق او در ساحت مثنوي معنوي است و من باب داوود آزاد لازم است بگویم همنشینی او با فضای معناشناختی شعر مولانا و آشنايي جدي او با موسيقي عرفاني سهم بسزایی در این اجرا داشته است.

وی در پایان گفت: صدابرداري پيچيده اين اثر بر عهده آرش صفدری در استودیو تاج بوده و نظارت ضبط قطعات نیز توسط وحید اختری انجام گرفته است.اين آلبوم شامل هشت قطعه آتش، خيال، ادب، لقا، شمس، راز، ندا و وصال است و ناشر آن مرکز موسیقی حوزه هنری است. نسخه الكترونيكي و فيزيكي اثر از امروز در سايت ها و فروشگاه هاي معتبرموسيقي در دسترس است.

 

 

 

 

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?