علی قمصری با بی زمانی به روی صحنه رفت

ثار بی‌کلام علی قمصری با عنوان کنسرت «بی‌زمانی» در روزهای سوم و چهارم دی‌ماه در تالار رودکی به اجرا درآمد. این قطعات، مجموعه‌ای از آثار بی‌کلام علی قمصرى هستند، پیش از این نیز در داخل و خارج از کشور بار‌ها اجرا شده است. این در حالی است که این آهنگساز، همراه با ارکستر «موج نو» به رهبری پویا سرایی و خوانندگی «محمد معتمدى» اولین اجرای خود را در روزهای نوزدهم و بیستم دی ماه آغاز می‌کند. در این اجرا قطعاتی از قمصری در دستگاه «سه‌گاه» اجرا می‌شود.

«بی‌زمانی» پیش‌تر در کنسرواتوار چایکوفسکی مسکو سالنبزرگ و «Rose Peace Festival» در گرجستان و هم‌چنین در شهرهاى مختلف ایران از جمله شیراز، مشهد، تربت‌حیدریه، کرمانشاه، بروجرد و رشت اجرا داشته است. در این مجموعه کامران منتظرى نوازندگى سازهای تنبک و کاخن، سیاوش روشن نوازندگى عود و على قمصرى نوازندگى تار را برعهده خواهند داشت. بخشى از این مجموعه اردیبهشت‌ماه سال گذشته و در مراسم معرفى و انتشار آلبوم «سخنى نیست» در تالار وحدت اجرا شد که با استقبال قابل توجه مخاطبین روبرو شد.

ارکستر «موج نو» با هدف ایجاد هم‌گرایى و کشف استعدادهاى نوازندگى با یک فراخوان، به کمک «شهرام صارمى» استعدادهاى جوانى را از میان ۶٠٠ نفر شرکت کننده از سراسر ایران، انتخاب کرد. در این میان نوید افقه، پاشا هنجنى، پویا سرایى و شروین مهاجر نیز شوراى فنى هستند و قرار است مصاحبه با استعداد‌ها، در فروردین سال بعد تکرار شود و از آهنگسازان نواندیش براى رپرتوار بعدى ارکس‌تر استفاده شود.

قرار است اولین ارائه‌ى رسمى این ارکستر به اجراى جدید‌ترین آثار قمصرى در دستگاه سه‌گاه اختصاص پیدا کند. هم چنین محمد معتمدى خواننده توانمند آواز ایرانی و پویا سرایى به عنوان رهبر ارکس‌تر، این اجرا را همراهی می‌کنند.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?