موسیقی فارس: اولین شب از مجموعه کنسرت های آنلاین موسیقی دستگاهی در تالار وحدت اجرا شد.

به گزارش موسیقی فارس، دفتر موسیقی وزارت ارشاد و بنیاد رودکی در پی از سرگیری اجراهای بدون تماشاگر (با توجه به شرایط بحرانی کشور) مجموعه کنسرت‌های آنلاین موسیقی دستگاهی را از ۱۶ الی ۲۰ مرداد هر شب راس ساعت ۲۱ برگزار می کنند که شب گذشته نخستین اجرا از این برنامه به صورت آنلاین از شبکه تعاملی تیوا پخش شد.

کنسرت آنلاین “فیه ما فیه”_تالار وحدت

کنسرت آنلاین "فیه ما فیه"_تالار وحدت

کنسرت آنلاین “فیه ما فیه”_تالار وحدت

اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی، پنجشنبه‌شب با اجرای گروه موسیقی فیه ما فیه به سرپرستی سعید نایب محمدی در تالار رودکی آغاز شد. این کنسرت با دونوازی سعید نایب محمدی نوازنده عود و حمید قنبری نوازنده تنبک آغاز شد و در ادامه مجتبی عسگری خواننده گروه، قطعه “دلبر من” را اجرا کرد.  قطعه بعدی که توسط این گروه اجرا شد، قطعه آوازی “شهر نامبارک است” بود که شاعر آن واقف لاهوری یکی از شاعران پارسی‌گوی در سبک هندی است.
در ادامه عسگری، خواننده گروه قطعه “صحبت حکام، ظلمت شب یلداست” را با شعری از حافظ خواند تا نوبت به تصنیف “چشم تو” با شعری از مولانا برسد. درنهایت کنسرت آنلاین گروه موسیقی فیه ما فیه با اجرای قطعه ساز و آواز “پاسبان حرم دل” به پایان رسید. سعید نایب محمدی نوازنده عود، مجتبی عسگری خواننده، حمید قنبری نوازنده تنبک اعضای گروه فی ما فیه را تشکیل می‌دادند.

کنسرت آنلاین “فیه ما فیه”_تالار وحدت

امروز جمعه 17 مرداد گروه آوای ابریشم با حضور عماد حنیفه، امیر اثنی عشری، حمیدرضا برزو، پویان گرامی، محسن فروغی روی صحنه خواهند رفت.

اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?