علی یوسفی نژاد

گفتگو با علی یوسفی نژاد

مصاحبه تلفنی داشتیم با ” علی یوسف نزاد ” سرپرست گروه ” unpacked Brain ” گروهی که حدود ده سال است که تشکیل شده و فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته . از سرپرست گروه، “علی یوسف نژاد” خواهش  میکنم خودشون و گروهشون رو بیشتر معرفی کنند.

 

گروه انپکد یه گروه 6 نفره ست . من “علی یوسفی نژاد” سرپرست گروه هستم ، “پارسا قهرمانی ”  گیتاریست که به تازگی به گروهمون پیوسته، “علی سیف” کیبورد ،  “امیررضا مروجی” بیسیست ، “محمد میر بلند” درامر و “احسان عابدین زاده” وکالیست گروه .

آنپکد سال 88-89 با همکاری من  و علی سیف تشکیل شد و شروع کردیم به ساختن و نوشتن قطعات گروه و بعدش علی سیف به کشور سوئد مهاجرت کرد و بعد از اون سعید فرنژاد جایگزین علی سیف شد و ما دوباره شروع به نوشتن و نتظیم مجدد قطعات گروه کردیم.

بعد از گذشتن چند سال که کار ها ضبط شد و یه سری از کارا دوباره تنظیم شد ، ما دنبال نوازنده های مختلفی گشتیم تا به این ترکیبی که الان هستیم رسیدیم.

 

2-تغییرات زیادی داشتید تا این که به این افراد رسیدید ، آیا باز هم احتمال تغییر دارین؟

 

بستگی به فعالیت های گروه داره که ببینیم چجوری پیش میره.  با توجه به شرایط آلبوم و کنسرت و فعالیت های گروه ممکنه تغییر کنه و ممکنه تغییر نکنه.

 

3-علت جدایی ” سعید فر نژاد ” از گروه چه  بود و همچنین هنرمندان دیگری نیز مانند ” آیدین حسن زاده ” مدت کوتاهی با شما همکاری داشتد ، علت این همه تغییر چیست؟

 

“سعید فرنژاد ” به علت مهاجرت از ما جدا شد و بعد از 8 سال همکاری این جدایی برای ما واقعا سخت بود.

علت ترک “آیدین” و دیگر دوستان فقط به دلایل شخصی بوده و دلیل خاصی نداشته و مسلما ما دوست نداریم کسی از گروه جدا بشه مگر این که شرایط شخصی اعضا باعث بشه که نتونن با ما  فعالیتشون رو ادامه بدهند.

 

4-قطعات و آهنگ هایی که تا الان ساختید از کجا الهام گرفتین؟آیا هنرمندی ایرانی و خارجی الگوی ساختن این کار ها بوده؟

علی یوسفی نژاد

علی یوسفی نژاد

ما در این چند سالی که کار کردیم ، گروه های زیادی بودن که ازشون الهام گرفتیم ولی سعی کردیم سبک خاص خودمون رو داشته باشیم ,گروه های مورد علاقه مون هم مثل گروه opeth” گروه “symphony X  ” و گروه هایی به این شکل هستن.

 

5- از اجرای سال های قبل بگین ، آیا استقبال طرفدار ها خوب بوده و از نحوه ی برگزاری کنسرت رضایت داشتین؟

 

من باید تشکر کنم از طرفدارامون چون بعد از گذشت 10 سال که داریم کار میکنیم و بدون این که حتی ترکی (Track) منتشر کرده باشیم و فقط جسته گریخته  کارامون رو گوش کرده بودن ، اومدن و استقبال خیلی خوبی شد و واقعا تشکر میکنم از طرفدار ها.

6-سال قبل کنسرتهای مشترکی برگزار کردین با گروه های مختلف ، آیا تصمیم ندارین کنسرت مستقل برگزار کنین؟

 

دلیل این کنسرت مشترک ، دوستی شما با گروه های دیگه بوده یا برنامه ریزی گروه به این صورت بوده؟

کنسرت مستقل برگزار کردن منوط به اینست که ما بتوانیم ترک هامون رو منتشر کنیم و این که طیف گسترده تری از مخاطب رو جذب کنیم  و آن موقع میتوانیم  روی برگزاری کنسرت مستقل ، حساب کنیم.

و با توجه به شرایطی که گروه تو در چند سال داشت و تغییرات و مشکلاتی که پیش اومده ، شرایطش نبود که بتونیم “سینگل ترک” یا آلبومی منتشر کنیم ، ما منتظریم که ترک ها و آلبوم هامون منتشر بشه و بعدش بتونیم کنسرت مستقل بذاریم.

 

7-برای سال جاری خبر جدیدی برای هواداراتون دارید؟مثل اجرای کنسرت و یا انتشار آلبوم و…؟

 

الان داریم وکال کار ها را رکورد میکنیم و روی آلبوم بعدیمون هم کار میکنیم که بلافاصله بعد از این که این آلبوم منتشر خواهد شد . با توجه به اینکه نوازنده جوان و بسیار با استعداد گیتار الکتریک ، ” پارسا قهرمانی ” عزیز به جمع ما پیوسته ، سورپرایز های زیادی برای طرفدارانمون داریم که به زودی مطلع خواهند شد.

 

در پایان اگر ناگفته ای باقی مانده بفرمایید.

 

حرف آخر این که از طرف بچه های گروه و ” علی سیف ” تشکر میکنم از ” مجله آنلاین موسیقی گراماتون ” و از این که گروه ها رو حمایت میکنین و این که بگم تک تک اعضاء گروه Unpacked Brain زندگیشون با موسیقی گره خورده  و موسیقی جزء فعالیت های اصلی ماست و نه فعالیت های حاشیه ای و کل تلاشمون اینه که بتونیم طرفدار ها رو راضی نگه داریم.

علی یوسفی نژاد

علی یوسفی نژاد

 

گزارشگر : آیدا ظریفیان

نگارش : علی صالحی

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?