مصاحبه با مبین کلبادی نژاد

مایاس برابر در گناه و نیکی

 

1-اعضای گروه رو معرفی کنید و بگید فعالیتتون رو از کی شروع کردید؟

 

اعضای گروه شامل “روزبه لطفی” شاعر  و خواننده گروه ، ” مسعود مقدری ” آهنگساز و نوازنده گیتار الکتریک ، ” میثاق تفاخری ” درامز و پرکاشن ، ” مرصاد قاسم زاده ” نوازنده بیس و خودم ” مبین کلبادی نژاد ” رهبر و اهنگساز و نوازنده گیتار الکتریک هستم.

 

2-در مورد اسم گروه و فلسفه ش توضیح بدید.

 

مایاس یک کلمه ی باستانی ایرانیه که معنیش جایی هست که ” گناه و نیکی ” به صورت برابر وجود داره.

هدف ما هم ساختن موسیقی هایی با سبک های مختلف و فضای مثبت ومنفی بود و احساس کردیم این اسم نسبیت در موزیکمون رو نشون میده و به هدف ما خیلی نزدیکه برای همین هم این اسم رو انتخاب کردیم.

 

3-در مورد اولین تک اهنگتون به اسم “مارپیچ” یک توضیح مختصر بدید.

 

روزبه خواننده و شاعر این ترک بود و  به نقل از روزبه در واقع ترک مارپیچ،  تشبیهی از گروه “مایاس ” بود که موسیقی و کلام ، شنونده را در مسیر مثبت و منفی قرار میده و اخر این مسیر به خود مایاس ختم میشه.

 

4-استقبال مردم از این ترک چطور بود؟

 

فکر میکنم خوب بود چون ما هیچ تبلیغی برای این ترک نکرده بودیم و فقط داخل کانال خودمون قرارش دادیم و فکر میکنم خیلی خوب بود بدون این که تبلیغی کرده باشیم.

و خب برای شنونده هامون هم در آینده  برنامه های بهتری داریم.

 

5-تا به حال اجرا داشتید؟

 

تصمیم گروه این بوده که فعلا فقط روی ترک های خودمون کار کنیم و شنونده با مسیر ما آشنا بشه.

چون راهی که ما انتخاب کردیم متفاوت از بقیه گروه هاست  و در غالب یک سبک خاص نیست و هرکدوم از ترک ها سبک و کانسپت خاص خودش رو داره و برای همین کمی مشکل خواهد بود جا انداختن این مسئله و سعی ما  بر اینه که اول این موضوع رو جا بندازیم و بعد اجرا بذاریم.

 

6-برای منتشر کردن آلبوم برنامه ای دارید؟

 

قصد ما اینه که اول 6 تا از تک اهنگ هامون رو منتشر کنیم و بعد از این قصد داریم برای آلبوم مجوز بگیریم و برای پخش آلبوم هم برنامه هایی داریم.

 

7-با توجه به این که آهنگ ها فارسی هستن ، به نظر شما زبان فارسی تونسته روی ملودی راک جا بیوفته؟یا هنوز جای پیشرفت داره؟

 

در واقع هنوز به اونجایی که مد نظر ماست نرسیده ولی تلاش داریم که این اتفاق بیوفته و داریم روی سبک های مختلف این ازمایش رو انجام میدیم .

فکر میکنم بالاخره به نتیجه دلخواه میرسیم ، با این که خیلی انتقاد وجود داره و میگن حتما باید انگلیسی باشه ولی به هر حال ما داریم در ایران زندگی میکنیم و شنونده هامون هم ایرانی هستن و اگر هم زمانی بخوان موزیکی با زبان انگلیسی گوش کنن ، قطعا گروه هایی که انگلیسی کار میکنن خیلی زیاد هستن.

بنا به این دلایل من  حس میکنم که ما باید بیشتر فارسی کار کنیم تا انگلیسی.

مصاحبه با مبین کلبادی نژاد

مصاحبه با مبین کلبادی نژاد

8-تا چه حد با مجله موسیقی گراماتون اشنایی دارید؟

 

با گراماتون بعد از اون مسابقه ای که ترتیب دادید اشنا شدم  حس میکنم خیلی کار بزرگی انجام میدید چون اون چیزی که جامعه راک و متال کم داره همین رسانه هایی هستن  که باعث میشه بند های مختلف شنونده های خودشونو پیدا کنن.

چون الان بند های زیادی هستن که دارن فعالیت میکنن و موزیک هاشون رو خودشون تولید میکنن و فقط یک حلقه گم شده وجود داشت و اون هم رسانه های قوی مثل شماست که باعث پیشرفت و شناخته شدن این گروه ها میشن.

 

9-برای آینده نزدیک برنامتون چیه؟

 

برای اینده میشه گفت ما ترک هامون رو ساختیم و اهنگ سازی 5 تا از ترک هامون انجام شده؛ترک دوم به زودی منتشر میشه و ترک سوم هم ضبط شده و همراه با یک ویدئو کلیپ متفاوت قراره ارائه بشه.

باید ببینیم برنامه ها چطور پیش میره و ممکنه یک اجراء کوچیک هم داشته باشیم

 

10-حرف آخری برای گفتن دارید؟

در واقع هدف ما اینه که با این سبک از موسیقی بتونیم اون تعصبی که نسبت به سبک های خاص وجود داره رو از بین ببریم  بتونیم از تمام سبک ها لذت ببریم.

و این که با حمایت بند ها و رسانه هایی که وجود دارن ، این سبک از موسیقی بتونه جای خودش رو در جامعه پیدا کنه و به اونجایی که لیاقتش رو داره برسه.

 

مصاحبه با مبین کلبادی نژاد

مصاحبه با مبین کلبادی نژاد

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?