موسیقی فارس: گروه رستاک دقایقی پس از انتشار قطعه کرمانجی “لیلو”، یادداشتی را با مضمون “قدردانی از کادر درمانی کشور” منتشر کرد.

گروه موسیقی رستاک
خبر کوتاه بود و به سرعت پیچید؛ مشاهده‌‌ی اولین بیمار مبتلا به کرونا در ایران.
خبری که ظرف چند ساعت، تمام ایران را شوکه کرد. تبی تاب رُبا، فراگیر شد و هر کسی تلاش می‌کرد در حد امکان، خود را از ابتلا دور نگهدارد.
در روزهایی که به پیشنهاد همه پزشکان کشور، در قرنطینه ماندیم، بر هیچ کدام‌مان، وخامت اوضاع پوشیده نبود. اخبار مربوط به مبتلایان و تلاش بی‌وقفه و شبانه روزی کادر پزشکی را از طریق جناب آقای دکتر فربود که از متخصصین و اساتید بنام بیهوشی کشورمان (و از بستگان نزدیک سیامک سپهری) هستند، بارها شنیدیم. در طی زمانی که گذشت، بسیار صحبت ِ ازخودگذشتگی این عزیزان بود و هرکسی به طریقی به یاری آن‌ها شتافت. ما نیز به عنوان بخش کوچکی از هنرمندان این کشور، بر آن شدیم تا قدمی برداریم، هرچند ناچیز؛ در راستای قدردانی از زحمات این عزیزان. از همین رو تصمیم گرفتیم که به نحوی، به بهترین راهِ کمک به این عزیزان دست پیدا کنیم. طی تماس‌هایمان با جناب دکتر فربود و توضیحات کامل ایشان، از عمق بحران پدید آمده و تاثیر این ویروس بر کادر پزشکی و آنچه در این مدت بر آن ها گذشته آگاهی پیدا کردیم. ایشان در طی این تماس، یکی از دوستان خود را به ما معرفی کردند، انسانی آگاه، شریف و سرشار از احساسات لطیف و انرژی مثبت “جناب دکتر بابک فروتن” (از متخصصین بیهوشی و مراقبت‌های ویژه‌ی‌ کادر درمانی سازمان تأمین اجتماعی).
در قدم اول، آن گونه که تمام پزشکان و پرستاران به ما نشان داده‌اند، نیک می‌دانیم که تعهد، کاراترین چیزی است که می توان به جامعه و هم‌وطنان پیشکش کرد، اما شاید کمتر کسی، از خدمات و مخاطرات بی‌شمار متخصصین بیهوشی و مراقبت های ویژه کشورمان و آنچه که در آخرین و خطرناک‌ترین مرحله این بیماری رخ می‌دهد، آگاه باشد. عزیزانی که جان خود را در طبق اخلاص قرار داده و برای مردم کشورشان جان‌فشانی می‌کنند، چرا که به تعبیری بسیار زیبا و درست: کانون نبرد ایشان، نه در “خط مقدم جبهه نبرد”، بلکه در “خاکریزهای دشمن” است.
طی صحبت ما با دکتر فروتن، شجاعت‌شان را در استقامت برای طی این راه سخت ستودیم، وقتی شنیدیم با وجود تمام مشکلات و مسائل پیش آمده؛ خود، جریانی را در جهت کمک به آسیب‌پذیر‌ترین‌ بخش‌های کادر درمان و برای رسیدن به بالاترین حد محافظت، آغاز کرده‌اند.

دکتر فروتن در طی درمان بیماران کوید ۱۹، به همراه تعدادی از همکارانشان، به این بیماری مبتلا شدند و شوربختانه، تنی چند از دوستان و همکاران‌ خود را نیز در این مسیر از دست دادند و خود مراحل بسیار دشواری را برای بهبودی طی کردند، اما وقتی با ایشان صحبت کردیم به یک نتیجه رسیدیم که فرد، فقط زمانی قدرت دارد که از فرد بودن می‌رهد.
اکنون ایشان با وجود گذراندن دوران نقاهت، با انرژی بسیار عالی و اعتقاد به این که، کرونا دورانی گذرا در این روزگار است که با حال خوب و انرژی مثبت، سریع‌تر و بهتر پایان می‌یابد، با توضیحات مناسب خود، نکات بسیاری را ذکر کردند و با راهنمایی‌های کامل ایشان، بنا شد به همراه شرکت “بیپ تیونز” تمام عواید فروش قطعه جدید گروه رستاک با نام “لیلو” که پنجمین قطعه از پروژه “در خانه، بی مرز” است، در مسیری که ایشان راهنمایی می‌کنند هزینه گردد. در نهایت امیدواریم کمک ناچیز ما، راهی هر چند کوچک برای سپاس از این عزیزان باشد.
با آرزوی بهبودی هرچه سریع‌تر برای دکتر فروتن و تمام مردم ایران و گذر از روزهای سخت و بهبود شرایط در آینده‌ای نزدیک.

منبع: روابط عمومی گروه رستاک

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?