موسیقی فارس: شامگاه شنبه در پنجمین قسمت از کنسرت های آنلاین تالار وحدت، گروه موسیقی رستاک بدون حضور تماشاگران، به روی صحنه رفت.

شب گذشته تالار وحدت میزبان گروه رستاک بود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، اثری از مخاطبان و تماشاگران در این اجرا به چشم نمی‌خورد. تالار سوت و کور بود و بجز تیم تصویربرداری هیچ کسی در سالن حضور نداشت. اما گروه رستاک که به دعوت بنیاد رودکی به اجرای برنامه می پرداخت، بسیار گرم و با انرژی کار خود را آغاز کرد و تا انتها نیز با همین روال، کنسرت را ادامه داد. این اجرا که از ساعت ۲۱ به وقت تهران آغاز شده بود، به شکل زنده به سمع و نظر مخاطبان در خانه می‌رسید. رستاکی ها به سرپرستی و نوازندگی سیامک سپهری و خوانندگی بهزاد و فرزاد مرادی قطعات مشهور این گروه من جمله؛ واسونک (شیرازی)، رعنا (گیلکی)، بارون (لری)، هله مالی(بوشهری)، دونه انار (شیرازی)، سوزله (کردی) را ارائه کردند.

VID-20200510-WA0003

با توجه به این مساله که تاکنون رسانه های فعال در حوزه موسیقی امکان حضور در اجراهای آنلاین را نداشتند این بار خبرنگار سایت موسیقی فارس (مهدیه رحمانی) جهت تهیه گزارش تصویری از این کنسرت آنلاین در تالار وحدت حضور پیدا کرد. وی همچنین با وجود اجرای خوب گروه رستاک، فضای سالن را بسیار سوت و کور توصیف می کند. هرچند ظاهرا تا اطلاع ثانوی باید به تداوم چنین اجراهایی عادت کنیم چرا که هنوز دورنمایی از کنترل ویروس کرونا وجود ندارد و شرایط بسیار مبهم است. فلذا وزارت ارشاد نیز با وجود این وضعیت ناگوار تصمیم منطقی گرفته و فعلا برگزاری کنسرت های با حضور تماشاگر را ملغی اعلام کرده است.
در پایان باید یادآور شد که این اجرا، پنجمین کنسرت آنلاین با نظارت بنیاد رودکی بود که به مناسبت هفته شیراز در تالار وحدت اجرا شد.

گزارش تصویری مهدیه رحمانی را از اجرای آنلاین گروه رستاک ببینید؛


اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?