فرشید اعرابی

فرشید اعرابی (۱۳۴۹ – تهران) نوازنده، آهنگساز، خواننده و تنظیم کننده اهل ایران است. او به نوازندگی گیتار الکتریک شهرت دارد.

فعالیت

نوازندگی گیتار را از سال ۱۳۶۸ شروع کرد و فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۴ آغاز کرد فرشید اعرابی نخستین آلبوم هوی متال ایرانی با کلام فارسی را در سال ۱۳۸۲ با نام پنهان منتشر کرد (از این رو وی را پدر هوی متال فارسی می‌نامند) و تنظیم موسیقی و همچنین نوازندگی کلیه سازها را در این آلبوم خود بر عهده داشت. آلبوم دوم او به نام سکوت راوی و آلبوم سوم او به رنگ شب تا کنون منتشر شده‌اند. اعرابی نخستین موزیک ویدیوی هوی متال فارسی را در سال 1393 با نام فریاد کن به کارگردانی علی احتمامی از آلبوم به رنگ شب را منتشر کرد. فرشید اعرابی از نوازندگان ایرانی است که اکثر شاگردان وی از نوازندگان معروف و موزیسین‌های ایرانی هستند و خواننده ایرانی رضا یزدانی نیز از شاگردان او بوده است. وی همچنین موسیقی فیلم بادام‌های تلخ را ساخته است. فرشید اعرابی از جمله مدرسان گیتار الکتریک ایرانی است

کنسرت‌ها

تا کنون 3 کنسرت در تهران برگزار کرده است. اولین بار در در اریکه ایرانیان و دیگری در سالن برج میلاد اما پس از دومین کنسرت، تا 5 سال به دلایل نامشخص مجوز کنسرت به او داده نشد. اما پس از 5 سال بار فرشید اعرابی بار دیگر توانست مجوز کنسرت بگیرد و در خرداد ماه سال 1395 در برج آزادی کنسرت برگزار کرد. آخرین اجرای فرشید اعرابی در برج آزادی تهران و در تاریخ 95/10/16 میباشد.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?