موسیقی فارس: باب دیلن Bob Dylan اثر جدیدش به نام “قتلی چنین شنیع” را پس از وقفه‌ای هشت ساله منتشر کرد.

باب دیلن افسانه ای پس از هشت سال بالاخره قطعه جدیدش را روانه بازار موسیقی جهان کرد تا هوادارانش سر از پا نشناسند. این خواننده ۷۸ساله آمریکایی در این قطعه حماسی، صحنه هایی از ترور “جان اف.کندی” (رییس جمهور امریکا که در سال ۱۹۶۳ در تگزاس ترور شد. وی چند روز بعد در بیمارستان درگذشت) را به تصویر کشیده است. این قطعه که «قتلی چنین شنیع» نام دارد طولانی ترین اثر باب دیلن(۱۷دقیقه) می باشد که تا به امروز از این موزیسین امریکایی شنیده شده است. دیلن در کنار این آهنگ که از طریق شبکه اجتماعی توئیتر منتشر کرده است پیامی کوتاه نیز به مخاطبانش داده:«با سلام به همه طرفدارانم و تشکر از همه شما به خاطر وفاداری و حمایت از من در طول این سال‌ها. این ترانه‌ای پخش نشده است که ما مدت‌ها پیش آن را ضبط کرده‌ایم و ممکن است به نظر شما جالب باشد. از خودتان مراقبت کنید. هوشیار باشید و خدا همراهتان باشد.»

باب دیلن در جوانی

ترانه این اثر که توسط خود دیلن سروده شده روایتگر صحنه هایی از ترور رییس جمهور فقید ایالات متحده آمریکا است و به المان‌هایی از فرهنگ آمریکایی می پردازد. بیان روایی ترانه، ریتم آرام آهنگ، نوای دلنشین پیانو و صدای نافذ باب دیلن فضایی سحرانگیز را ایجاد می کند که انسان را در برابر موجی از احساسات غریب قرار می‌دهد. شاید برای قضاوت کمی زود باشد اما به احتمال زیاد مخاطبان پرشمار دیلن از این قطعه به عنوان یکی از برترین آثار وی یاد خواهند کرد.
گفتنی است ۸سال قبل(۲۰۱۲) آلبومی به نام «توفان» از باب دیلن منتشر شده بود و بسیاری از هواداران او از این آلبوم به عنوان آخرین اثر رسمی این هنرمند اسطوره ای نام می‌بردند.
«قتلی چنین شنیع» را از اینجا بشنوید.

اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?