crows-in-the-rain

١- يك بيوگرافى در مورد خودتون بديد.

گروه كلاغ ها در باران (Crows In The Rain) ، در پاييز ١٣٩٣، با حضور حامد فهيمى جو و مسيح تاج در تهران تشكيل شد. ايده ى اوليه ى تشكيل اين گروه از يك بداهه نوازى اتفاقى و ناگهانى شروع شد، پاييز همان سال، در يك روز بارانى وقتى كه كلاغ ها دور تا دور خانه پرواز ميكردند.

در دوره ى شش ماهه (پاييز و زمستان)، ٣ ترك از كلاغ ها پخش شد و بعد از آن تا تابستان ٩٤ در سكوت بودند و سپس سينگل ترك بعدى آنها منتشر شد.

در زمستان ٩٤ (١٥ بهمن ٩٤) اولين آلبوم كلاغ ها با نام (You Are Dying In My Arms (the frozen last gasps منتشر شد كه شامل ١٠ ترك داستانى و به هم پيوسته بود و در ١٥ بهمن زمستان ٩٥ آلبوم كوتاه آنها با عنوان Little Girl And Lost Blossom منتشر شد كه طبق گفته ى خود گروه تجربه ى فردى آنها در يك سفر بوده است.

در اين مدت با نوازنده هاى مختلفى براى عضويت و همكارى كار كردند كه هيچكدام نتوانستند عضو ثابت گروه شوند و از اين ميان فقط “رضا نعيمى” و “خانم (اِل)”، “اشكان كريمى” و “اميرحسين عباسى” كاملا با گروه هماهنگ شده و به اعضاى ثابت گروه تبديل شدند.

اعضای کنونى گروه:

حامد فهیمى جو: آ هنگساز، تنظيم كننده، گيتار الكتريك

مسيح تاج: آ هنگساز، تنظيم كننده, پيانو و گيتار الكتريك

رضا نعیمى: آ هنگساز، تنظيم كننده، پيانو و گيتار الكتريك

ال: آ وا

اشكان كریمى: گيتار باس

امیر حسين عباسی: درامز

در اين 2 سال “کلاغ ها در باران” در سبك ها ی پست راك، اينسترومنتال راك و امبينت كار کرده است.

٢-با اعضاى بند چطور آشنا شديد؟

در ابتدا مسيح و حامد استارت گروه رو زدن كه قبل از تشكيل گروه با هم دوست و همكار بودن (در شاخه اى غير از موسيقى) و قبل از آلبوم اول با رضا آشنا شديم كه قرار بود كارهايى جدا از گروه كلاغ ها در باران رو همكارى كنيم ولى به مرور زمان، ديديم رضا هم دغدغه ها و احساساتى مثل ما داره، به همين

دليل پروژه ى همكارى كنسل شد و رضا يكى از كلاغ ها شد. اشكان، حتى قبل از دوستى مسيح و حامد، با مسيح دوست بود و فقط دير تر از بقيه ى اعضا

به گروه پيوست. وگرنه كل اين ٢ سال و ٩ ماه، اشكان لحظه به لحظه همراه ما بود.

در شرف آلبوم دوم، در صفحات مجازى گروه فراخوانى براى يك درامر گذاشتيم و از طريق اون با اميرحسين آشنا شديم. از بين ٥-٦ درامرى كه باهاشون ساز

زديم و صحبت كرديم، تنها كسى كه تونست معنا و مفهوم موسيقى ما رو درك كنه، اميرحسين بود و نهايتا “اِل” كه خودش مايل به تعريف و دادن توضيحات

نيست به همين دليل چيزى ازش نميگيم.

 ٣- چطور شد كه اين اسم رو براى بند انتخاب كرديد؟

همونطور كه تو بيوگرافى گروه هست، وقتى مسيح و حامد، براى اولين بار كه با هم ساز زدن، فضايى كه درش قرار گرفتيم، كاملا طبيعى و بدون دخالت ذهن، هوا كاملا بارونى و آسمون پر از كلاغ شد و اين اتفاقى نبود كه فقط يك بار بيفته..

 ٤-به نظر خودتون فضاى آلبوم اولتون با آلبوم دوم چقدر فرق داره ؟

آلبوم اول و دوم به كل دو داستان جدا، فضا سازى و سبك جدا بودن. براى خيلى ها هم جاى تعجب داشت اما همونطور كه هميشه گفتيم، هيچوقت “اصرار” به كار كردن تو يك سبك خاص نداشتيم و فقط نتيجه ى آهنگسازى ما، اينسترومنتال / پست راك و يا… ميشه.

 ٥- پشت آهنگاتون چه concept ها و ايده هايى هست؟

كانسپت و ايده، ترجيحا اين رو تعريف نميكنيم تا هركس هر آن چيزى كه در درون خودش هست و بايد رو تجربه كنه، نه اينكه با توضيح و تعريف ما محدود و مرزبندى شه. گرچه همين حرف ها هم قالب و محدوديته…

٦- art work ها رو ميسپارين دست آرتيست و بهش به طور كامل اعتماد ميكنين يا خودتون هم نظر ميدين و دخالت ميكنين ؟

تا به الان تمام آرت ورك ها رو يك نفر، خانم مريم صابرى (purest dreamer) طراحى كرده و به طور كامل بهش اعتماد كرديم و دخالتى نكرديم.

٧-تمرينهاى گروهيتون با توجه به شرايطتون چطور پيش ميره ؟ چند ساعت در هفته تمرين داريد ؟

خودمون در حال حاضر از روند تمرين هامون راضى هستيم. كل گروه هر هفته بين ١٢-٨ ساعت با هم تمرين ميكنيم. اگه برنامه ها به درستى پيش بره، پاييز يا زمستان اولين اجراى گروه رو برگزار ميكنيم.

 

٨-بازخورد مخاطباتون به آهنگايى كه تا الآن بيرون داديد چطور بوده ؟

بازخوردها هميشه وراى تصور ما بوده و هميشه شگفت زده شديم بابت اين اين حجم عظيم حمايت و همراهى… بيش از هرچيزى، بابت تجربه اى كه در آدم ها به واسطه ى تجربيات فردى خودشون و موسيقى ما درونشون زنده شده خوشحاليم.

٩- به فكر اجرا گذاشتن هستيد؟

بله اگه موردى پيش نياد، پاييز يا زمستون امسال حتما اجرا خواهيم گذاشت.

١٠- برنامتون براى آينده چيه؟

برنامه هاى زيادى داريم اما ترجيح ميديم در سكوت باقى بمونن و فقط تجليات اون رو همه مشاهده كنن. اينطورى ما هم حرفى نزديم كه يك وقت عمل نكنيم.

 

 

مصاحبه: آیدا ظریفیان

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?