موسیقی فارس-طراحی و ساخت یک ماسک جدید به کمک صنعت موسیقی آورد و تهدید کرونایی را به یک فرصت ناب تبدیل کرد.

یک رهبر ارکستر اهل مجارستان ماسکی تنفسی ابداع کرده که گوش انسان را در تشخیص اصوات موسیقی تقویت می‌کند.

ایوان فیشر (Ivan Fischer) رهبر ارکستر مجارستانی با روبه‌رو شدن با سیلی از ماسک‌های تنفسی در محلات بوداپست به فکر تبدیل یکی از ملزومات دوره شیوع کرونا به ابزاری برای لذت بردن از موسیقی افتاد و این ماسک را طراحی و تولید کرد.

این ماسک دارای دو قالب پلاستیکی در طرح و ابعاد دست انسان به بندهای آن است که و به هنگام استفاده روی گوش قرار می‌گیرند. این ماسک  لذت شنیدن اصوات تقویت شده را برای آن دسته از افرادی که در روزگار کرونا به تماشای کنسرت‌های موسیقی می‌نشینند، به ارمغان می‌آورد.

فیشر درباره اختراعش گفت: ایده استفاده از طرح دست در این ماسک از آنجا آمد که وقتی کف دستمان را به این صورت روی گوش می‌گذاریم، همیشه چیزی که دیگری می‌گوید را راحت‌تر متوجه شده و حروف بی‌صدا و اصوات موسیقی را زیباتر می‌شنویم.

به گزارش ایرنا، رئیس ارکستر فستیوال بوداپست در ادامه مدعی شد ماسکی که ساخته به کمک فرونواخت‌های (undertone) گرم‌تر و واضح‌تر و زیروبم‌های تیزتر، از آکوستیک کلیسا پیشی می‌گیرد.

اختراع فیشر بین علاقمندانِ به موسیقی محبوب شده و چند نفر از تماشاگرانی که در اجرای جمعه گذشته این گروه حضور داشتند، آن را به صورتشان زده بودند. این ماسک در دو نوع سیاه و سفید و درخشان، به قیمت حدود ۲۶ دلار به فروش می‌رسد.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?