موسیقی فارس- با اعلام مرگ انیو موریکونه، ستارگان موسیقی و سینمای مشهور واکنش نشان دادند.

پس از مرگ نابهنگام آهنگساز برجسته ایتالیایی، ستارگانی همچون هانس زیمر، آنتونیو باندراس، مونیکا بلوچی، متالیکا، جان کارپنتر و یویوما نسبت به این اتفاق واکنش نشان داده و ابراز تاسف کردند.

آهنگساز آلمانی؛ هانس زیمر در واکنش به مرگ «موریکونه» نوشت: «او یک اوسطوره بود و اسطوره‌ها از بین نمی‌روند». وی تاکنون موفق به کسب یک جایزه اسکار و چهار جایزه موسیقی گرمی شده است.

آنتونیو باندراس، بازیگر اسپانیانیایی نیز در صفحه توئیترش نوشت: «با اندوه فراوان با استاد بزرگ سینما خداحافظی می‌کنیم. موسیقی او همچنان در خاطرات ما در حال نواخته شدن است».

مونیکا بلوچی نیز نوشت: «آدم‌هایی هستند که قابلیت تبدیل کردن جهان به جایی بهتر را دارند؛ چرا که آنها می‌دانند چگونه زیبایی را خلق کنند». موریکونه ساخت موسیقی معروف فیلم «مالنا» که بلوچی بازیگر نقش اصلی آن بود را ساخته است.

گروه راک متالیکا هم در صفحه اینستاگرام خود در پیامی ضمن ادای احترام به «انیو موریکونه» خطاب به او نوشت: «دوران فعالیت تو افسانه‌ای بود و موسیقی‌های تو محدود به زمان نمی‌شود. برای ایجاد حال و هوای خوب در بسیاری از کنسرت‌های ما از سال ۱۹۸۳ از تو سپاسگزاریم». این گروه سال‌هاست برای به روی صحنه آمدن از بخشی از موسیقی فیلم «خوب، بد، زشت» ساخته موریکونه استفاده می‌کند.

ادگار رایت فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده بریتانیایی نیز «موریکونه» را فردی توصیف کرد که می‌توانست فیلمی متوسط را به یک فیلم دیدنی، یک فیلم خوب را به یک اثر هنری و یک فیلم فوق‌العاده را به یک شاهکار تبدیل کند.

همچنین جان کارپنتر ـ فیلمساز آمریکایی ـ نیز این هنرمند فقید را یک دوست و همکار با استعدادی بی اندازه توصیف کرد.

یو-یو ما نوازنده نامدار ویولنسل آمریکایی ـ چینی‌ هم درباره موریکونه در توئیتر نوشت: «هرگز توصیف موریکونه از موسیقی به عنوان انرژی، مکان و زمان را فراموش نمی‌کنم. شاید این دقیق‌ترین و صحیح‌ترین تعریفی بود که تاکنون درباره موسیقی شنیده‌ام. حقیقتا دلمان برای او تنگ خواهد شد».

ژان میشل ژار موسیقیدان فرانسوی نیز موریکونه را منبع الهام‌بخش همیشگی برای خودش و شبیه یکی از افراد خانواده‌اش دانست که همواره در زندگی‌اش حضور دارد.

جوزپه کونته ـ نخست وزیر ایتالیا ـ نیز در واکنش به درگذشت موریکونه در پیامی اظهار کرد: «او ما را به رویاپردازی واداشت، به حرکت به جلو و تفکر. نت‌های فراموش‌ناشدنی نوشت که در تاریخ سینما و موسیقی جاودان باقی خواهد ماند».

انیو موریکونه، آهنگساز برجسته ایتالیایی که ساخت موسیقی ماندگاری بسیاری از فیلم‌ها از جمله آثار سینمای وسترن را در کارنامه داشت روز گذشته در سن ۹۱ سالگی درگذشت.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?