عبدى اوحدى

مصاحبه عبدى اوحدى

عبدى اوحدى ، متولد سال ١٣٦٩ در شهر كرمان، از سن ١٠ سالگى نوازندگى گيتار را آغاز كرده و در سال ١٣٨٩ گروه آئورت را با همايون مجدزاده، سرپرست گروه كهتميان تشكيل دادند و سعيد پيلتن به عنوان درامر به گروه پيوست كه بعد ها از گروه جدا شد.

١- دوران كودكيتون رو چطور گذرونديد ؟

دوران کودکیم رو خیلی دوست دارم، البته قسمت هایی که برای خودم تنها و مشغول بازی و کارتون نگاه کردن بودم رو بیشتر. بچه ی کم سر و صدایی بودم و خیلی موقع ها هم سن و سالام اذیتم میکردن و این خیلی برام ناراحت کننده بود، بخاطر همین تنهایی بیشتر بهم خوش میگذشت. هنوزم چندان بزرگ نشدم.

 

٢-گروه Aortae رو چطور تشكيل داديد؟

آئورت اسمی بود که من در دوران دبیرستان پیداش کرده بودم و منشا اون قلب خودم بود که دریچه ی آئورتش حالتی غیر معمول داره. آئورت موقعی تاسیس شد که گروه کهتمیان اومده بود کرمان. اغلب ترک ها رو اون موقع ساختم. آلبوم اسکیزوتراپی مجموعه ای از احساسات سرکوب شده ی من پس از سال ها بود، پر از لکه های کبود. آئورت پروژه ایست که بدون حضور همایون شکل نمیگرفت. در حال حاضر هم ما دو نفر اعضای آئورتیم. همایون و من.

 

٣-آهنگاتون رو تو چه شرايط و مكانى مينويسيد ؟

معمولا نیمه های شب و کاملا ناگهانی. هیچ موقع پیش نیومده که به نیت آهنگ ساختن ساز دستم بگیرم. همیشه موقع بداهه نوازی تم های جالب شکل میگیرن.

 

٤-از آهنگ هاى خودتون كدوم بيشتر از همه مورد علاقتونه و چرا ؟

من خیلی آهنگای زیادی در سبک های مختلف نوشتم اما از بین اونایی که تا الان منتشرشون کردم آهنگ Still Bleeding از آئورت برام جایگاه ویژه ای داره و از بین کاورهایی که زدم آهنگ tide is turning از Roger Waters

 

٥- نظرتون در مورد گروه هاى راك داخل ايران چيه ؟

شخصا بنظرم اتفاقات خیلی خوبی در حال وقوع هست و روز به روز اوضاع داره بهتر میشه. من طرفدار پر و پا قرص کهتمیانم و موزیکای گروه های دیگه رو هم دنبال میکنم. برای من جذاب ترین چیز هویت داشتن یک گروه یا یک قطعه ی موسیقیست بدون نگاه به پیچیدگی های ظاهری و تکنیکال، دنبال احساسی عمیق میگردم، چه غم ، چه شادی، چه عشق و چه نفرت. هر چی که بند ها بیشتر دنبال این المان ها باشن به نظرم اوضاع بهتر هم میشه. صرفا تکنیک خالی بدون یک کانسپت منسجم اونقدر جذابیت نداره…
…با کاور زدن هم میونه ی خوبی دارم و بنظرم این کار باعث میشه تا نسل نو بندها و آرتیستایی که ریشه های این موزیک رو ساختن بهتر بشنوند.     

 

٦-اگه دنبال موسيقى نميرفتيد، چه كارى رو دنبال ميكرديد ؟

نویسنده و یا آشپز. من دیوانه ی خوراکی هام. و نوشتن رو هم خیلی دوست دارم. اگر هم توانش رو داشتم شاید بسکتبالیست میشدم. تستر غذا هم خوبه.

 

٧-به نظرتون مفهوم مين استريم از قديم تا الان تغييرى كرده ؟

مفهوم نه اما جایگاه مین استریم عوض شده. اگه به فضای تلگرام رجوع کنیم میبینیم که اغلب جو ضد مین استریمه. همه دنبال بندها و آرتیستای ناشناس از جاهای ناشناسن. این موضوع برای شخص من فقط تا حدی جالبه که بخوام بدونم چه اتفاق های دیگری هم در حال وقوعه اما چندان علاقه ای ندارم که جای رفرنس ها و مین استریم ها رو با اتفاقات موزیکال گاها جالب در گوشه و کنار دنیا عوض کنم.

برای من دردناکه که این روزا خیلی ها Amon amarth رو بیشتر از Death شنیدن و Andy James از Marty Friedman محبوب تره و……مدعیان طرفداری از camel فراتر از Rajaz و تک آهنگ Stationary traveler نرفتن و مدعیان Pink Floyd پاشون رو از چند آهنگ از آلبوم های The Wall و the devision bell اون طرف تر نگذاشتن.

Metallica شده کیسه ی بوکس اونایی که گاها در عین بی اطلاعی روی موزیک تعصب دارن و تحمل اتفاقای متفاوت رو ندارن. به آلبوم Hardwired و اجرای با Lady Gaga بد و بی راه میگن در حالی که همون دهه ی هشتادی که سنگش رو به سینه میزنند هم گوش نکردند و فقط براشون یک بهانه برای پرخاش به اتفاقات تازه اس… …به زبون آدمای پرخور بخوام بگم من همیشه ترجیح میدم با کیفیت ترین غذا رو در یک رستوران قدیمی و ساده بخورم تا یک غذای معمولی در یک رستوران پر زرق و برق و تازه تاسیس. شاید یک بار غذای اون رستوران جدید رو تست کنم و اگر کیفیت قابل قبولی داشت گاها به اونجا سر میزنم. اما شک ندارم که گزینه ی اولم همیشه همون رستوران قدیمی با کیفیت بالاست.

 

٨-اگه ميتونستيد نقش يكى از كركترهاى ديزنى رو بازى كنيد، كدوم شخصيت رو انتخاب ميكرديد و چرا ؟

این جذاب ترین سوال ممکنه…انتخاب سخته چون همه رو شدیدا دوست دارم…خب فک کنم دلم ميخواست گوفی باشم چون شخصیت باحالیه و ماجراجویی هاش عجیب غریبه و زیاد هم منطقی زندگی نمیکنه. جاهای قشنگی هم میره.

 

٩-خودتون رو در ٥ سال آينده كجا ميبينيد ؟

همین دور و برام، در تلاش برای لذت بردن بیشتر از موسیقی و پیشرفت بیشتر با همین کله ی پر از آرزو های بزرگ که روز به روز بیشتر ورم میکنه.

 

مصاحبه: آیدا ظریفیان

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?