این بخش اول گفت وگو با یکی از بزرگترین آوازخوانان تاریخ موسیقی ایران است، یکی از چهار خواننده گلهای جاویدان و یکی از پریادگارترین خوانندگان در تاریخ برنامه گلها؛ استاد اکبر گلپایگانی.
گلپا شاید از معدود خوانندگان موسیقی ایران است که عمده شهرت خود را با آواز به دست آورد است؛ فراموش نکنیم که استاد گلپایگانی دوازده سال در رادیو فقط آواز خواند و با همان آوازها به اوج شهرت رسید، طوری که مشهور است وقتی در رادیو برنامه داشت، خیابان ها خلوت می شد و همگان پای رادیوها منتظر آواز ایشان بودند. در این گفتگو می بینید و می شنوید که بیشترین دوره آوزشی را پیش نورعلی خان برومند و بسیاری دیگر از بزرگان داشته و در ثبت یکی از مشهورترین ردیف های آوازی در کنار نورعلی خان، نقش اساسی را ایفا کرده است.
گلپا بعدتر، برای ایجاد ارتباط بیشتر مردم با موسیقی ملی ایرانی خواندن تصنیف و ترانه را پی گرفت که با آهنگسازی جمعی از  بهترین آهنگسازان تاریخ موسیقی ایران ترانه های ماندگاری نیز از خود به جا گذاشت.
این مصاحبه پایه یک مصاحبه مفصل با این بزرگمرد آواز ایران بود و قرار بود بخش دوم آن نیز انجام شود، اما با بروز مشکل کرونا متوقف شد و ماند برای فرصتی دیگر که این مشکل جهانی حل شود. در این گفتگو نام بسیاری از بزرگان تاریخ ایران آمده و خاطرات استاد با آنان بازخوانی شده است.
اثری از: 
سایت موسیقی ما
گفت و گو: 
آرش نصیری
کاور ویدیو: 
تصویر: 
هادی پوراحمدی
تدوین: 
بهار احمدی
ناشر: 
سایت موسیقی ما
0 نظر

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account